14.2.2020 - Dubova - Prvy krat na Monotriku

Kde a kedy sa bolo lietať
Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

14.2.2020 - Dubova - Prvy krat na Monotriku

Príspevok od užívateľa Rebro »

Pocasie sa na sobotu malo zmiernit a po dlhych veternych dnoch by sa malo dat oprobovat lietanie na mojej novej zabavke.
Bereme kridla, trojkolky a vyrazame na Dubovu. Vsade je plno vody a blata, ale rozkladame kridla pekne na betone. Tesne pred mojim prvym skusobnym startom prisiel moralne podporit Majo s Tamcou. Vyrazam na drahu, pridavam plny plyn a uz sa rutim do luftu. Trojkolka vyrazila do vzduchu ako sialena, pritahujem hrazdu, kridlo sa mi trosku rozkyvalo, povolujem hrazu a uz je vsetko ok a letim dalej. Dam si este jeden okruh a pristavam dotankovat.
Dalsi let uz robime taky, plnohodnotny. Startujeme okolo pol dvanastej, vsade kruzia dravce a ja neustale korigujem trojkolku. Mozno zbytocne, ale vsetko je pre mna nove tak som opatrny. Termika funguje dnes naplno, vetronari robia prelety a ja vo vysielacke pocujem ze dotacaju 1000m s 1.6m stupakom. No na mojom variu to skace okolo +3 -1ms ale da sa to pekne ukorigovat. Akurat to tocit neskusam, kedze som tesne pod hranicou TMA a snazim sa nenaberat zbytocne vysku :roll:
Po hodinke a dvadsiatich minutach pristavame a za sebou mame 82km. Spalil som mozno tak 5-6l benzinu. Neviem to este dobre odhadnut, musim spravit rysku :)
Moc videa nemam, bo bateria umrela chvilku po starte a tie pekne zabery kedze sme sa krizovali s druhym rogalom tak tie nemam. Ved nabuduce.
https://youtu.be/WNI_WLJiZdU
Monotrike

Napísať odpoveď