FOTO - Sľubica - Plejsi - Spišsky hrad

Kde a kedy sa bolo lietať
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

FOTO - SĽubica - Plejsi - Spišsky hrad

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Nadherny den.Neplanovany vyjazd na Slubicu aj s Martinom V.Ostatni Juraj,Gaspi,Edo ,Robo Murin isli bezmotorovo na Slubicu.My sme to rozlozili na pristavacke.Martin bol trochu nervozny - po dlhsej pauze s novym kridlom v novom terene.Musim ho pochvalit,na starte behal ako skutocna flying gazelle.Urobil skusobny okruh nado mnou,zahlasil ze je to termicke a nabral smer ku Spisskemu hradu.Ja som mal trochu problem,pripraveny na start sa vietor otocil o 180st.Ale podarilo sa.Najprv som zamieril na startovisko bezmotorovych,urobil par snimkov a smer Krompachy - Plejsi.Dole sa este lyzovalo.Potom tiez smer hrad po ktorom tuzim od minuleho roku.Pristavacka bola trochu o hubu,lebo sa tocil vietor.Pri prvom nalete som skoro sadol po vetre - to by bola supa! Druhy uz bol v pohode.Celkovo 65km za 1hod.15min,spotreba 2,3l.Opet kridlo potvrdilo kvality pohodoveho riadenia a stability pocas vyrazne termickeho letu.Som spokojny.Tu musim este podakovat Jirimu za podnet pre ESC a Plucovi za dovoz!
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
MatoV
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Ut Nov 20, 2007 6:31 pm

Príspevok od užívateľa MatoV »

Všetko čo Jano hovorí je pravda. Na začiatku som naneho bol dosť nahnevaný. Ja som si chcel spraviť jeden kĽudný zoznamovací let na mojom novom Moyese niekde na rovinke a miesto toho som štartoval z kopca s fungujúcov termikou a večne sa točiacim vetrom. Nakoniec som musel štartovať medzi triangulačný bod a strom. Janovi som pred štartom vymyslel veĽa nových mien :x. Ale podarilo sa, tá gazela vo mne ma nesklamala :lol:. Keďže som nemal zo sebou žiadne záznamové zariadenie okrem GPS tu je moja "fotka":


Obrázok

Napísať odpoveď