2.sviatik vianocny v Komarom

Kde a kedy sa bolo lietať
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

2.sviatik vianocny v Komarom

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Absolutne neplanovany,o to uspesnejsi prvy letovy den s ESC ! Povodne som chcel urobit len rozborku a zborku,ale na podnet Juraja ,ved neprsi ,tak podme.Na letisku fukal len slaby vietor, tesne pred startom skoro bezvetrie.A to som dufal,ze podla predpovede ma fukat okolo 2-3m/s.Priznam sa ,mal som velke obavy startovat za tak slabeho vetra! Musim podakovat Jurajovi dost ma podrzal,predsa uz ma nejake skusenosti s pevnym kridlom,dokonca aj cely start zaznamenal na video a az potom sa obliekol do postroja a letel za mnou.Start! Dal som si radsej trosku mensi uhol nabehu ,ale po par krokoch sa mi kridlo vytrhlo z ruky a urobilo si svoj uhol,ja som uz len tlaceny pekelnou silou Red Head bezal a velmi rychlo na kratkej vzdialenosti som uz letel - a to bolo skoro bezvetrie a zacalo kropit! Po par sekundach som uz ale nadobudol absolutnu istotu co sa tyka riadenia.Zaujimave ze uz v 100m nad zemou to bolo dost nepokojne turbulencia.Po niekolkych okruhoch nad letiskom som uz nadobudol istotu nad riadenim a tak sme sa s Jurajom pustili do Moldavy.Pocas letu som si skusal vztlakove klapky,reakciu kridla.Vsetko bolo super OK,male sily na ovladani.Vsetky bocne naklony od turbulencie si kridlo dokazalo samo vyrovnavat.Ale ked som chcel zatocit,nemalo problem,az som mal pocit ze bolo ochotnejsie voci K4.Zaujimave bolo zatiahnutie vztlakov - kridlo mierne kleslo a vzapeti zacalo naberat vyrazne rychlost.Par krat som aj pustil hrazdu a bolo schopne letiet samo bez toho aby hrazda zacala utekat nejakym smerom.Cestou spat sa nam otocil vietor o 180st.bol to dost rozbite ale vobec som nestratil pocit bezpecia - na flexi by som si asi dobre pocvicil.A uz zacalo aj slusne prsat.Pristanie mal po dohode prvy Juraj,ja som si zopakoval okruh,lebo na prve priblizenie som bol vysoko.Zaujimave bolo ako ma klatky brzdili - na plny plyn som sa vobec nemohom rozbehnut.Druhe priblizenie uz bolo OK a pristatie ako do mamin - perinky.To uz dole fukalo 3-4m,dazd.Zaver ,fantasticky zazitok,pokial nebudem musiet,tak na flexi uz nesadnem.A este jedna bomba .Hodina letu - len necely 1,5l benzinu t.j. o liter menej ! Snad Juraj pripoji foto a ja sa uz tesim na prelety!Este teraz vecer to so mnou lomcuje.

Napísať odpoveď