9.9.2018 - Kolarovo

Kde a kedy sa bolo lietať
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

9.9.2018 - Kolarovo

Príspevok od užívateľa Rebro »

A.k.a - Po stopach Maleho Dunaja.
Mame plan sa preletiet ponad zakutia Maleho Dunaja. Nasa planovana trasa je Dubova-Maly Madaras-Kolarovo kedze ma fukat SZ vietor a trasa je tak navrhovana, ze by nam rychlil cestu.
Sobota
Prichadzame s preletovym planom na Dubovu, rozkladame kridla. Obcas trosku priduje 6-7ms ale inac je to pekne startovatelne. na letisku panuje prijemna atmosfera, na jednej strane su modelari a medzitym vysadkari a vyhliadkove lety. Predstartova nervozita sa stupnuje a okolo pol stvrtej, kedy sme to uz dlhsie cakat nevydrzali startujem do vzduchu. Je to hooodne termicke, svace ma sem-tam, cely cas bojujem s kridlom, hore fuka okolo 9-10ms. Mam cakat na dalsich clenov vypravy. Po vyse 20min startuje Majo a snazime sa drzat mimo letiska. Mne sa to niekedy moc nedari. Nadavam. Dostavam info od Pluca na zemi ze sa mu nedari a nepodari nastartovat. Zniceny pristavam po 46min boja kusok pred autom. Nadavam. Majo sadol na zaciatku drahy. Nadava
Nedela
Naobed dohadujeme s Plucom, ze dame aspon Maly Madaras-Kolarovo. Majo sa k nam neprida bo je slaby na ruky a bolia ho lytka. letisko v Malo Madarase je 150m v CTR BTS tak ohlasujeme odlet a okolo piatej vyrazame na trat. Startujem prvy, vietor je slabsi ale pritahujem nech sa mi neotvori kridlo. Prelietam kukuricu (letisko je hodne skromne na velkost) a zatacam pomaly doprava smer Jelka. Davam info ze je vsetko ok, nasadzujem klucovacie tlacitko na prst a vzapati sa mi odpoji kablik. Snazim sa to opravit cestou ale marne. Vysielacku som si sikovne zamontoval na uvaz bo som od rozkose nevedel ze kam. Takze ked chcem zakluzovat, musim si vyklbit ruku a nahmatat vysielacku. Pluco mi hovori neech sa netrepem tam na sever. Trosku sa skorigujem a hladam dreveny mlyn, ktory si chcem obletiet. Nasiel som ho a Pluco ho mina. Letime dalej ponad luky, ponad polia, strkoviska, oblietame dediny a letime vpred. Obcas nam termika este da pocitit ze je tu, ale nebolo to nic take drsne ako den predtym.
Prilietame do Kolarova a obzerame vytipovane pristavacky. Ono porovnat google maps a real je dolezite. Potom vylietame pozriet este vodny mlyn do dediny a ja uz idem na pristavacku. Som hodne nervozny bo neviem kolko mi ostalo benzinu, este som tolko neletel. Na pristatie idem prvy, zrovnavam sa proti vetru, narychlujem, podrovnavam, odtlacam, pole je mekulinke a mne sa podlamuju nohy. Oprasim sa a hovorim Plucovi, ze dole je bezvetrie a hrozne makka poda. Tak pristava blizsie k ceste a razantne odtlaca. Volame henovi zvozarovi a rychlo balime. Komare nas celkom zeru. ostalo mi vyse 1.5L benzinu takze spotreba cca 3.5L na 56km po vetre. Priemerna rychlost 46km/h
Bolo to krasne polietanie. Nabuduce Komarno :D
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 9.9.2018 - Kolarovo

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Prílohy
maly dunaj rogalo.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: 9.9.2018 - Kolarovo

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »


Napísať odpoveď