17.11.2018 - Dubova

Kde a kedy sa bolo lietať
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

17.11.2018 - Dubova

Príspevok od užívateľa Rebro »

Vikend podla SHMu sa mal niest v znameni jasneho chladneho pocasia. Slabeho vetra. Averu. Takmer im to vyslo. Aspon teda sobota bola eno-nuno. I napriek 7-stupnikom bolo vonku prijemne teplucko,s tacilos a trosku priobliect a ostatok slnko uz spravilo.
Rozhodli sme sa ist prevetrat nase Fillo postroje v zostave Majo a ja. Pluco aktualne nema kridlo tak docasne z hry vypadol.
Naobed rozkladame kridla na letisku a vietor sa mierne staca od SV-JV Hladame okno ked parasutisti s Andulou su uz na zemi a vyrazame do vzduchu krizom cez drahu. Naplanoval som trasu Dubova-Cerveny Kamen-Oresany-Smolenicky zamok a s5. Trasa jemne zboku mimo TMA.
Cakam Maja nad Cervenym kamenom, strasne nadavam, ze sa mi nedaju zapnut nohy a asi mi umrzne miesok. Po nejakym 10-15min sa ku mne pridava i Majo a letime hrebenmi nad startovacku Oresany, kde nejaky srandisticky padackar cakal na vietor. Divne cakat na vietor ked fuka SV a start je na JV. Ale.. na konci dna soms i pozrel meteosondu a 2x tak fuklo. Ale asi nebol nachystany. Tak sme mu predviedli vyhody motoroveho postroja a leteli na Smolenice. Nad dedinou boli krasne stupaciky, ale kedze vysku som nepotreboval, tak sem leteli az nad zamok. Az sem sme cely cas leteli proti vetru a nasa pozemna rychloch bola okolo 26km/h a vzdusna 43km/h. cestou na Dubovu uz pozemna rychlost stuplna na 45km/h. Na Cervenom kameni sme este mrkli ci uz zacala svadba roka Jakubca s Bozankou, ale nezdalo sa nam, ze by sa nieco dialo a sli na letisko. Tam uz zacala startovat Andula, tak reku, mame cas teraz pristat. Majo uz bol nad drahou, pristaval a ja som pozoroval vzdalujuce sa lietadlo. Tak som nasadil i ja na prsitatie, vypol motor a pozeram, ze ta Andula neodisla ale sa vracia. No parada. Pristali sme vedla drahy, presne na miesta, odkial sme i startovali.
Krasne polietanie, este poladid pristatie, kedze som vyskusal kolieska na pomocnych nozickach a s nimi to na pristati po zemi ide akosi rychlo. Az sa mi zdalo ze chytrejsie nez s Talonom.
Takze 1:20 letu a cca 4L paliva.
A tu je moj zaznam trasy: https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2018/12:43
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 17.11.2018 - Dubova

Príspevok od užívateľa Rebro »

Este som pripravil videjko.
https://youtu.be/_XEPCm7NBoE
Monotrike

Napísať odpoveď