Kalša - Slov.n.mesto

Kde a kedy sa bolo lietať
Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Kalša - Slov.n.mesto

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Tu by som urobil druhy diel letoveho dna, ked chlapci leteli z Tokaja na SK.Okolo 16 hod v Ke vyrazny juh, v Kalši takmer bezvetrie.Pred 18 hod som volal Jirimu,on akurat balil pri Velkej Trni.Dohodli sme sa ze tam poletim.Najprv som ale letel na hreben Slanskych hor aby som si pozrel jazero Izra - bol som sklamany,taka mala hneda spinava "mlaka".Mal som okolo 900n nad startom ,tak som to pustil na zvysene volnobezne otacky k Jirimu.To kridlo len klzalo a klzalo a nedajboze vytratit vysku.Nad Trnou som mal stale okolo 600m nad terenom.Juraja som sice uz nestihol(velmi skoro prenho prisli),ale po otoceni sa som pocitil vichr v zadech,(15-20km/hod),ale stale som bol ako na nejakom vankusi.Tymto sposobom s malym pohonom v klude,pohode som sa vratil a po1 1/2 hod.lete som si vychutnaval vecernu totalnu pohodu na letisku.Chlapcom blahozelam k ich vykonom,ale lezat 3hod pod kridlom je uz drina.(aspon pre mna).Mne uz 2- 2 1/2 hod staci a dva dni sa spametavam! Preto sa chysta inovacia...Foto nemam,lebo som zabudol zobrat.

Napísať odpoveď