Kniha navstev

- Pokračovanie knihy návštev zo stránky Deltaklubu Košice
Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa eduardo »

Chlapi, keby mal niekto cestu do Serede a trochu voľného miesta v aute, potreboval by som niečo odviezť.

MilanNR
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Št Aug 23, 2012 6:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa MilanNR »

V stredu predbežne Straník.
Marian Č
Milan L
Braňo TO
Miroslav P
Smer HC-NR-TO-PD-Straník
Wills Wing T2C 144

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

U nás na východe to vyzerá veľmi dobre na Lendak. A ja nestihnem :(

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Norbert »

No a keby niekto chcel ist ja by som siel. Ale potrebujem to vediet ihned nech si poprehadzujem pracu

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Norbert »

Som myslel, ze kniha navstev sluzi na komunikaciu ked chceme ist lietat. Vcera som mohol a chcel a cakal ci tu niekto napise. nenapisal tak som to ani velmi neobvolaval. Asi musim viac telefonovat...Skoda

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Norbert napísal:
Št Apr 29, 2021 7:29 am
Som myslel, ze kniha navstev sluzi na komunikaciu ked chceme ist lietat. Vcera som mohol a chcel a cakal ci tu niekto napise. nenapisal tak som to ani velmi neobvolaval. Asi musim viac telefonovat...Skoda
Noro, poučenie do budúcna. Ale tiež si kedysi s Mišom chodil hore-dole a vždy si to na fórum neoznámil. Tiež ma trápi, keď ľudia trochu partizánčia, ale nútiť ich do zverejňovania ich úmyslov na fóre nemožno. Inak čiastočne sa to ťahá od minulého roku, keď nás začal človek, ktorého meno sa nevyslovuje, ostro sledovať a bonzovať všetko, o čom si myslel, že je mimo zákon. A to si myslel pomaly o každej našej činnosti bez jeho súhlasu. :(

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Michal »

Aaaa, Juraj, si spomenul moje meno, tak aby si bol v obraze. Ked sme s Norom zavolali o deviatej, ta sme sa ledva dovolali. Ked o jedenastej, ta sme mali pristavit auto pred domom, pekne vycistene, najlepse aj so zvozarom. Po ceste chvatom sme pozerali kumulky, jak uz sme mohli byt pod nimi. Potom let, casto s obmedzenim preletu, bo dakto potrebuje byt doma nacas. Taze sup, sup, pristat pod kopcom, zbalit kridla a chvatom domov. Vylozit pred domom a nebodaj pytat viac jak 5€, bo ked sa to rozpocita na 4ks a to uz je 20€. Vycistit zblatene auto. A ked sa to opakovalo 4x , tak sa opytas proskam pekne ponizene ci by nezobral auto dakto iny ? Ta nezobral, bo svoje auto z ruky neda a ze kto ponesie zodpovednost ked sa daco stane. Taze sme to s Norom vzali do vlastnych ruk. Zavieli sme system, ze ziadne peniaze, ale si vraciame kilometre a letove dni. A vies co som viac x hovoril . Potrebujete Juraja, aby Vas dal do laty. :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Mišo, mojím príspevkom som sa Ťa nechcel dotknúť, malo to slúžiť len ako prirovnanie k tomu, čo sa stalo včera. Noro dal predvčerom na obed príspevok, že by aj išiel, ale potrebuje to ihneď vedieť, aby si mohol zmeniť pracovný čas. Pravdepodobne nikomu nevolal (ani mne nie, lebo som napísal, že ja to nestihnem) Organizátor výletu si to na fóre prečítal až večer a asi správne usúdil, že je už neskoro na Norov príspevok reagovať. Ostatne, boli už plní. A tak išlo zloženie, ktoré sa telefonicky dohodlo. Ja osobne vidím chybu organizátora v tom, že na fórum nedal, kto kedy a kam sa chystá - ale to si nedával ani Ty :) . U Nora je chyba tá, že nevyvinul viac úsilia. Stačil jeden-dva telefonáty.
Nakoniec som vyjadril prianie, aby sme sa k tým dobrým zvykom v tej knihe návštev vrátili a každý, kto sa chystá ísť lietať, to dal na fórum. Od minulého roku ale máme problém s jedným človekom, ktorý Tebe toleruje to, čo by netoleroval nikomu z nás. ( Možno nevieš, že mňa minulého roku udal na LAA za to, že som na Lade letel so synom a žiadal moje trestné stíhanie za verejné ohrozenie a odobratie licencie inštruktora ap) Preto sme na fóre prestali naše lietanie avizovať a dohovárame sa viac telefonicky . Noro bol dlho out a preto málokomu príde na um, ho kontaktovať. Nehľadiac na to, že máme skúsenosť, že Noro je v práci telefonicky často nedosiahnuteľný.
Tej časti Tvojho príspevku s autom som nerozumel. A to som tu asi jediný, ktorý si kúpil jedno auto takmer výlučne na lietanie a ktoré za tých X rokov povozilo na Háj určite najviac krídel.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa jaro »

Ved ešte len začíname tak píšme a volajme sa. ... pekným menom.
V sobotu možno Bučie, ak nepôjdem ku moru.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

jaro napísal:
Št Apr 29, 2021 8:59 pm
Ved ešte len začíname tak píšme a volajme sa. ... pekným menom.
V sobotu možno Bučie, ak nepôjdem ku moru.
Jaro, skôr to vyzerá na Sľubicu. Nezorganizujeme vývoz?

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Michal »

Juraj, vobec si sa ma nedotkol, ba naopak, si mi podhodil dobru temu a ja som to vyuzil aby som sa mohol vyadrit. :D Dufam ,ze v mojom prispevku si kazdy najde svoju poziciu.
No a este ku Fuzgimu. Je od Teba dost nefer, ze nielen tu na fore si vylevas srdce na niekom co sa nemoze branit. To sa nestalo ani na ceskom rogalovom fore , kde tiez maju rogalistu, ktory popisal cele nesuhlasne elaboraty. Nie zeby Fuzgi bol moja krvna skupina, ale kazdy sme dajaky. Spojazdnil 2 startovacky na Hostovciach , povolenka na Haj je unho doma , presne tak, ako pred casom bola povolenka na Kralovu holu u Teba... Myslim, ze co mate medzi sebou by ste si mali vyriesit sami a nezatahovat do toho ostatnych. Poviem Ti mna osobne to dost otravuje. Presne to iste som dorazne povedal aj Fuzgimu. A pokial chce niekto strasit uradmi , nech si v slovenskom bordelicku zrata A aj B, a to myslim aj predstavitelov LAA aj DU.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa juraj »

Mišo, len v krátkosti k téme človeka, ktorého meno sa nevyslovuje. Zďaleka to nie je len medzi mnou a ním, píšeš, ako by si nikdy nebol čítal tému bezmotorové štartovačky - Háj z minulého roku. Tam dostal príležitostí na obranu až-až, ale pre agresívne správanie a šírenie nepravdivých obvinení (boli mu vyvrátené na rokovaní na úrade životného prostredia) ho Marián nakoniec z fóra vypol. A nikdy si Ty nebol na žiadnom rokovaní ani na LAA, ani na životnom prostredí ani priamo s ním a nečelil takým klamstvám a obvineniam z jeho strany ako ja. Táto skúsenosť Ti chýba a takisto nevidíš to veľké množstvo práce, ktorú som musel urobiť, aby Háj po tie roky vôbec mohol fungovať. Je ťažké vychádzať s človekom, ktorý si síce na jednej strane formálne prizná chyby, ktoré pred vyše 15 rokmi urobil (ale doteraz podľa všetkého nenapravil - požičiavanie si od druhých a nesplácanie dlhov ), ale následky, ktoré z nich pre neho vyplývali, pripíše Tvojim zlým úmyslom.
Štartovačku na Háji sme celé roky prevádzkovali za lacný peniaz, to, čo teraz s Hájom urobil, teda že nás vytlačil päťnásobnou cenou - 500,-€ za rok (volá sa to aj nepriateľské prevzatie) sa medzi kolegami rogalistami nerobí a hlavne, návrat k pôvodnej cene nebude v dohľadnom čase možný. Takže ak jedného dňa Fusgiho lietanie prestane baviť (aj keď som ho za tie roky, čo býva na Háji, videl letieť len dvakrát) a nám sa podarí znovu dohodnúť Háj s urbariátom, už od Teba nebudeme pýtať 5,-€ na rok, ale 5 a viacnásobok, lebo PG si povolenku na Háj kupovať nemusia a nás je málo. Za 500,-€ sme mohli v pohode kompletne zrekonštruovať rampu (napríklad)
Z týchto dôvodov len veľmi ťažko môžem súhlasiť s vyznením Tvojho príspevku, že vinné sú rovnako obidve strany. Sme tu viacerí, ktorí si ešte živo pamätáme, aký vývoj tomu predchádzal, ako sa Fusgi na Háji po rokoch objavil, akým agresívnym spôsobom vymáhal vrátenie svojich oprávnení (z ktorých kedysi dávno jedno -preukaz inštruktora, získal len vďaka tomu, že som ako vtedajší hlavný inšpektor prižmúril všetky oči) a celé roky nechcel pochopiť, že sú na to určité postupy, ktoré nedokážme obísť. A slovenský piloťák v roku 2018 získal znovu len vďaka mojej dobrej vôli, lebo znovu nebol schopný sám urobiť to, čo zákon a interné postupy LAA vyžadujú. Ja zo svojej strany to vnímam v duchu porekadla: pre dobrotu na žobrotu.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Michal »

OK , Juraj. Po spolocnych brigadach na Hostovciach som myslel, ze ste si vztahy vyjasnili. Nemienim sa vtom vrtat a klesnut na uroven Sulika s Matovicom. Marian myslim , ze by bolo velmi prospesne zalozit novu temu Sladky vs. Fuzgi a popresuvat to tam. :D

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ja len skromne dodám, ze veľmi podobne som vnímal čo písal Michal. Zvykli sme telefonovať o 8ej ráno a o 9tek kľudne vyrážať nech sme o 11tej pripravený na kopci. Ale keďže nikto nereagoval, tak sme si už volali iba sami 2ja...
Inak vo štvrtok som nemal s autom absolútne žiadny problém. Išiel by som aj sám autom. Aj vyniesol krídla aj zniesol auto. Ale poučenie som si už zobral.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Norbert »

Inak aj cez víkend som ochotný ísť niekam. Aj na zleťák.

Napísať odpoveď