26.5.2019 - Dubova s Marosom

Kde a kedy sa bolo lietať
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

26.5.2019 - Dubova s Marosom

Príspevok od užívateľa Rebro »

Povodne plany s preletom do Krakovian nevysli. Nahradny program ponukol Maros, ktoreho zaujalo nase motorove polietanie a ze by teda vyskusal ake to je.
Stretavame sa na Dubovej, chlapci uz su tu a skladaju kridlo a pripravuju postroj. Ja ich rychlo nasledujem. Pluco spravi dva testovacie okruhy, vetrik pofukuje od 1-2ms zo zapadu, tj. krizom cez drahu. Pluco laduje data do Marosa aby vedel co a ako funguje.
Oblieka sa a vyraza na prvy start. Bezi, bezi, bezi a odliepa sa od zeme a chvilu sa zda akoby s niecim zapasil. Pravil si jeden okruh, pristava a hovori, ze sa mu nedarilo prehodit nohy cez hrazdu, tak to potom siel skusat inde a tam sa to podarilo.
Obliekam sa i ja a hned ako Maros vyrazil na svoj druhy let vyrazam za nim. Trosku lezerny start.... a stretavame sa na polceste k Cervenemu kamenu. Maros je vyrazne vyssie nez ja. Ja setrim palivo a zvukovody a hned ako vario ukazuje stupanie stahujem vykon nech sa vyuziva hlavne potencial stupacikov, ktore su ako jedna velka vzduchova masa. Ziaden poludnajsi termicky masaker :)
Otacame to na Oresany. Naposledy tam mali chlapci zaujimave zazitky, tak reku, asi sa bude chciet pozriet na ne i zhora :) Ja si drzim taku fajnu nulku, Maros vylieta nadomna. Mna celkom zere, ze je volaky rychlejsi. Ale mozno ide i na vyssom plyne kedzei viac stupa.
Na Oresanoch zistujem, ze nefuka Z ako som bol cestou presvedceny ale SZ a dostavam sa do zavetria kopca. Davam plny kotol ale i tak mam klesanie -1.0 Ako s ana konci zvazuje, tak sa ho snazim preletiet a dostavam festovne rotorobe bombicky. Stahujem motor aby som to ustal a dostavam sa na naveternu stranu a pomaly sa skrabem hore. Veeelmi pomaly. Maros sa cuduje, co sa tam plazim. Nakoniec idem do priestoru za nim a pohodlne naberam vysku. Potom to uz bolo viacmenej proti vetru. Tam sme ficali 55-60kmh voci zemi a naspat len 30-36kmh.
Cestou este pozeram, ako sa na motokarach podomnou pretekaju na drahe pri Dlhej. Maros spravil dve otocky a konecne som ho dobehol :) letime na Budmerice okukat kastiel a mazeme na pristavacku.
Cakam kym zosadne Maros a sledujem si lietadlo, ktore prave vzlietlo a idem na pristatie i ja. Pristavam na nohy, len to chcelo razantnejsie odtlacenie. Maros pristal priam ukazkovo. Radost je prenaramna. Lietanie to bolo krasne. Uvidime ako sa teraz budu uberat jeho motorove kroky....
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 26.5.2019 - Dubova s Marosom

Príspevok od užívateľa Rebro »

A prinasam i kratky zostrih z toho pekneho polietania.
https://youtu.be/z6sXD4cUeaE
Monotrike

Stanik
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Ut Jún 10, 2014 10:21 pm

Re: 26.5.2019 - Dubova s Marosom

Príspevok od užívateľa Stanik »

Pekne polietanie, paradne zabery. Co to mate za typ postrojov a kde sa to da zohnat?

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 26.5.2019 - Dubova s Marosom

Príspevok od užívateľa Rebro »

Ja lietam na postroji vyrobcu FILLO tutok z Moravy. www.fillo.cz a Maros letel na Doodlebug postroji. U neho vsak vyroba bola ukoncena, takze sa postroje skorej len tocia medzi pilotmi. Tento bol uz verzia 2, ktora ma upravenu konstrukciu na zavesenie a uz ma i el. starter.
Monotrike

Napísať odpoveď