Polara KPL3

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Polara KPL3

Príspevok od užívateľa jaro »

PO sobotňajšom rannom lete vyšli najavo konečne nejaké čísla.
Ivan nakoniec mi doma sw stiahol aj 5 letov nie len dva. V tom COM porte je nejaký škriatok, ale je to teda OK.
Rôznymi priemermi a tabuľkami som sa dostal na výsledok že mi rýchlomer ukazuje o 3 km menej. Ešte sa rozhodnem či to skorigujem. Zatiaľ som polaru nahodil bez korekcie, pozdejšie to skúsim. Ešte mam jeden let a chcem to porovnať tak potom.
Hodnoty zhruba odpovedajú letom v poslednom mesiaci kedy som aj letel podľa STF alebo som valil na rýchlosti dopredu a dole. Potvrdilo sa mi že KPL je dobré pre stupania a podobne, pre pomalé lety do 60ky. Potom to už ide s kopca ako s každým starším krídlom. Som zvedavý na výsledok toho Moyesa. Predpokladám že postroj sa na klzavosti podieľa asi číslom 1-1,36.
Výpočet je hodne citlivý na rozptyl, dokonca som nejaké špičky z merania zrušil aj ručne. Použil som záznam z asi 360 sek letu, zhruba 320 použitelných bodov.
Chcelo by to takto zletieť, a ešte aj skôr, Martinkyalebo Kraľovku. To by bolo dát.
Prílohy
Vypočítané konštanty nabíjam do Cartesia.
Vypočítané konštanty nabíjam do Cartesia.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Polara KPL3

Príspevok od užívateľa Michal »

skade mas tu tabulku ?
ake data to zere ?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Polara KPL3

Príspevok od užívateľa Laco »

...
Naposledy upravil/-a Laco v Ut Sep 13, 2011 11:43 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Polara KPL3

Príspevok od užívateľa jaro »

Nejako som to prehliadol že som u motorakov. Sorry, Marian posun nas kde treba.
Subor je z netu od talianov, ale je to taký zmetok, je to všetko kodovane a jediná použitená vec su tie konštanty, Neviem ale ako k nim prišli.
Data som meral mojim prístrojom DIgifly Cartesio a normalne som ich z igc suboru nakopiroval sem. Teda po nejakej filtracii a optimalizácii. Pre ine kridlo to použiješ maximalne pre zobrazenie polary ale to vie dnes aj excel. z excelu ale nedostanem konštanty.
Idem skušať druhý súbor ako sa to bude líšiť.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Polara KPL3

Príspevok od užívateľa jaro »

Druhy variant je optimistickejší aj ked som nejake špičky odmazal. ALe je to v principe to iste.
Došiel som k záveru že je potrebný vačší počet bodov, teda velky kopec alebo viac letov, potom to spojiť. KOntingenčnou tabuľkou som pre jednotlivé rýchlosti dal počitaný priemer. V prvom prípade som trocha filtroval až potom priemeroval.
Prílohy
Polara 2011-09-10 KPL3 Sojka Cartesio variant 2.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Polara KPL3

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ta druha krivka sa viac priblizuje aj k mojmu kridlu. Aspon podla toho co mam v pameti.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Polara KPL3

Príspevok od užívateľa Michal »

na vypocet konstant potrebujes 2 body polary. Najlepsie ked 1 bod je na Vy_min. Pozor, v grafoch na obr. mas rozne merita osi.

Napísať odpoveď