Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa miro »

Motorové rogalo zo Slovenska narušilo vzdušný priestor Maďarska, to vyslalo bojové stíhačky JAS 39 Gripen.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

miro napísal:
Ne Máj 29, 2022 11:58 am
Motorové rogalo zo Slovenska narušilo vzdušný priestor Maďarska, to vyslalo bojové stíhačky JAS 39 Gripen.
Mierumilovné motorové rogalo paľbu opätovalo a odletelo na základňu :D

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

juraj napísal:
Ne Máj 29, 2022 12:59 pm
miro napísal:
Ne Máj 29, 2022 11:58 am
Motorové rogalo zo Slovenska narušilo vzdušný priestor Maďarska, to vyslalo bojové stíhačky JAS 39 Gripen.
Mierumilovné motorové rogalo paľbu opätovalo a odletelo na základňu :D
Ja si pamätám, že to bol pokojne orajúci traktor... :lol:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

[/quote]
Ja si pamätám, že to bol pokojne orajúci traktor... :lol:
[/quote]
Laco, zle si pamätáš, ten traktor sa boril s celinou......, takže ťažko bojoval za vec socializmu a komunizmu (iste, to v ktorom roku sme tu už mali ten komunizmus mať?)

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Dnes pg pekne polietali. Ja som dal Bukovec. Peško, Takú peknú cestu a taký pekný kopec nikde nemajú.
Myslím že nás začiatok sezony kus zaskočil.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Martin, skvelý let na Plešiach. ja som mal po víkende dnes povinnú miznicu z alk. nápojov.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Laco »

Tak pre kontext, vychádzal z jedného starého vtipu.

Na sovietsko čínskych hraniciach napadla skupina čínskych tankov sovietsky, pokojne orajúcí, traktor. Ten paľbu opätoval a po zničení všetkých tankov odletel späť na základňu.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa miro »

Martin ide jak pila, už je v top five SK.

Martinum
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St Apr 14, 2021 4:47 pm
Bydlisko: Brezno

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Martinum »

Vcera rano to vyzeralo nadejne pre Plese a aj podla predpovede sa ta vysoka oblacnost zastavila nad rudohorim.No ked som pred 11 prisiel pod Plese, uz boli cele v tieni,Tak,ze aspon pozriem ako hore fuka a ak sa bude dat, aspon zletim.Vyskriabal som sa hore tou kratsou cestou ponad chatu, ale je poriadne rozbrazdena od topiaceho sa snehu a dazdov.Popod chatu a potom doprava hore lukou je to istejsie.Na starte ziadne PG, fukal slaby J niekedy JZ,nad kopcom ziadne vaticky,ale severne smerom na Donovaly pekne kumulky a nasvietene kopce.Po chvilke pozorovania oblohy mi bolo jasne,ze sa ta vysoka oblacnost odsunie a ukaze sa slnko.Rozlozil som kridlo,pripravil sa a sofer mi zatial vykosil rozbeh na starte.Zacala fungovat termika a nad Plesami sa objavovali prve naznaky oblacikov.Prisli aj narazy,tak som do jedneho skocil.Na rebre pod chatou som pozbieral nejake bublinky,ale dostal som sa len do 1100,tak som isiel skusit stastie nad rebro pod start a tam som uz nasiel vytah do 1500,ale dalej ani tuk.Rozhodol som sa preto preskocit na vychodny vrchol,aj keby nic nenajdem,budem hned nad pristavackou.Lenze ani tam ma to nechcelo pustit nad 1500,tak som sa tam 1h a pol hrajkal v bublinkach a uzkych stupacikoch a 2x sa aj zachranoval nad hnojiskom uz skoro rozopnuty.Napadlo ma,ze sa skusim v stupaku nechat viest,nebudem nasilu ustredovat do spiraly,len mierne korigovat a vykaslem sa na vario. A ono to div sa svete fungovalo.Nejakym zahadnym tunelom som sa dostal do 1900 a potom to uz tahalo vsade.Zakladna 2200,kosa jak v januari,povedal som si,ze na dnes staci, do kopcov nejdem,oblacnost pribudala a s tymto kridlom sa bojim tych dlhych zalesnených dolin.Namieril som si to k E66,ze tam doklzat musim a lahko ma tam vyzdvihnu.No ked som este v 1300 prelietaval poza Lupciansky Hrad,stocil som to hore prudom Hrona,ved tam je moznosti na pristatie aj okolo Lucatina.Fukal tam fajny JZ a mne to pripadalo,ako keby som nastupil do iduceho rychlika.Par krat som este vyskusal zatocit ked som zaregistroval nejaky ten metrik,ale radsej som si setril vysku.Po vetre ma to pekne prenieslo az k Medzibrodu,kde som mal este nejakych 900m,ale dalej je uz nahusto vysoke napatie,tak som to radsej pozhadzoval a pristal do dost sviezeho protivetra(ala Lanzarote), len s miernym odtlacenim na jeden krok a nos rychlo dole.Chvilu som musel s prenasanim pockat az sa skludni vietor. Vyzivne polietanie aj ked iba sam.PG to maju fakt dobre zorganizovane,presne vsetci vedeli kde to bude fungovat.Na Plesiach ani jeden,ale 10km severnejsie na Donovaloch take prelety.Kubinska hola detto.Zajtra maju Plese dobre fungovat,Marian(Netopier3) sa chystal.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

Super! Gratulujem!

Martinum
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St Apr 14, 2021 4:47 pm
Bydlisko: Brezno

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Martinum »

eduardo napísal:
Ut Máj 31, 2022 5:30 pm
Super! Gratulujem!
Diky. Inak,ked som prisiel v nedelu na Plese,bola tam skupinka turistov a jeden pan z Kosic sa ma opytal,ze ci poznam kosickych rogalistov.Konkretne Eda Dropka.Ja,ze ano,ze sme sa uz stretli,ale teraz uz nejaky cas nelieta.Bohuzial meno neviem,len ze tam bol so znamymi zo Slov. Lupce,ktori zase poznali Bohuša. Mohol mat tak do 50,trosku korpulentnejsej postavy.

netopier3
Príspevky: 164
Dátum registrácie: Ut Jan 13, 2009 5:46 pm

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa netopier3 »

V Medzibrode to žije vždy termikou,podobnú situáciu som zažil tiež tam po pristátí.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Na obed sa rozhodnem či zoberiem na víkend so sebou ftáka a v nedeľu by som šiel na Slopovo. Napíšem, potom budem bez netu tak volkajte.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

jaro napísal:
Pi Jún 03, 2022 7:39 am
Na obed sa rozhodnem či zoberiem na víkend so sebou ftáka a v nedeľu by som šiel na Slopovo. Napíšem, potom budem bez netu tak volkajte.
Jedna možnosť je Slopovo, druhá Pleše. V sobotu budeme azda múdrejší

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

PLeše sú nepokosené.

Napísať odpoveď