kurz

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Chefo »

Blahoslav nas :D nemusis sa bat o tu jesen,pretoze vycvik sa organizuje prakticky v zime (nieje vysoka trava a je makky podklad :)), takze vsetko v pohode stihas.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa sidewinder »

A hlavne je zima!
Trapit ziakov pri minusovych teplotach je super :twisted: :twisted: :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: kurz

Príspevok od užívateľa basileo »

Hi
Stojíš s krídlom na rampe a čakáš na správny vietor. Čakáš, kedy ti dá rukáv signál. Rukáv sa nafúkne a ty si povieš ,, Je to tu“.
Bežíš dole rampou, stále bežíš a naberáš rýchlosť. Posledný mohutný odraz od rampy a letíš. Čas sa akoby zastavil, dostaví sa adrenalín, vzrušenie. Jedine reálne vysvetlenie je úplne jednoduché. Bol to len naraz vetra. Rukáv je zase prilepený na tyči. Nemal si potrebnú rýchlosť a krídlo nevztlakovalo. Hlavou ti preletí ,,Idem k zemi!“
Hrazda iskri pod skalami, orieš pôdu. Vtedy zapneš všetky zmysli, zatneš zuby a hlavne, zaujmeš slávnu supermanovu polohu. Poobracia ťa, pokrúti. Cítiš sa ako na najhoršej horskej dráhe. Nastane ticho.
V diaľke poduješ akési hlasy, ale niesi schopný odpovedať. Ryba je napichnutá na kríku. Krídlo ma zvláštny tvar. Plachtu môžeš použiť už len ako pršiplášť, na trapéze vidíš otlačok svojej tvare a napínacie lana máš do masa omotane okolo celého tela. Odhadom spočítaš kolo si stratil zubov. Pozrieš na zem a premýšľaš, čí ma vôbec zmysel snažiť sa keď je všade toľko krvi. Nejako sa vymotáš spod trosiek a pozrieš na otvorenú frakciu stehennej kosti. Ešte raz pozrieš na krídlo a seba. Prehodnotíš situáciu a povieš ,, Aj tak lepšie ako v tej jebnutej prací!“

Pointa: Neskúsiš, nezažiješ!

Aj ja chcem skúsiť a zažiť. Nie kvôli tomu pádu na zem, ale kvôli tomu čo som videl. :)
* (ospravedlňujem sa za vyraz, iná výstižná definícia slova nieje už taká výstižná)
atlasar <= vranar

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: kurz

Príspevok od užívateľa raf3 »

No na jeseň bude rogalistov plný kopec!!! :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Chefo »

No som zvedavy. Bodaj by!

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: kurz

Príspevok od užívateľa basileo »

som rad, ze sa chcete viacej venovat nam zajacom ako vlasnemu lietaniu :)
atlasar <= vranar

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa belani »

bas, preco taka cierna story?
Citaju si tu aj ludia ktori o lietani nic nevedia a zaujima ich to...

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: kurz

Príspevok od užívateľa basileo »

ale ved presne o to ide, prihlasi sa vam do kurzu 10 ziakov a s toho traja nieco to pochytia a nakoniec mozno iba jeden lieta, ostatok sa vyhovori ze je to tazke a ze su obity ako hrusky. ja viem ze to nebude lahke, skrotit ten vietor pod lachtou tak asi preto, nech si uvedomia ze to nejelahke. ja som sa uz raz vytrel, ale aj tak to chcem skusit a snad nebudem ja ten ktory to skonci koli bolestiam :D
atlasar <= vranar

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa belani »

No, podla mna ten pomer je presne opacny...zatial.
A to sa ti pri akej prilezitosti stalo, kedy, na com, kde?

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Ivan »

bas napísal:... ostatok sa vyhovori ze je to tazke ...
Nepovedal by som, ze ZL je tazka. Skor ich odradi to ked zistia kolko tomu treba venovat casu aby sa clovek dostal do vdzuchu a hlavne aby sa tam udrzal.
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: kurz

Príspevok od užívateľa basileo »

ivan takze asi nejak takto to je ako na nasledujucom videu?

http://www.youtube.com/watch?v=V_QGkLau ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

velka snaha tolko prace a vsetko koli lietaniu :)
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa jaro »

Bas, kto si že si taký pesimista a negativista.
Spomeň si čo si robil pred dvoma rokmi. Ešte sa ten čas raz zopakuje a si pod mrakom. To je zlá predstava? pred dvoma dnami som krúžil nad Stranikom minimálne s troma takýmito chalanmi. Aj oni aj ja sme mali z toho radosť. ALe bez prace nie su kolače.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Indian »

Pg je v porovnani s HG jednoduchsie na pilotaz - aspon skolske kridla, vyplyva to uz len z faktu, ze lietaju pomalsie. Jednoduchsie starty a pristatia. Podla mna je aj lahsie sa udrzat na kopci na PG ako na HG a teda aj vo vzduchu. Proste mi to pride oproti rogalu jednoduchsie, na vsetko je viacej casu, lebo clovek leti pomalsie. A aj poloha v sede je prirodzenejsia ako hlavou napred, co je ale iba otazka zvyku. A co sa tyka veci okolo toho - doprava, rozkladanie, skladanie, pristup na kopec, moznosti pristatia atd, tak je asi jasne co je jednoduchsie. Zial toto vsetko sposobuje veci ako teraz na straniku - ze sa stretne tolko ludi, ze sa je husto aj vo vzduchu. Aspon ze to pekne na starte islo. No a do silnejsieho vetra, zas trubky su trubky, aj pocit z letu - riadne rychlo to oproti PG lieta.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: kurz

Príspevok od užívateľa raf3 »

Indián ...... úplný súhlas ..... kto vyskúšal oba spôsoby lietania, ti musí dať za pravdu !!!
:wink:
Všetko má svoje prednosti .... plusy aj mínusy ......

Užívateľov profilový obrázok
marek pp
Príspevky: 214
Dátum registrácie: Po Okt 01, 2007 6:56 pm
Bydlisko: Poprad-Matejovce
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa marek pp »

Indian napísal:Pg je v porovnani s HG jednoduchsie na pilotaz - aspon skolske kridla, vyplyva to uz len z faktu, ze lietaju pomalsie. Jednoduchsie starty a pristatia. Podla mna je aj lahsie sa udrzat na kopci na PG ako na HG a teda aj vo vzduchu. Proste mi to pride oproti rogalu jednoduchsie, na vsetko je viacej casu, lebo clovek leti pomalsie. A aj poloha v sede je prirodzenejsia ako hlavou napred, co je ale iba otazka zvyku. A co sa tyka veci okolo toho - doprava, rozkladanie, skladanie, pristup na kopec, moznosti pristatia atd, tak je asi jasne co je jednoduchsie. Zial toto vsetko sposobuje veci ako teraz na straniku - ze sa stretne tolko ludi, ze sa je husto aj vo vzduchu. Aspon ze to pekne na starte islo. No a do silnejsieho vetra, zas trubky su trubky, aj pocit z letu - riadne rychlo to oproti PG lieta.
Indian, to je už na upálenie za kacírstvo :lol: :lol:.

Napísať odpoveď