10.6.2018 - Solosnica

Kde a kedy sa bolo lietať
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

10.6.2018 - Solosnica

Príspevok od užívateľa Rebro »

Pocasie v poslednych tyzdnoch dava volnemu lietaniu poriadne nafrak. U nas na klube sa uz par rokov spomina, hlavne od MajaM, ze treba lietat motorovo. Celkom uspesne tomu odolavam, az do vcera.
Presvedcil som sam seba, ze tomu dam sancu, dohadume si motor i kridlo a o siestej sa rozkladame na Solosnici. Miestny farmar este pride nadat, ze mu slapeme po luke, nakoniec sa dosiehne konsenzus a lietanie nie je zrusene.
Dostavam posledne instrukcie, zapinam sa do postroja. Slaby juzny vetrik prestava uplne a spusta sa katabata z kopcov. Otacam sa teda tym smerom.
Startujeme motor, skusam si ustny plyn. Nie je na co cakat a pomaly vyrazam vpred. Je to zvlastny pocit ked bezim a citim ten tlak do chrbta. V podstate bezim v bezvetri, kridlo sa mi pomaly staca dolava, zvlastne sa to riadi, uz si myslim, ze letim. tak este niec este dva kroky a pomaly idem hore v lavej zakrute. Mierne stupam, pridavam plyn, bo stromy sa blizia a vylietam ponad ne. Este par zakrut a nastavujem rucny plyn a vypluvam stipec z ust. Mam problem nahmatat zatvaraciu snurku na postroj. Aaaa uz je to tam. davam posledny oblet startovacky a vyrazam vpred na Plavecky hrad. Letim na polovicke plynu a stupam 1.5m/s Nad hradom som celkom vysoko. Ale cakam este zvysky termiky no je tamuplny klud. Letim dalej na Vapennu. X-krat som tam bol ako turista a konecne si ju viem pozriet zhora. Znizujem vykon na 1/4 a pomlay vyklesavam -0.4ms Obzeram si okolie a letim si pozriet hrad este raz. Teraz uz z mensej vysky. Zacinaju ma boliet nohy, bo postroj je na mna trosku kratky a tak som tam pokrceny.
Prilietavam nad pristavacku a posledny nalet, prelietam cestu a pristavam na nohy. nalietanych 50min. Fantazia. Krasa. Uzasne. Vzduch bol krasne hladky, lietanie prijemne, riadenie trosku tarbave ale kridlo na povely reagovalo pekne.
Teraz otazka co dalej. Na taketo lietanie po praci alebo skoro rano je to super. Hlavne ked su neletove tyzdne ako teraz je to fajn ako sa dostat do vzduchu. Ako i pre BA a okolie, ked kopce mame daleko. Nehovoriac o tom, ze raz by som s achel preletiet nad rodnou Detvou...
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 10.6.2018 - Solosnica

Príspevok od užívateľa Rebro »

A este videjko z prveho pokusu...

https://www.youtube.com/watch?v=mYHd77MKpU0
Monotrike

Napísať odpoveď