Hrasovik - skoro Madarsko

Kde a kedy sa bolo lietať
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Hrasovik - skoro Madarsko

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Povodny plan bol ist ku Spišskemu hradu,ale Jurajova casova tiesen zmenila plan.Cele dopoludnie bolo idealne na Moskito, my sme startovali o 16.45 s hrozbou dazdovych mrakov.Dokonca pocas startu aj trochu zacalo kropit,co sa hned prejavilo,ze kridlu sa velmi nechcelo vztlakovat-tahalo to do lava a uz som aj mal obavy z polamanych vzperiek.Nastastie uz nejake krizove situacie mam za sebou a podarilo sa to zvladnut.Neskor som sa dozvedel ,ze aj Juraj mal podobne problemy.Leteli sme krizom cez Slanske hory,okolo hradu Slanec,Zemplinska teplica,Velka Trna az skoro ku bratom HU.Pravdupovediac ani neviem co vsetko sme videli - asi si budem musiet dat doucovanie zo zemepisu.Bolo super az pokial sme sa nedostali zase na nasu stranu hôr kde sme si trochu zacvicili gymnastiku a zohriali stuhnute koncatiny.Pristavacka v pohode ,fukal asi 3m severak,17.30hod.
Dalsie ,volne pokracovanie urcite pripravi Juraj,aj s foto.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Jano ma so svojou spravou trochu predbehol a kedze som momentalne slamenym vdovcom dostavam sa k reportazi az teraz.
V prvom rade chcem podotknut, ze je pre mna uzasne tymto sposobom objavovat mne doteraz nezname casti vychodneho Slovenska a niekedy som az zarazeny svojou neznalostou miestnych pomerov. Napriklad som si myslel, ze ked poletime na Zemplinsku Teplicu, tak nasa letova trat povedie ponad Rakos a Slanec. Chyba lavky, GPS nas neomylne viedlo okolo Durkova(ahoj Peto R!) na Slancik a kedze sme si posledny otocny bod vytycili Velku Trnu, tak sme dalej pokracovali okolo dediniek takych exotickych nazvov ako Egres, Celovce, Nizny Zipov a naspat cez Michalany, Kuzmice, Slivnik, Kalsa a domov. Cela trat merala 84 km a od startu po pristatie sme boli vo vzduchu asi 1 hod. 50 min. Ako uz Janospominal, odlietali sme od hroziacich prehanok do cisteho, pri navrate nas pri Durkove prepadlo severne prudenie od prehanky niekde v okoli Presova, takze sme si v hrazde slusne zacvicili. Aspon vieme,covsetko uz s Mosquitami zvladneme.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
edovid
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Št Aug 28, 2008 8:39 pm

Príspevok od užívateľa edovid »

Vidím, že prichádzate na chuť motorovému lietaniu. Ešte pridať na rýchlosti, trochu znížiť vplyv vetra na pilota a ste moji. :lol:

Napísať odpoveď