Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

eduardo napísal:
Ne Máj 28, 2023 9:56 pm
S umelou inteligenciou nesúhlasím v týchto bodoch:
- záujem verejnosti (vďaka nadšeniu pilotov, ktorí okúsili krásy závesného lietania nie je potrebný záujem verejnosti. Nie je to komerčný šport na zbohatnutie sponzorov.) Aj keď druhou stranou mince je že, bez propagácie asi vyhynieme.
- adrenalínový šport (do umelej inteligencie nevkladali program naozajstní piloti ZK). Kto má rád adrenalín, hľadá niečo iné.

Podpora štátu by mohla spočívať v zjednodušení administratívnych procesov, v poskytovaní dotácií na rozvoj infraštruktúry a v propagácii tohto športu...............som sa zasmial že , aj ten hlúpi počítač ovláda teóriu.......
Edo, vyhynieme aj s propagáciou. Ten prístup/neprístup na terény bude (vlastne už aj je) pre nás priveľká prekážka :(

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Bohuš vďaka za príspevok. Netušil som aký sme sofistikovaný artikel v ... informačných zdrojoch. Ale žiadne mená, výsledky, akcie :( . A chýba towing :oops: .
Mna upútala myšlienka so štartoviskami. Myslím že je to vhodná kombinácia syntetických informácii. Je to naozaj pravda, keby bol normálnejší prístup na terény bolo by nás viac. Ale nedajme sa tomu. Pozrite sa uplynulý víkend, koľko krásnych akcii sa robilo.
A to ešte mnohí netušia o presnosti pristátia. Bude v septembri :shock:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Už som dvakrát napísal koncept a dvakrát som ho nenašiel. Je to vyčerpávajúce.
Alebo skôr koko...ééééé
Najvyšší čas sa na toto forum vykašlať.
Ja teda končím.
pa pa

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

jaro napísal:
Po Máj 29, 2023 10:13 pm
Už som dvakrát napísal koncept a dvakrát som ho nenašiel. Je to vyčerpávajúce.
Alebo skôr koko...ééééé
Najvyšší čas sa na toto forum vykašlať.
Ja teda končím.
pa pa
Bol by som rád, keby si si to rozmyslel, toto je aktuálne jediné miesto, kde je uchovaná naša kolektívna pamäť :(

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Jaro toto forum zacalo na verzii phpbb 1.-nieco.. a bolo to v roku tusim 2008 az 2010.
OD vtedy sa forum stale iba updatovalo na novsiu a novsiu verziu.. sem tam s chybami a do toho este sk preklad.
Teraz sme na verzii 3.-nieco. A fakt po tolkych rokoch a updatoch uz robia tie skripty strasne hluposti niekedy.
Nejde generovat nove hesla.. ja uz sa niekedy nefiem ani dostat do administracie. cize pomaly riesim ako mam cas.. ako preklopit tu databazu do uplne novej cistej sablony.
Ale treba ma stym otravovat. lebo nem cas.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Michal »

bohus napísal:
Ne Máj 28, 2023 9:11 pm
Čo si myslí umelá inteligencia o téme: akú budúcnosť má závesné lietanie na Slovensku
Bohus - nepresna otazka.

Ja som zadal "aka je perspektiva lietania na rogale na slovensku ?"

ChatGPT
Lietanie na rogale (paragliding) je populárny šport aj na Slovensku. Má stúpajúcu popularitu a mnoho ľudí si užíva tento vzrušujúci spôsob lietania. Perspektíva pre rogalo na Slovensku je pomerne dobrá z niekoľkých dôvodov:

Prírodné podmienky: Slovensko je známe svojou krásnou prírodou a horskými oblasťami, ktoré poskytujú vynikajúce možnosti na rogalo. Hory a kopce ponúkajú vhodné terény a veterné podmienky pre tento šport.

Rogalistické kluby: Existuje viacero rogalistických klubov a združení na Slovensku, ktoré organizujú kurzy, podujatia a súťaže pre rogalistov. Tieto kluby vytvárajú komunitu pre nadšencov rogala a poskytujú podporu pre začiatočníkov aj pokročilých pilotov.

Bezpečnostné opatrenia: Rogalo je šport, ktorý vyžaduje dodržiavanie určitých bezpečnostných opatrení. V Slovenskej republike existujú pravidlá a predpisy týkajúce sa rogala, ktoré majú za cieľ minimalizovať riziko a zabezpečiť bezpečné lietanie.

Turizmus: Rogalo priláka nielen miestnych nadšencov, ale aj turistov. Slovensko je populárna turistická destinácia pre svoje prírodné scenérie a rogalo ponúka jedinečný spôsob, ako ich preskúmať z pohľadu vtáka.

Je však dôležité mať na pamäti, že rogalo je adrenalínový šport a vyžaduje si primerané skúsenosti, vedomosti a správne vybavenie. Ak máte záujem začať s rogalom, odporúčam sa spojiť s miestnym rogalistickým klubom, absolvovať kurz a získať potrebné skúsenosti pod dohľadom skúseného instruktora.

User
pleties si rogalo a paragliding, pytal som as na rogalo
ChatGPT
Ospravedlňujem sa za nedorozumenie. "Rogalo" je skratka pre "rogalové lietadlo", ktoré je malé, ľahké klzákové lietadlo, ktoré je ťahané na vzlet pomocou vleku. V tomto prípade, perspektíva rogala na Slovensku je trochu odlišná.

Na Slovensku nie je veľmi rozvinutá rogalistická komunita a zariadenia pre rogalo sú obmedzené. Nie je tu veľa rogalistických škôl alebo klubov zameraných na rogalo. Existujú však niektorí nadšenci, ktorí sa zaoberajú týmto športom a majú svoje rogalo lietadlá.

Väčšina týchto pilotov rogala na Slovensku je dobrovoľne združená v Klube rogalo Slovensko (KRS), ktorý zastrešuje rogalistické aktivity a organizuje stretnutia a podujatia pre rogalistov. Ľudia, ktorí majú záujem o rogalo, sa môžu obrátiť na KRS, aby sa dozvedeli viac o rogalistických aktivitách a možnostiach na Slovensku.

Je však potrebné zdôrazniť, že rogalo je relatívne menej rozšírený šport na Slovensku a neexistujú také široké možnosti a zariadenia ako v iných krajinách. Preto by bolo vhodné kontaktovať miestnu rogalistickú komunitu a získať aktuálne informácie o perspektíve rogala na Slovensku a o tom, aké možnosti a zariadenia sú momentálne dostupné

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa bohus »

Mal si sa pýtať na závesné lietanie, tomu AI rozumie.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Zajtra Kráľova hoľa?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Chlapci ja si uživam vnučku vo vodách Levíc ale asi v nedelu pojdem. Víkend bude dobrý.

peterpavlik
Príspevky: 222
Dátum registrácie: So Okt 15, 2016 7:39 am

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa peterpavlik »

Najnovši trojdňový Aladin. Ukazuje aj Sľubicu celkom zaujímavú na sobotu.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Zajtra začína hájska sezóna. Zvažujem popoludňajší výstup alpským štýlom :)

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Hájska sezóna pokračuje budúci týždeň

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Už sobota vyzerá v Krase letovo

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Tokaj je znovu dostupný, síce treba vopred kontaktovať miestneho PG Eleka Adama, ale malo by to ísť.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Piatok, sobota predbežne Háj

Napísať odpoveď