29-30.6.2019 - Dubova - Nitra MZK - Dubova

Kde a kedy sa bolo lietať
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

29-30.6.2019 - Dubova - Nitra MZK - Dubova

Príspevok od užívateľa Rebro »

Moje posledne starty neboli take radostne ako zo zaciatku. Analyzou videa som zistil, ze plny plyn som dal az po 20-30m behu a rychlejsie bezat som uz nevladal.
Takze som sa rano o 4:30 vybral na Dubovu nacvicit starty a i pristatia. Tam som si dal teda dva startiky, tentoraz uplne na zaciatku s plnym plynom a i napriek nulovemu vetru to konecne pekne islo hore. Pristavam s miernym vetrikom v chrbte, bo sa termika pomaly zacina prebudzat. Druhy start znova pekny, a pristatie priam ukazkove, kedze sa mi podarilo vycmuchat ako potiahne vetrik. Rychlo balim a presuvame sa do NR na zlet MZK.
Ma prist na vecer i Maros polietat s Doodlebugom tak ho tam idem pockat a doftedy sa pokochat MZK a prevadzkou na letisku. Akcia vyborna, kofolka, parecky, gulasek... Marosovi pomaham stavat kridlo a spekulujeme ako sa ten pokelny stroj dava do provozu. :) nakoniec motorova skuska prebehla uspesne. Maros startuje a chvilku za nim idem i ja. Ked som na konci drahy tak mi hlasi ze mu vysadil motor a pristava na konci drahy. Ja si davam pravy okruh a pristavam kde sme startovali a Jarko mi priansa kofolu. Cakam ci to Maros nakopne. Ked ani po polhodine sa uspech nedostavil, mi vola nech sa zatial aspon preletim. Skusim to nastartovat a .... NEJDE! Baterku som dal uplne namrtvo, Jarko skusa este rucny start, nic... Sipim problem s baterkou, kedze som ju posledne nabijal este pred mesiacom a medzitym som tomu dal i na Korzike i predtym.
Balime a ide sa domov.
Heno ide na MZK kurz na Dubovu este i v nedelu rano, tak znova idem tam i ja. Tentoraz dobijam bateriu a reku otestujem ci to bolo v nej a ked nastartuje tak si polietam.
Chytilo to hned na prve brnknutie. Letim znova na Oresany, otacam sa nad Bolerazskou priehradou a vraciam sa proti vetru. Nad Dlhou ma vyfackala termika a pred Budmericami ma dobieha Heno s instruktorom. Ja sa dalej pasujem so zacinajucou termickou a letim na pristatie. Zas nucham ako asi fuka. dva rukavy a kazdy ukaze nieco ine a moje kruzenie tiez dava ine vysledky :) Tak pristavam ako som startoval a je to zas povetre. Vyzeram ako metalista na podiu, este ze mam tie kolenacky :)
nakoniec som si napravil chut a pekne polietal. Postroj nesklamal a vratila sa i radost zo startu. Tak a teraz by to chcelo i bezmotorovo sa ist vysantit. :)
Monotrike

Napísať odpoveď