Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Norbert napísal:
Pi Mar 05, 2021 8:53 pm
A v nedelu pri JZ nemame ziadny teren v okrese?
No, v okrese Košice-okolie je Trstene pri Hornade, ale neviem, či tam smieme :(
Mimochodom, na nedeľu tam hlásia pomerne čerstvý jz. vietor v nárazoch do 12-14 m/s,

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Michal »

Norbert napísal:
Pi Mar 05, 2021 8:53 pm
A v nedelu pri JZ nemame ziadny teren v okrese?
Hutka sa ti nepaci ? A Hylov az z hora ?

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa basileo »

Takze bude prva tohtoročná svahovačka?! 🤣
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa basileo »

Kona sa dnes nieco?
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Norbert »

No ja idem. Bud Vysna Hutka alebo Hylov

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

Norbert napísal:
Ne Mar 07, 2021 9:46 am
No ja idem. Bud Vysna Hutka alebo Hylov
Schrödinger by mal z teba radosť. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Piloti, registrujte niekoľko informácii. Bohužiaľ sa aj ja a asi aj ostatní dozvedáme niektoré informácie postupne. Preto budem v tejto sekcii písať takéto komentáre a info. Ale asi sa to ani inak nedá, lebo my žijeme s administratívou okolo lietania len v okamžiku kedy ju potrebujeme.

1/ Na základne posledných udalostí okolo zasadaní Prezídia LAA, reprezentácie, peňazí a iného sa udiali veci. Dušan Kalinka, ako náš zvolený predseda zväzu ZL, sa vzdal členstva v LAA. Aj napriek istým dohodám, ďalej to nevysvetlil. Peter Gašparovič, nelieta rogala a aj preto odstúpil z Prezídia a tiež LAA ako taká, mu nedovolila fungovať v Prezídiu, lebo si zaplatil len členské pre nelietajúceho člena. Aby sme naďalej mohli fungovať dohodli sme sa na vedení zväzu že do najbližšej Valnej hromady (VH) preberieme pozície v Predsedníctve LAA ja a Ivan Plučinský. Aby sme mohli získavať informácie o dianí.
V predsedníctve zväzu ostávame naďalej tak ako sme boli zvolený, ale len štyria. Našou úlohou bude pripraviť obsah budúcej VH, do tej doby pripraviť návrhy na zmeny stanov o fungovaní LAA, hlavne v bodoch o platení a výške členských príspevkov, o pokutách za papiere a o ďalších veciach ktoré medzi sebou diskutujeme. Keď pripravíme nejaké návrhy dáme na diskusiu. Kto má myšlienku nech pošle email.
VH boli zatiaľ presunuté kvôli pandemii, na kedy to neviem.
Prosím prečítajte si zápisy na stránke LAA, zápisy Prezídia LAA a aj Predsedníctva zväzu ZL pre ďalšie detaily a obraz.

2/ Platenie členského je podľa mňa nezmyselne nastavené a koliduje definícia v stanovách s akýmsi cenníkom a ... Berte ale ako fakt, dva aspekty.
Z členského funguje LAA a platenie v lete je nanič. Akákoľvek firma by ťažko fungovala keby nevedela aký príjem reálne bude mať.
Za druhé, v členskom je platená aj vaša osobná poistka na lietanie. Toto je hlavný dôvod pre členské.
Z týchto faktov chceme aj urobiť nejaké návrhy. Preto Vás priatelia vyzývam aby ste si toto dali dohromady a nedávali argumenty do rúk oponentom.

3/ Repre sme si zvolili v zmysle nášho športového poriadku, prvých šesť ľudí z rebríčka rokov 2019 a 2020. Ale keďže sa objavili fakty ohľadom možného čerpania financii z Ministerstva školstva na športovú reprezentáciu tak podmienky na toto nám to kus okresali.
Súčasťou definovania repre je aj zápis do reperentačného registra osôb a potom aj podpísanie zmluvy o reprezentácii SR. A to treba mať podpísané, lebo to patrí do podmienok čerpania financii.
Zároveň podmienky účasti na Majstrovstvách sveta v Severnom Macedónsku sú také, že len dvaja piloti spĺňajú vstupné podmienky. Aj keď chcem prihlášku skúsiť podať s viacerími ľuďmi, ak by náhodou prešli a oni by sa rozhodli reprezentovať, všetko, z pohľadu vzťahu k repre, vieme dorobiť aj potom. Teda teraz urobíme opravu zoznamu ľudí tak, že tam budú len ľudia, ktorí naozaj dobrovoľne chcú mať štatút reprezentanta.
A chcem aby toto bolo na poriadku, lebo sme dostali 1000 Eur na zaplatenie štartovného pre dvoch pilotov. Čerpanie je momentálne realne a je to dosť ťažké vybavovať, lebo sa jedná o jednanie s Aeroklubom SR. Rieši to Miro Jančiar a rieši to zatiaľ dobre. Ten príspevok tu je už asi 3 roky. Ja ešte neviem k tomuto viac povedať ale je našim záujmom dostať to aj do pozície podpory našich súťaží, alebo podpory účasti na FAI2 kvôli získavaniu bodov pre budúce majstrovstvá sveta. Naviac táto pandémia to všetko krúti a ako to bude s cestovaním a minutím peňazí to nevieme nikto.

4/ V zápisoch a na stránke nášho zväzu je kalendár súťaží. Tak Vás prosím priatelia, venujte každý tomuto malý kúsok času a záujmu aby sme si lietanie všetci spoločne užili.

Jaro Sojka

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Michal »

Pozeram, ze na Haji zdvihli TMA: https://gis.lps.sk/vfrm/index.html

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa basileo »

Co tak skusit zajtra ten novy kopec v Hutke?
atlasar <= vranar

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

Super, poďme.
A berieš dáždnik alebo pršiplášť?
:lol:

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa basileo »

Sakra.... Tak si vyberam pršiplášť, daznik budem trenovat vyhadzovat pri pristavani :D
atlasar <= vranar

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Nech to tu žije ..... cez víkend by sa mohol vietor trochu upokojiť, mali by sme si ísť zaskákať. Kto ešte má také nemravné plány?

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Aj ja a už som začal :wink:
Prílohy
Rx a dolina.jpg

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa miro »

Aj ja som už začal, vyrobil som nový strešný nosič na
totu Toyotu
9BCDFD82-6CCF-4C23-870F-FFB336ACDC8F.jpeg

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

nie je ľahšie vyrobiť toyotu pod takýto nosič?

Napísať odpoveď