29.8.2018-Nitra

Kde a kedy sa bolo lietať
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

29.8.2018-Nitra

Príspevok od užívateľa Rebro »

Po pondelokovom lete, s ktorym som nebol az tak spokojny, organizujem dalsie lietanie tentoraz na Nitre. Hlavnym dovodom bolo, aby sa Heno isiel preletiet na trojkolke spolu s Mirkom. Z BA vyrazame Pluco, Majo, Tamuska, Heno a ja. Prideme o polhodku neskor ako sme planovali, ale i tak dobra, Mirko je stale este v lufte. Zatial davam kofolku v miestnom leteckom bare.
Dostavame instrukcie, kam sa mame odpratat, rozlozit a ako letiet.
Ja si nastavujem dlhsie dorazove lanka a uz konecne vsetci traja stojime na starte. Zial majovi sa nedari nastartovat ten jeho kram a ostava na zemi. Startujem prvy, bezim ako rodak z Kene, smerovo sa s tym celym vyrovnavam a vznasam sa do vzduchu. Vo veeeeelkej zakrute to smerujem na Zobor. Trosku som sa obaval robit prudsie zakruty po poslednej skusenosti tak idem opatrno. Za mnou Pluco a uz letime spolu. Vo vzduchu zistujem ze je cela zostava krasne riaditelna. Je to radost. Otacame Zobor a supeme to po hrebeni na Jelenec, pozriet si Gymes. Fuka JV vetrik, ide to trosku pomenej ale svah trosku drzi. Oblietame hrad, ja z vacsej vysky kedze neverim este natolko tomu motoru a Pluco je podomnou. Potom popred Kolinany a obzeram byvale vojenske cvicisko tankov. Prelietame dialnicu a snazim sa pretekat s autami, nie ste na nich nemam :)
Prilietame na letisko a pristavame k miestu vzletu, rychlo balime ale tma ide rychlejsie.
Konecne to bolo take to silno pohodove lietanie v pokojnom vzduchu a sdobre ovladatelnym kridlom. Uz sa tesim na dalsie lietanie.
Celkovo hodina letu, cca 35km a mne to skonzumovalo okolo 3L benzinu.
Videjko coskoro.
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 29.8.2018-Nitra

Príspevok od užívateľa Rebro »

A este postrihane videjko
https://youtu.be/WTz5ndfvI-c
Monotrike

Napísať odpoveď