nudzove pristanie

Kde a kedy sa bolo lietať
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

nudzove pristanie

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Nevydrzal som,vyzeralo to na nadherny letovy den.Prve prekvapenie bolo,ked som prisiel na letisko Hrasovik,a prijazdovy cesta bola zasypana hlinou.Musel som zobrat kridlo a ostatne veci a niest asi 100m na plochu.Vyzeralo to slubne,slaby premenlivy,pred startom juh okolo 1m/s.Najprv som lietal v tesnom okoli letiska a hladal som novu pristupovu cestu.Bol som ale prekvapeny ako vo vzduchu hadzalo- nejaka termika a iny gulas a to vsetko vo vyske okolo 150m.Po chvilke som sa vydal na sever smerom ku Kecerovciam.Bol nad dedinkou Ortase,smerom ku Vtackovce vo vyske asi 70m a vsimol som si dole nejaku igelitovu plachtu na streche,ktora dost plapolala.Povedal som dost dole fuka a tak som si chcel pridat plyn a dostat sa do vacsej vysky.Ale motor urobil uuuuuu a zostal ticho.!Okamzite som vyberal miesto na pristanie,medzitym otvaral zips na nohy a snazil som sa dostat co najblizsie k ceste.Nastastie som tesne predtym mal zisteny smer vetra,akurat pri pohlade na zem som nemal skoro ziadnu doprednu rychlost a este som nevedel ako sa zvazuje teren.Tesne nad zemou som uz registroval ze budem pristavat do kopca.Podarilo sa .Akurat tam bola sucha trava do vysky kolien.Rychlo som dvihol kridlo a asi po 20metroch som uz bol skoro na vrchole kopceka.Pokusil som sa nastartovat - motor hned chytil!!!Super.Asi som musel pocas letu tuknut do vypinaca.Teraz som sa musel rozhodnut ci sa mi podari ubehnut po krivom terene v nepokosenej trave a vpredu asi 100m boli predo mnou vysoke stromy a cesta pre auta.Nastastie fukalo asi 3-4m,tak som sa rozhodol to risknut.Teraz som ocenil ze mam na motore Red Head.Vyrazne som citil tlak vrtule zo zadu.Podarilo sa ,akurat som musel tesne po starte tocit do prava,lebo som bol velmi nizko nad dedinkou a v pripade nudze by som nemal kde sadnut .Nastastie motor isiel,tak som sa vydal spat domov.Teraz som zislil,ze pri otvarani zipsu som aj vykopol suchy zips co ho drzi na postroji.Tak som mal odkryte nohy a cely cas som musel ich mat vystrete aby nyvypadli.Nic prijemne ,a dost boli ofukovane studenym vzduchom.V duchu som si ale hovoril ze som dobry ,ze sa mi to podarilo.Inac by som musel stopovat,a neviem kedy by som sa dostal domov.V Hrasoviku na pristavacke bolo bezvetrie.Po chvilke sa objavil aj Martin V,ktory isiel nahodne okolo.Miesto nudzovky sa da vyhladat na Earth - po pravej strane dialnice z Ke do PO Ortasovce smer Vtackovce.Za ostrou pravou zakrutou je po pravej strane cesty skupinka topolov a pred nimi jeden strom.Ja som sadol na lavej strane v poli a startoval som kolmo na cestu medzi tie stromy a trochu do kopca.Som rad ze tam tak fukalo,lebo asi by som to mal potom dost komplikovane

robo-b
Príspevky: 148
Dátum registrácie: Št Okt 23, 2008 4:18 pm

Príspevok od užívateľa robo-b »

No ja sa musím tiež pochváliť, dnes som konečne letel na svojej trojkolke. I keď len na sedadle spolujazdca, Milan ma nechal trochu kerovať. Bolo to dosť turbulentné, miestami s nami hádzalo jak sviňa, tak si to Milan musel kerovať sám. Po pristáti som zistil zlú kondíciu reduktora, asi je ložisko v p...i, takže Laco už nemohol a z bezpečnostných dôvodov ani nechcel letieť. Ă

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

No,
slovencina ma dost slov na vyjadrenie roznych pocitov, okolnosti ...
Prezit pekny den a sediet doma asi nie je to iste.
A ze v kruhu rodiny...? No ked ten kruh zvascime na 100km, tak preco nie ?
:wink:

Napísať odpoveď