Ako pristat a velmi si neublizit

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa juraj »

How To Crash Without Hurting Yourself (too much): http://ozreport.com/forum/viewtopic.php?t=22149" onclick="window.open(this.href);return false;

Zaujimavy a vtipne napisany clanok o tom, ako minimalizovat skody vznikajuce pri zlom pristavani, pripadne sa im vyhnut. Zial, nemam cas to prelozit (jeden prispievatel na DHV fore to urobil, ale to vam tu asi velmi nepomoze?), ale keby sa niekto nasiel, kto pobera vysluhovy dochodok, jednak by si potrenoval anglictinu a taktiez by si vysluzil nehynucu slavu v slovenskom zavesnom lietani (oprava, zvecnil by svoju nehynucu slavu :D )
Vrelo odporucam predovsetkym zaciatocnikom a pokrocilym nezakazujem :D

micaaak35
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Júl 24, 2009 10:25 am

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa micaaak35 »

Jeden google překlad, lepší jak drátem do oka! http://translate.google.cz/translate?hl ... Ft%3D22149

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa pegas »

2261 slov = 7.5 strán textu = 6-7 hodín práce na preklade
Možno keď bude viac času. Zatial som sa nedostal ani k tomu, aby som zmenil svoj článok o pristávaní.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa Chefo »

Assume The Position and get ready to get out your credit card. :D:D

Zaujimavy a fakt humorne pisany clanok. Ak to pomoze tak je o tom ako sa zachovat v kritickej situacii pri pristavani ako je napriklad skore alebo neskore odtlacenie hrazdy, pristavanie po vetre, na stromoch, na plote, vo vysokej trave, vode a pod. Hlavne na co sa autor zameriava je dolezitost pouzivania koliesok na hrazde. Pekne ilustruje co sa stane ked ich mate a kedy nie. Nezabudol na to, co robit ak na pristavacke postavaju "civili" a zvierata. Ak by to pomohlo v klude to prelozim.:)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa pegas »

potom to pošli sidewinderovi, nech to hodí medzi články. Na fórum je to príliš veľké.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa Laco »

juraj napísal:How To Crash Without Hurting Yourself (too much): http://ozreport.com/forum/viewtopic.php?t=22149" onclick="window.open(this.href);return false;
Podla tej tvare na fotke autora tohto clanku usudzujem, ze ide o niektoreho z Pegas-ovych pribuznych ...:-)

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa Chefo »

Ok mam uz prelozene takmer vsetko. Neviem len o co ide v tom surf... pomoze mi niekto s tym predposlednym odstavcom?

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa raf3 »

To Chefo: Tak to tu hoď prosím a priebežne to doplníš ..... vďaka.

micaaak35
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Júl 24, 2009 10:25 am

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa micaaak35 »

Chefo napísal:Ok mam uz prelozene takmer vsetko. Neviem len o co ide v tom surf... pomoze mi niekto s tym predposlednym odstavcom?
Pominu-li ty pro mne nesrozumitelné seřazené jednotky v textu, tak jsem z toho pochopil, že přistávat na pláži kde se bortí příbojové vlny je smrtelně nebezpečné! Mezi pádem na pláž a elegantním přistáním do rozbouřeného moře, je bezpečnější volbou ten pád na pláž. :)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa pegas »

surf = príboj (impact zone je buď miesto, kde sa lámu vlny, alebo asi skôr miesto, kde dopadajú na breh)
assume position = zaujať polohu
flare = záverečné odtlačenie (podrovnanie pri klasických lietadlách)
venturi = myslí sa tým dýzový efekt

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa Chefo »

Oki chlapci. Dikes. Idem to dopisat a zachvilku vam to sem hodim. Najprv by som to odporucal precitat, pretoze neviem ci som vsetky tie slangove vyrazy prelozil dobre.

Dikes

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa Chefo »

Tak tu je vysledok mojej prace. Popozerajte ci to je oki a ak ano tak to mozte zavesit na web. Inak neviem ale asi bude treba na koniec clanku dopisat ten copyright co je v origos clanku.

Pdfko mi nechcelo zobrat tak to tu mate ako doc.

S pozdravom Jaro.
Prílohy
Ako naraziť a.zip
(15.28 KiB) 259 stiahnutí

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa raf3 »

Veľká vďaka za preklad všetkým Angličanom na tomto fóre ........ naozaj dobré čítanie! :wink:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa pegas »

Jaro, pôvodne som ti chcel poslať opravy, ale už pri prvom odstavci som tam mal červené more opráv, tak som to radšej vzdal :) Zdá sa že písať vieš, ale tvoj text nie je možné technicky považovať za preklad, lebo do toho vkladáš veľa vlastnej tvorivosti. Copyright by som tam radšej nedával - stačí niečo ako "... podľa orig. článku voľne prerozprával Jaro ...". Nenechaj sa znechutiť, tvoje prirovnania ma niekedy naozaj rozosmiali :-) Treba tam opraviť iba niektoré zjavné chyby:
- v prvom odstavci sa jedná o zákrutu na pádovej rýchlosti ("stalled in the final turn");
- "humerus exceed manufacturers’ specs" znamená, že namáhanie ramennej kosti prekročilo špecifikácie výrobcu tvojej kosti (t.j. matky prírody);
- "Rohan won Corryong in a Sting3" nie je barón Rohan von Corryong, ale asi Rohan Holtkamp (austrálsky pilot, organizátor majstrovstiev sveta 2005), ktorý zrejme vyhral nejakú súťaž v Corryongu na krídle Sting (asi nejaká handra) proti dobrým pilotom lietajúcim na pretekárskych krídlach.
- "piercings" sa po slovensky píše pírsing, ale tu ide asi o bodné rany
- "dental floss" je dentálna niť a nie klbko šnúry (nejde tu o princíp, ale dentálna niť je naozaj praktickejšia)
- "bit high" nie je o telesnej výške, ale o výške letu pri náraze do plota
- "still water" nie je samá voda, ale pokojná vodná hladina
- v orig. článku nie je o surfovaní žiadna zmienka - nahraď zmienkou o príboji, vlnobití ...

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Ako pristat a velmi si neublizit

Príspevok od užívateľa raf3 »

Gašpi do kelu, a teraz to mám čítať odznova ???? :lol:

Napísať odpoveď