kurz

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Milan300
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut Aug 09, 2011 5:05 pm

kurz

Príspevok od užívateľa Milan300 »

Ahojte... Mám záujem o kurz zavesneho lietania... som z okolia Spisskej Novej vsi, tak hladam najblizsie a financne najnenarocnejsie moznosti... prip. ci si ubytovanie vo vzdialenejsich mestach musim zhanat sam alebo je moznost sa ubytovat v ramci kurzu...
dakujeeem... :)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ahoj Milan,
ubytovanie si nikde nemusíš hľadať, stačí ak počas letového dňa prídeš medzi pilotov a trochu "pričuchneš" k lietaniu, zistíš o čom to je a spoznáš kto sme a odkiaľ sme. Ak dobre rátam, tak tu na východe Slovenska je nás "až" toľko, že sa asi dokážeme zrátať na prstoch oboch rúk. To Ťa ale odradiť nemusí, lebo dobrého v zásade nie je veľa.
Mimochodom, v Spišskej Novej Vsi sú dvaja piloti - jeden aktívny, druhý trochu pauzuje; v Poprade lietam ja so synom Marekom. Paraglajdistov je v okrese Poprad (ale aj inde) omnoho viac, ale ak si myslíš, že závesné lietanie je krajšie (to si píš, že je!), tak sa ich početnosťou tiež netráp. Daj na seba nejaký mobilný kontakt a my Ťi dáme vedieť, kedy najbližšie budeme napr. na Dubine pri Hranovnici.
Inštruktori sú, bohužiaľ, iba v Košiciach a jeden v Prešove, takže výcvik sa vykonáva väčšinou niekde v blízkosti Košíc. Viac Ti o výcviku určite povedia samotní inštruktori.
...mohol by si sa priznať, odkiaľ presne si! :wink:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Milan300
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut Aug 09, 2011 5:05 pm

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Milan300 »

Edmond, som z malebnej dedinky ( :D ) Olcnava. A áno, bolo by fajn sa stretnúť aby som si mohol ovonať rogalo. Kontakt: milansal@post.sk. Neviem či je bezpečné tu vylepiť aj tel. číslo, tak snáď potom cez mail.
Ďakujem za skorú odpoveď - nečakal som a teším sa!!!

Milan

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Z olcnavy je tusim Jaro Mucha.. Ked sa pojde lietat na dubinu alebo bukovec, tak ta moze zobrat, aby si to na zaciatok trochu videl.
A vycvik bud PO alebo v KE
http://sojkaj.szm.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.deltaklub.neton.sk/index1.php?str=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Milan300
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut Aug 09, 2011 5:05 pm

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Milan300 »

jj dik...

blahoslaveny
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Júl 26, 2011 10:07 pm

Re: kurz

Príspevok od užívateľa blahoslaveny »

cavte, velmi rad by som sa zucastnil vycvikoveho kurzu alebo akcie, ktora by mi umoznila zoznamit sa s rogalom na vlastnej kozi, len neviem, ci sa mam priamo ozvat instruktorovi alebo najprv kontaktovat niekoho ineho? ...vdaka Peter-KE

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Cau peto.. Nemohol si sa ozvat v piatok? alebo proste minuli tyzden?
Mohol si mat tento vikend velmi peknu ukazku nasho lietania, fakt velmi peknu :-).
Slehuj hore "knihu navstev" kde sa dohadujem kedy kam a potom sa prihlas ze chces ist kuknut a urobis partii zvoz auta.. Bolo by dobre to najskor videt co a ako funguje.

blahoslaveny
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Júl 26, 2011 10:07 pm

Re: kurz

Príspevok od užívateľa blahoslaveny »

oka, budem sledovat ;) a este mam otazkocku a to, ci lietate aj na jesen lebo skoro cely september som odcestovany?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Lietame celi rok. Poniektori lietaju ked je letove pocasie, iny zase ked maju volno a je letove pocasie, dalsi zase, ked sa stretne dobre pocasie s vikendom (napriklad ja).
"Intenzivne" sa lieta od jari do neskorej jesene. Na jesen a cez zimu najcastejsie vycvik.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Ahoj Blahoslavený! Aj keď je v pestrosti krása, aj tak Ťa obdivujem, kde a ako si prišiel na taký super(?) nik. Ty už vlastne nemusíš nič robiť, ba dokonca - ak si už teraz blahoslavený - pravdepodobne nepotrebuješ ani lietať, lebo už teraz nás vysoko prevyšuješ. ...jedine, že sa vo svojej blahoslavenosti nudíš a potrebuješ si ju spestriť nejakým adrenalínom. V tom prípade si na správnej adrese. Ak ale budeš od ostatných vyžadovať osobitnú úctu, tak nám to radšej povedz vopredu. :lol: :lol: :lol:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa jaro »

Edmond rozvíjaš dobrú tému. Už sme poniektorý kniežata Jaroslavovia, poniektorý trojkráľoví Gašparovia, tebo čo teda prischne aby to šlo dalej?

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa pegas »

A Laco je kráľ Ladislav (alebo király László - komu sa páči viac).

Obdivujem Edmondov talent rozvinúť niečo niekam :-)

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: kurz

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

... a možno Ťa ten môj talent niekedy aj irituje!? :? :? :?
Thalhofer GT
Bautek Fizz

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: kurz

Príspevok od užívateľa pegas »

:wink:

blahoslaveny
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut Júl 26, 2011 10:07 pm

Re: kurz

Príspevok od užívateľa blahoslaveny »

Edmond PP :D :D ten carovny nik vzisiel z priezviska (blaho), takze ziadne nadpozemske schopnosti v tom niesu, co je skoda, ale rad by som sa aspon naucil lietat :)

Napísať odpoveď