Kalša- Domaša

Kde a kedy sa bolo lietať
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Kalša- Domaša

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Predpoved celkom dobrá,tak pome!Náš cieĽ aspon severná časť Domaše a ked vyjde Jurajovi palivo,tak Stropkov.Celý let prebiehal vcelku dobre ,na Slanských vrchoch sme nenásilným spôsobom naberali výšku,pekne to nosilo.Na severnom konci Domaše tam trochu fukalo aj proti,tak som si myslel,že Jiri to otočí a ideme späť.A on nič!Nad Stropkovom sa to ukĽudnilo a rozmýšĽal som koĽko má Jiri ešte paliva.Späť to bolo po vetre a od Vranova veĽmi príjemné.Napriek tomu že bolo už pre 19.00hod zistil som že to stale nosí - ani som sa nenazdal a mal som cez 1000m výšku a to som skôr chcel klesať.Pri približeni ku Kalši už z diaĽky bolo vidno katabaticke prudenie od Slanca - miestny dym plával dole kopcom.Dalšie zaukimave zistenie,potreboval som už poriadne vyklesať.Klaky na plno,voĽnobeh, hrazda podo mnou,a krídlo veĽmi nechcelo isť cez 2m/s dole.Na klasickej delte by som mal aspon 4m/s.Pristátie v pohode,čas 2h35min,okolo 130km.
Obrázok
ObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázokObrázok

ObrázokObrázok

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Marian oprav to prosím,zase som to doladil... :o

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Jano, konecne vies davat fotky vedla seba :D Ale prosim, nie vsetky. Staci po troch.
Inak niet co dodat, ani fotky nemam krajsie. Azda len tolko, ze to bol doteraz nas najdlhsi let aj casovo aj kilometrovo - 2,5 hod a vyse 130 km a to vsetko s 5 l nadrzou, do ktorej som natlacil takmer 6l. Po lete mi este 0,75 l ostalo. Povodne som si chcel vyskusat termiku a dostupy, lebo vystupy ukazovali cez 2 500 m, ale kedze sme startovali dost neskoro - 17.05, nebol cas. Stropkov bol povodne vzdusnym zamkom, ale ako sme sa k nemu blizili a paliva bolo stale dost, riskol som to. Zial, hodinky ukazovali 18.30 a zapad slnka sa blizil. Na spiatocnej ceste sme to uz tahali podstatne viac a niekolko minut sme okolo Dargova leteli 70-80 km/h. Stihli sme to, este som videl na pristati fanglicku :D

Užívateľov profilový obrázok
dragosek
Site Admin
Príspevky: 110
Dátum registrácie: Ut Sep 18, 2007 6:19 pm

Príspevok od užívateľa dragosek »

Tak a je to :wink:

Napísať odpoveď