13.6.2019 - Corse

Kde a kedy sa bolo lietať
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

13.6.2019 - Corse

Príspevok od užívateľa Rebro »

majo od nas z klubu ako casty navstevnik Korziky mal v hlave predstavu o lietani na tomto hornatom ostrove.
Pobalili sme caky paky a vyrazili na dlhu cestu autom a este i trajektom. Krajina krasna o tom niet pochyb, len akosi chybali startovacky ci pristavacky. Vsetko plne lesov, pasienkov a ked sa zdalo ze nieco by mohlo byt, tak bolo s elektrinou a vysokou travou. Cestou do nasho ubytka sme si vsimli plagat ze ponukaju lety ULL. Dokonca v jeden den sme ho i videli ako okolo nas prelieta. nasadli sme na motorky a prenasledovali ho bo som videl ako niekde blizko nas pristava. cez nejaky tu branku som sa dostali na velku plochu. Asi jedina na tejto strane ostrova a isli hladat pilota. Vysvetlujem co tam robime a ze chceme vyuzi ttu plochu na lietanie a on sa len uchechtaval ked sme mu ukazali na com tam chceme letiet a povolil nam ju pouzit. Parada.
O dva dni bereme kridla, postroje a hybaj na plac. Tentokrat sa Majovi stalo nestastie a pri tom ako sa postroj nepriputany viezol vo voziku sa mu zlomila sviecka. Tak sme dolietali. N adruhy den skusame stastie v blizkom meste na pumpe a maju tam posledny kus sviecky ktoru potrebujeme. Parada.
Na druhy den si dame pesiu turu na blizku vezu a obzerame kde sa da lietat a z kopca vidime i na startovacku. Okolo siestej skladame kridla a nieco po siedmej ideme do vzduchu. Je UPLNE bezvetrie a ja to uz nevladzem ubehnut a letim 20cm nad zemou a odlietam do diery medzi stromami. majo dava pekny start ale hlasi problem svykonom motora tak kruzime v blizkosti startovacky. Ked sa mu motor ukludnil, vyrazame na kopec, n aktorom sme cez den boli ako turisti. Ako som sa obaval tych velkych kopcov ze to bude rotorove, nepokojne a termicke, tak na vecer je uplne olejcek. Iba obcas nieco nas zobudi z toho prijemneho kludneho letu.
Kochame sa vyhladom na klapnate pobrezie a farebne spektrum od tyrkysovej po tmavomodru. Zlatiste slnko sa odraza na hladine a citit vonu mora. Z jedneho cipu prelietame ponad plaz na druhy a obzerame dalsiu straznu vezu. Drzim si vysku okolo 500mnm a na pozadi sa crtaju dalsie a dalsie kopce. Ulietame este pozriet mesto Cargesse nech mame dokonceny cely trojzubec :)
Majo ostava trosku lietat este ponad pasienky a ja som sa vybral este na sever popri pobrezi. Nad kolmym zrazom sa otacam a idem pristat. Este pozeram ako sa Majo vykracuje a uz je na zemi. Stahujem vykon na motore a pomaly klesam. Vypinam ho uplne a uz je to len o skracovani. Na to ze jednopotah tak to klze ako T2C. Este letim nad stromami a sup rovnym letom na pristatie. Ale ojha, som volaky dlhy. vobec to neklesa. blizia sa draty. nakoniec sadam uplne na ich hranici. Vydychujem si. Rychlo balime, bo komare zacitili prilezitost a mizime na ubytko to cele zapit.
Krasne prekrasne to bolo. Ved ani neviem co narychlo dat do videl. mozno i celu hodinu by som nechal. :)
https://www.xcontest.org/world/en/fligh ... 2019/17:37
Monotrike

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: 13.6.2019 - Corse

Príspevok od užívateľa eduardo »

Krásne, keby ste to nespojili s výletom, povedal by som ale, že to bola drahá letová hodina. Ale super. Závidím.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 13.6.2019 - Corse

Príspevok od užívateľa Rebro »

Pohral som sa so zabermi co som mal k dispozicii a prinasam zostrih toho zaujimaveho z tej hodiny letu na Korzike :)
Miestami bol problem vybrat, co dat, zhora to bolo neskutocne carovne. Skoda ze som nemal kameru pri sebe aby som to vedel natacat do stran.

A tu je to video

https://youtu.be/t-tRAiVZz18
Monotrike

Napísať odpoveď