28.09.2008 Hucin

Kde a kedy sa bolo lietať
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

28.09.2008 Hucin

Príspevok od užívateľa juraj »

V nedelu rano som dorazil po celonocnom cestovani z Francuzska a mal som dve moznosti na lietanie - bezmotorovo Haj a motorovo Hucin nedaleko Plesivca. Potreboval som aspon hodinu spanku a to uz by som ten Haj nestihol, vyhral Jano s Hucinom. Nelutujem. Praskarske letisko pri Husine je orientovane sever-juh, vyborne udrziavane, obkolesene rozlahlymi lukami a poliami miestni piloti MZK a UL si tam postavili pristresok. Asi dva km severne od letiska zacinaju prve hrebene Rudohoria, priam zvadzajuce na svahovanie. Zial, vsetko zalesnene, bez moznosti pristupu. Prichadzame o druhej, zaciname pomaly rozkaldat, lebo termika sa dostava do najlepsej fazy. Spoznavam znameho vyrobcu vrtul Dusana Mihalidesa a spominame na stare rogalisticke casy. Dozvedam sa o osudoch Stefana Hanesa, kedysi dlhorocneho nacelnika Deltaklubu Sirk i podrobnosti tragickej havarie Laca Kerekesa, ktory tvrdohlavo pracoval na svojom sne - premete s MZK, az kym pri tom nezahynul Dusan si rozklada model, my nase stroje. O stvrt na pat startujeme a je to parada. Jano musi lietat lokalne, lebo si je sam soferom, ja sa mozem vydat na cestu domov:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Naposledy upravil/-a juraj v Št Okt 02, 2008 3:19 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa PetoR »

Pekny prelet aj reportaz... Ale ako som hladal tak som hladal (ako mam vo zvyku hladat ked nepoznam), Husin som nenasiel, ale z opisu okolia a porovnania leteckych snimok som usudil, ze by to mohol byt Hucin... Nasiel som spravne? :wink:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Mas pravdu, nejak som to poplietol, ale pricitam to nedostatku spanku

Napísať odpoveď