HG? PG?

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Michal »

Ja nikoho ani slovkom nekritizujem iba sucho konstatujem, aj z vlastnej skusenosti. A ani sa nedivim ,ze to nikto (cest vynimkam ) nechce robit. Ak v Ziline kurzy bezia tak beriem spat - sa ospravedlnujem , to som naozaj nevedel. Ale nevedel to asi nikto v Kosiciach , lebo inac by spominanych 8 ziakov nasmerovali do ZA, pripadne instruktora do KE. Co sa tyka intenzity vycviku o tom pojednava predpis - osnova vycviku, isto ju dodrziava kazdy kurz :D . Zaiste ked bude otecko ucit bicyklovat (plavat) svoje decko 5min (5 min letu) za 2-3 tyzdne , stale bude koleno odrete a nechut prerastie zaujem.
Ozaj ,ak si niekto precita hned na tychto strankach informacie o vycviku a porovna s realitou...... http://www.deltaklub.neton.sk/index1.php?str=2 .

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa basileo »

co myslite ostat pri Ackovom padaku, alebo zhanat skor Beckovy? Ackovy fajn na cvicenie a ale teraz v tomto chladnom pocasi s malou termikou nic moc. beckovy leti dobre aj pri malej termike. tak mi bolo povedane, ma niekto skusenosti?
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Indian »

To je hovadina. Na zaciatky max DHV1-2 kridla, da sa aj na Bckach, ale dnesne DHV1 az 1-2ky maju pekny vykon, pekne startuju a maju vysoku mieru bezpecnosti. Okrem toho zaciatocnicke kridla sa vo vseobecnosti povazuju za lepsie v termike. Vykonne kridla zas o hodne lepsie klzu na vysokych rychlostiach a hlavne aj vedia rychlo lietat. (rozdiel DHV 1-2 klze dajme tomu 8 a DHV 2-3 cca 9-9,5 / ma ale vyssiu rychlost=vyhoda)Okrem toho, podstatne je lietat na kategorii a type, kt. ti sedi, co zistis az neskorej. Vo vzduchu treba mat pohodu, netreba sa hned hnat za vykonom. Ono zas na druhej strane su skolske kridla o dost drahsie a dlhsie si drzia cenu(staci pozriet inzeraty). Neboj ked verim ze ked ti zacn nad hlvou zurit akekolvek kridlo, zlaknes sa, no pri DHV1-2 to bude pomalsie a je vacsi sanca, ze sa to spravi same, alebo s min. zasahom.
POZOR NA DHV 2-3 kridla z roku pana za par eur, so slovami to na ucenie staci. NA ucenie je to max. nevhodne, je to snaha predat za minimum handru na stuzky !!!

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Medzi pilotmi PG mám mnoho naozaj dobrých priateľov, ale rozvíjať na diskusnom fóre závesného lietania nekonečnú debatu o výcviku PG a PG technike sa mi zdá značne uletené. Páni, toto je diskusné fórum ZL! (pozri hlavičku vľavo od fotografie: "ZÁVESNÉ LIETANIE, Diskusia o závesnom lietaní na Slovensku"!!!). Ak má niekto chuť lietať na PG, má na Slovensku k dispozícii viacero PG stránok, kde mu k danej problematike určite dokážu dať fundované rady a informácie.
Indián, je načase, aby si si sám odpovedal, ku komu vlastne patríš. Spokojne môžeš lietať na oboch lietajúcich zariadeniach, ale na tomto fóre by si mohol (mal!) písať len o závesnom lietaní. Mňa Tvoj súčasný liebling nezaujíma. Ak by ma náhodou zaujímať začal, tak začnem navštevovať stránky PG, ale nebudem tam písať o ZL! Verím, že so mnou súhlasia i ostatní vyznávači závesného lietania.
Ďakujem všetkým "odskočeným" aj koketujúcim s PG na tomto diskusnom fóre za porozumenie.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Indian »

:D

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa miro »

Vďaka Edmond.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa raf3 »

....
Naposledy upravil/-a raf3 v Pi Okt 07, 2011 3:29 pm, upravené celkom 2 krát.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Vynimocne musim suhlasit, spravna bodka.. PG patri na PG fora.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Mám tu ještě jeden příspěvek k diskusi, zda PG, nebo HG :D : http://www.hanggliding.cz/aktuality/vid ... ta-bartas/" onclick="window.open(this.href);return false;
Karel

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa basileo »

koli par otazkam mam kontaktovat dalsie forum? ja som predsa este nepovedal ze idem na PG. ale aj tak dakujem istym ludom za informacie a marian mozes kludne tuto temu vzmazat aby velavazenz pan edmond mal srdce na mieste. och :D
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa sidewinder »

preco chcu stale vsetci vsetko len mazat :shock:

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa belani »

basileo, mozes ist na co chces ty a to ze sa tu keca o PG vs HG je v pohode (aj ked mna tieto temy nebavia). Chalani sa ti snazili pomoct ale Edmond ma pravdu ze preberanie kupy PG a ktory typ je aky sem vobec nepatria!
Choroba vsetkych for je ze sa casto na nich riesia veci (ktore by bolo lepsie riesit cez mail alebo skype) iba preto aby sa niekto zviditelnil a pod.... :)

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa basileo »

ja chcem len poradit, ne preberat konkretnu vec. ale uz to nechajme tak. viem komu napisat v pripade, takze ok
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Takže rada zní (a už to tu bylo vše řečeno jen to shrnuji) : Přihlásit se do kurzu ať už na větroně , rogalo, nebo padák. Nemyslet si, že je možné zmoudřet, nebo se to naučit četováním. Kurz člověka posune opravdu dopředu. Probírat na internetové diskusi jaké mají být na padáku šňůry, nebo za které tahat je opravdu nesmysl. A které létání je lepší, nakonec rozhodne sám pilot právě tím, jak dobře to provozuje..
Karel

Napísať odpoveď