07.02.2009 Komarovce - Jablonov

Kde a kedy sa bolo lietať
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

07.02.2009 Komarovce - Jablonov

Príspevok od užívateľa juraj »

Prvy raz, odkedy mam Exxtacy, sme s Janom leteli spolu. Den bol krasny a teply ale vietor sa s nami od zaciatku pohraval. Po prichode do Komaroviec bol slaby severozapadny, ked sme uz boli pripraveni na vzlet, otocil sa najprv na juh a napokon sme startovali na cerstvy jv. vietor napriec drahou. No a potom to zacalo, ziadny nudny prelet, ako obvykle, bol to boj okoreneny termikou a strihom vetra, ktory sa pri Zadieli zmenil na vychodny az severovychodny. Preto som za cely let urobil len jednu fotku. Moje lietanie dnes zachranil Vlado Vronka, ktory sa chcel pozriet a postrazil mi pritom dceru. Zobral aj svojho Laszla a vecer mi hlasil, aky je unaveny z futbalu so synom a a mojou dcerou. Vlado, slovenske zavesne lietanie Ti to....
Inak doba letu 1.25 hod, preletena vzdialenost 70 km, spotreba 3 l.
ObrázokObrázokObrázok

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Juraj o kolkej si startoval?

Ja som bol s rodinou na Turnianskom hrade a par krat sa mi zdalo, ze pocujem vrtule ale nikoho som nevidel.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

aký strih vetra? Dole bolo dnes skoro bezvetrie - ako na rekreácii niekde večer pri mori. KoĽko fúkalo hore?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Noro: startovali sme pred pol jednou, okolo hradu sme leteli dvakrat, ale dost daleko - ponad juzny okraj Turne, asi si sa nepozeral spravnym smerom
Gaspi: hore som zaznamenal v. vietor cez 20 km/h, predovsetkym v doline medzi Dolnym a Hornym vrchom, inde to bolo okolo 10km/h

Napísať odpoveď