HG? PG?

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa basileo »

No ale to je vecny proble. lietat ano. Na rogale ano a s usmevom od ucha k uchu. Prileyitost ist niekam a spoliehat alebo pytat niekoho aby ma vzal. Vela krat by som asi chcel a ostal by som doma. preto sa zide nalozit plachtu a sedacku do vlaku a odviezt sa sam a kludne lietat aj ked nie s usmevom ako na rogale
atlasar <= vranar

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa belani »

ano, je to komplikovanejsie. ale stoji to za to...

btw pripadas mi ze si rozhodnuty, len sa potrebujes sam pred sebou ubezpecit ze ta lahsia cesta je ta OK ;)

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa basileo »

v podstate HG sa mi paci, PG je pre mna stvotene v zmysle jednoduchosti a prenosnosti.
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Chefo »

Ja som prisiel zas na to, ze je pre man stvorene HG a v obdobi, ked sa lietat neda, je pre mna stvoreny power kiting :P :mrgreen:

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Michal »

belani napísal: to Michal: Odkial mas ze na SK kurzy nikto nerobi ?!!!
ZA , KE a BA sa tiez znovu prebudza...
Belani, prosim Ta, v KE bolo co si pamatam dost zaujemcov, no ked 1/2 roka bolo "zle pocasie" sa na to vy....
Takze chlapec ma peniaze a 10 dni dovolenky, tak mu napis kedy moze prist :)

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa belani »

Pytal som sa odkial mas informaciu ze na slovensku HG kurzy nikto nerobi!

(to aky bol problem v KE neviem ani neriesim)

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Chefo »

Miso nas bolo 8, z toho co viem som cez leto pokracoval vo vycviku len ja :D

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Michal »

belani napísal:Pytal som sa odkial mas informaciu ze na slovensku HG kurzy nikto nerobi!
vidim na vlastne oci ze prirastok nevidim :)
ale neodbocuj od temy, kedy moze chlapec nastupit, musi do konca roka vybrat dovolenku :!: :D

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Je kopa pilotov ktori by mohli robit vycvik su dobri a maju nato. Ale lepsie je naznacit, ze instruktori nato kaslu a ze vycvik neexistuje.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Indian »

Su aj instruktori, aj sa robia vycviky, momentalne neviem kde kedy ako.., no uz zo samotnej podstaty HG nikde a asi ani uz nikdy v takom ponimani ako kurzy PG tj. prides, za tyzden odlietas, poucis teoriu, a v podstate ci uz pod dohladom instruktora al. s pilotakom lietas velke kopce. Taketo kurzy sa poriadaju par krat do roka pre viacclenne sk. ludi a skoly su ochotne vynst v ustrety aj skupinke trebars 2-3ks. Robia ich ludia po celej SR a venuj sa lietaniu a kurzom vacsinou 365dni v roku. To si pri HG nemoze nikto dovolit. Netvrdim tym, ze by boli tie kurzy lepsie, horsie a pod., len dostupnost je niekde inde.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa raf3 »

Po tvojom hodnotení Dušan neostáva nič iné ako si opäť pozrieť video z Karlovej stránky http://www.hanggliding.cz/aktuality/zpr ... o-vycviku/ s názvom "tornádo Bibko" .... :lol:

Užívateľov profilový obrázok
basileo
Príspevky: 608
Dátum registrácie: St Sep 07, 2011 5:13 pm
Bydlisko: Košice

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa basileo »

suhlasim, zopar dni predsa nestaci na nic. treba viac casu aby sa slovek predsa naucit ovladat rozne situacie. radsej by som isiel niekam ku nejakemu kto lieta a ked by mal cas tak by sa venoval, ako presne nabuchany rozvrh co, kedy a ako
atlasar <= vranar

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Musím se zastat Martina Bibka. I když asi poznámka o něm nebyla míněna zle, jen s humorem. Martin je v současné době opravdu fungující instruktor HG. Učil jsem s ním, a pak několikrát navštívil jeho kurz. Pracuje velmi zodpovědně a profesionálně. Někdo by si mohl myslet, že to v tomto oboru ani nejde, ale jde to.
Vkládám zde odkaz na rubriku škola na stránkách: http://www.hanggliding.cz/skola/" onclick="window.open(this.href);return false; Zde můžete najít, kromě spousty potřebných informací i reporty z kurzů mých a Martinových vlastně od začátku tohoto webu, r 2006.
Zdravím všechny co chtějí opravdu látat a ne jen četovat :D .
Karel

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa sidewinder »

K tomu este treba povedat, ze je iny "pristup" instruktora (alebo lepsie pristup k volnemu casu), ked sa instruktorovanim zivi a ked to ma popri praci a rodine.
Vid Bipko, Vyparivnovci a podobne.
U nas sa tym pravdupovediac zivit asi neda a to je tiez jeden z faktorov preco to tak vyzera ako vyzera.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: HG? PG?

Príspevok od užívateľa belani »

Michal napísal:
belani napísal:Pytal som sa odkial mas informaciu ze na slovensku HG kurzy nikto nerobi!
vidim na vlastne oci ze prirastok nevidim :)
ale neodbocuj od temy, kedy moze chlapec nastupit, musi do konca roka vybrat dovolenku :!: :D
Michal nemal by si vyhlasovat taketo "tvrdenia" o veciach o ktorych nemas dostatok informacii! Hlavne nie tu na fore...
Par ludi sa moze citit divne ked cez rok makaju a skolia a potom pride niekto ako ty a tara ze ziaden efekt nieje a ti ludia asi neexistuju!
Suhlasim s chalanmi vyssie, kecat a kritizovat je velmi easy :) Paradoxne, naj-recnici su vacsinou len recnici :)

Za posledne asi tri roky zacal pocet ziakov znovu stupat (ale je to stale bieda) ak potrebujes k tomu cisla tak ti ich poslem.
Odpoved k teme (aj ked ty mi neodpovedas :)): 22.-23. robim zoznamovaci kurz.

Napísať odpoveď