01.11.08 Hrasovik - Exxtaccy

Kde a kedy sa bolo lietať
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

01.11.08 Hrasovik - Exxtaccy

Príspevok od užívateľa juraj »

Dnes mal Jano velky den - testoval Red Head. Pre tych, ktori si to prelozili ako cervena hlava - ano, tak je to spravne. Ale je to sada na prestavbu motora Radne Rocket, ktory pouzivame v nasich postrojoch. Pomerne slusne to zvysuje vykon a ako sa Jano dnes aj presvedcil, aj namahanie skrutiek hlavy. Jedna to nevydrzala a Jano musel na zem. Ostal som vo vzduchu sam a tak som si urobil vylet do Mirkoviec, pozriet tamojsie letistatko. Cestou som zistil, ze s Exxtaccy to ide velmi dobre. Nie je problem drzat cestovnu rychlost okolo 60 km/h pri rovnakom plyne, ako som mal s M6 pri 45-50 kmh, takze ocakavam zvysenie akcneho radiusu o 30%. Pocasie dnes bolo trochu zaujimave, jednak sme pred startom zmokli, fukal slaby vietor a vo vzduchu som v urcitej vyske identifikoval silu vetra takmer 10 m/s. Bolo to pri Budimiri, ked som sa vracal spat, dokonca nad Beniakovcami ma vyzvrtala slusna turbulencia. Zacal som mat strach z pristatia. Mal som dovod, na pristavacke nefukalo vobec nic a pri dobehu som zistil, ze Exxtaccy je nejake tazke kridlo. Inak 53 min. vo vzduchu, necele 2 l paliva. Jano by mal pripojit fotky z mojho pristatia, ja som zo vzduchu nefotil, nebola dohladnost.

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

pripajam foto.
Red Head
Obrázok

Obrázok

Obrázok

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

aké "red head", snáď "testa rossa" nie? Priamo od Ferrari?

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

to jano: zevraj existuju nejake cidla teploty pod sviecku

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Este ku Red Head.Po zhruba 45min.zabehu noveho piestu aj s valcom,som nameral o zhruba 600ot/min.viac,t.j. 9300.Meral som aj staticky tah ,opruc sa do vahy.Ukazala okolo 53kg.Pocas kratkeho letu som to najviac citil asi 10sek po rozbehu.V momente ked som sa chcel preklopit do polohy lezmo,vyrazne ma motor tlacil cez hradzu,takze mi chvilu trvalo pokial som sa trafil nohami do bombovnice.Par sekund potom som zacul skaredy zvuk od motora a bolo mi jasne ze to nebude uvolneny vyfuk...Hned som pristal a potvrdili sa moje dohady.Uvolnena skrutka (odtrhnuty zavit v bloku motora-hlinik),ktora drzi pokope hlavu s valcom ku bloku.Uz druha,takze ten mudry amik co to vymyslel, by sa mal zamysliet a pri predaji upozornit na potrebu zvacsenia priemeru zavitu(co nie je problem)Asi si ale budem musiet zmerat aky vlastne mam teraz kompresny pomer a aky bol predtym.Vykonovo je to ale velmi dobre,hlavne pre tazsich pilotov...ze cica?...

Napísať odpoveď