Drienovec 07.10.07

Kde a kedy sa bolo lietať
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Drienovec 07.10.07

Príspevok od užívateľa juraj »

moskytieri zachranovali cez vikend cest zavesneho lietania. Boli sme s Janom v Drienovci a urobili sme si pekny okruh okolo hradu, ponad Hradisko, Okruhle, Hrhov, a spat ponad Vcelare. Rampa tam este je, ale zda sa, ze je startovisko dost zarastene. Lom je vacsi a dobyvaci priestor sa o niekolko desiatok metrov priblizil k rampe. Fukalo presne napriec drahou (asi 2m/s jv) a chvilu sme rozmyslali, ako na to. Uz sme boli rozhodnuti startovat proti vetru, ked sa vietor ukludnil na 1 m/s a Janovi som zavelil start po drahe na vychod - teda na bocny vietor. Aj ked sa bal (neprizna to, ale bolo to na nom vidno), zvladol to excelentne (takmer ako ja :lol: ) Janvou zasluhou si uz viem nastartovat motor sam (ked som sa obliekal do postroja, dvakrat som si motor nechtiac vypol) a start na bocny vietor s mojim pomalym kridlom je malina. Hoci v KE fukal pomerne sviezi vietor, tam bolo takmer bezvetrie a olej, trasu takmer 33 km sme zvladli za necelych 45 minut. Pristavali sme uz na zapadny vietor, na drahu. Tesne po pristati dobehol na motorke Bela Peter z Moldavy, ktory uz vyse 10 rokov lieta s motorakom.
Statistika: odchod z KE 15.30, start 17.15, pristatie 18.00, prichod do KE 19.30, uz sa dostavam pod psychologicku hranicu 5.000,- Sk za start, na hodinovu sadzbu sa este nepytajte

robo_b

Príspevok od užívateľa robo_b »

a fotky, ha?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

fotky nie su, prisli mraky a bolo tak tmavo, ze som nevedel precitat cisla na pristrojoch. Pristavali sme 7 minut pred oficialnym zapadom slnka. A vobec, co som mal fotit, ked nikto nic nezlomil? :lol:

Napísať odpoveď