08.11.2008 Hrasovik - Sirava a spat

Kde a kedy sa bolo lietať
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

08.11.2008 Hrasovik - Sirava a spat

Príspevok od užívateľa juraj »

Dnes som si vypisal disciplinu Hrasovik - Kusin(byva tam moj kolega) - Jovsa (vychodny okraj Siravy) - Zaluzice - Hrasovik, 115 km. Musel som startovat skoro rano, pretoze sme mali rodinny obed, takze o 7.30 odchod z domu do garaze, 9.05 bez pomocnika startujem. Myslel som, ze to zvladnem s prstom v nose ale preratal som sa. V prvom rade to slo po Dargov proti vetru (asi 10 km/h), v hladine asi 900 m uz som mal slaby zadny vietor, ale za Dargovom ma prekvapil nekludny vzduch. Ked sa to asi po 20km ukludnilo, zistil som, ze mam protivietor 20 km/h. Aj toto som pretrpel, pri Jovse otocil a letel po juznom okraji Siravy k Zaluziciam, kde konecne zafungoval zadny pohon asi 5 km/h. Horsie bolo, ze sa mi zjavila hladina paliva, (este aspon 20 min som ju nemal vidiet) pricom domov to bolo viac ako 50 km.Schoval som fotak, zaujal najaerodynamickejsiu polohu, aku som mohol a modlil sa. Na Dargove uz to zacinalo vychadzat, najma ked som si pri vypocte doklzu pomohol so svojou aktualnou vyskou nad Hrasovikom a odhadovanou klzavostou 12. Nastastie, k najhorsiemu nedoslo, po 2 hodinach a a 10 min. letu mi v nadrzi ostalo asi 0,6 l paliva, co je ale podstatne horsi vysledok, ako pri oblete Domase. Vysvetlujem si to tym, ze som dnes neletel na optimalke 50-55 km/h, ale kedze som sa nahlil a v urcitom case som mal byt doma, najma pri silnom protivetre na Zempline som to tahal na 65-70.
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázok

Alex
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Apr 25, 2008 10:52 pm

Príspevok od užívateľa Alex »

Aaaaa! Sakra ! A ja ked robim podobny prelet musim pristavat na dotankovanie na pumpe v Michalovciach! Chceeeeeem klzavosť 12!
Obrázok

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Alex, ak chces taku klzavost, musis zabudnut na padak, aspon som zatial o padaku s takou klzavostou nepocul :D Nedavno som cital skusenosti nemeckeho paraglidistu, ktory presiel na tuhe kridlo a velmi si pochvaluje.
Nuz, ma to aj svoje nevyhody, do kufra auta sa to nezmesti :(

Alex
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi Apr 25, 2008 10:52 pm

Príspevok od užívateľa Alex »

Ja už rok hltam slyny jak čitam o Moskitoch! Len skočiť vyše hlavy nedokažem. :D
1. Kupil som byt , dlžoby sice nemam ale aj volne peniaze tiež.
Ked predam svoj stroj s kridlom dostanem max 80tys. Na pevne kridlo s Moskitom určite bude treba ešte min 100litrov. Tak?
2. Mam komoru na uskladnenie iba 4x4m. Pevne kridlo potrebuje 6m. Tak?
3. Mam vybitu klučnu kosť. Nie som si isty že zvladnem bezbolestne udržat kridlo na štarte.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Alex, dlho som rozmyslal, co Ti na to odpisat. Nic mi nenapadlo. Ale ak Ta to potesi, zavidim Ti schopnost rychlo sa prichystat a odstartovat takmer odkialkolvek (o skladnosti ani nehovoriac)

Napísať odpoveď