11.10.2008 Drienovec - Dobsina

Kde a kedy sa bolo lietať
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

11.10.2008 Drienovec - Dobsina

Príspevok od užívateľa juraj »

Tento vikend som mal predpisanu rodinnu akciu v Dobsinej, takze myslienky na bezmotorove lietanie som sa musel vzdat. Pozorne som vsak sledoval predpoved pocasia a v piatok to bolo takmer iste - beriem Mosquito a letim do Dobsinej. Startoval som priblizne o pol jedenastej a s trochu malou dusickou, pretoze prevladala nizka oblacnost, asi tak v urovni hrebena a bal som sa, ako preletim Sorosku. Nastastia bola zakladna oblacnosti vyssie a tych niekolko sekundarnych mrackov v mojej vyske ma nemohlo odradit. Let bol pomerne pokojny ale na zaciatku velmi pomaly, lebo som celil miernemu protivetru. Pri odboceni do hor to islo lepsie, sem tam sa ale prejavovala termika, takze niekde som musel letiet na volnobeh a niekde som dokonca musel vyhladat termiku, aby som nastupal na bezpecny dolet do Dobsinej. Dobsina nie je idealne miesto na pristavanie s lietajucim aparatom, ja som vyuzil miesto, ktore poznam z davnejsej minulosti - lucku pri vracaku na vyjazde z Dobsinej na Dobsinsky kopec. Bez mucenia sa priznam, ze som musel zaverecny rozpocet zopakovat, predsa len s tym motorom za nohami je ovladatelnost horsia a tu sa treba skracovat okolo panelakov a haldy hlusiny. Pristatie bolo na nohy bez jedineho kroku a miestni chlapci mohli obdivovat to, co tam este nikdy nevideli.(boli mali, nase minule lietania nemohli zazit :D)
Let trval jeden a pol hodiny, preletel som 66 km a spotreboval 3,5l paliva
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok

Napísať odpoveď