termicke lietanie

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa PetoR »

No ked sa to tu tak rozbehlo, prispejem aj ja... Ked pisu mimimalnu a maximalnu vahu pilota, je to myslene aj s postrojom alebo bez?

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Páni, obdivujem vás, ako tú "káru" všetci poctivo a oduševnene ťaháte a ťaháte ďalej. Už sa to celkom začína podobať na ten fúrik, ktorý niekto vymyslel a teraz ho musí tlačiť. :lol:
Keď táto téma "termické lietanie" (píšem, ako ju autor pomenoval) niekedy (možno) skončí, bude jej celý obsah určite stačiť aspoň na takú hrubú knihu, akou je Americká tragédia. Nie som si však celkom istý, či bude v knižniciach zaradená medzi zábavnú, náučnú alebo nebodaj detektívnu literatúru. Možno, že sa z nej poučí aj sám Gončareko, ak ešte žije. ... alebo ho z nej netrafí šľak. :lol:
Thalhofer GT
Bautek Fizz

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

ten goncarenko,to je slovak?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa sidewinder »

jak repa.

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

to je pravda ci tahas za nos? Na webe nic neni o tom kto to bol

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa Laco »

PetoR napísal:... Ked pisu mimimalnu a maximalnu vahu pilota, je to myslene aj s postrojom alebo bez?
Ono sa to občas udáva ako "Hook-In Weight", takže s postrojom, padákom, fľašou s vodou, horalkou... Jednoduchšie je keď zoberieš celkovú hmotnosť a od nej začneš odrátavať hmotnosť krídla, obalov, postoja, topánok... a ostane ti váha pilota. :wink:

Wiz, keď už teda tvrdohlavo odmietaš čokoľvek čítať, čítaj aspoň "svoje" vlákno.
eduardo napísal:Chod do verejnej kniznice na Hlavnej ul. a pozicaj si bibliu bezmotoroveho lietania: Technika a taktika letov v termike, od Goncarenka. http://aleph.techlib.cz/F/14YMFHEED71AP ... format=999" onclick="window.open(this.href);return false;
Edmond, no skús urobiť vlákno, ktoré za týždeň dosiahne 9 strán. Chlapec má potenciál, určite to dotiahne veľmi ďaleko... :lol: :wink: :lol:

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

ja tu knihu mam da sa zadara stiahnut z webu,len sa pytam ci je slovak ten goncarenko a zatial furt len srandicky

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa raf3 »

Ja samozrejme rozumiem tomu, že chceš poznať pravú totožnosť pána Gončarenka, je to naozaj podstatná vec.
Isto ti Vaši hovoria aby si sa nebavil s cudzími!!! To isté som hovoril aj svojej dcére keď bola ešte malá.
Takže s pánom Viktorom Vladimirovičom Gončarenkom si daj pokoj, prezradím ti, že je to Rus.
(často aj hanlivá prezývka švába(toho chrobáka))
A nebýva na Slovensku ale v Rusku (pokiaľ už neborák neleží v Rusku(akože zomrel)).
Takže dosť bolo srandy chlapi a teraz vážne!
Kto mi odpovie na moje otázky ohľadom koliesok na rogale??? :twisted:
:mrgreen:

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

klud chlape

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa Ivan »

to raf kolieska su fajn :mrgreen:
Laminar 13 R ...

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

vratme sa k teme, ked sa teda chcem dlhsie udrzat vo vzduchu al. lietat prelety,to sa da len s pomocou termiky?

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa Ivan »

Nie vies este pouzit napr. pomocny motor http://mosquitoamerica.com/ alebo pod kridlo zavesit trojkolku s motorom.
Potom uz z toho prestava byt sport a zacina to byt turistika. :mrgreen: teda aspon tak hovoria rogalisti.
Laminar 13 R ...

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

ja myslim bez motora

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa Ivan »

Mozes to skusit este telekinezu, ale zatial som nevidel nikoho dvihnut nic tazsie ako lyzicku... :mrgreen:
Laminar 13 R ...

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa sidewinder »

podla mna nemas 20, ale mas 15 alebo menej, resp len si z nas robis proste prdel.
Mas googla, citat vies.. pisat asi tiez tak si to nastuduj.
Ludia co sem pridu a chcu lietat tak si pred prichodom toto vsetko zo zaujmu o lietanie nastuduju a ovladaju to celokm dobre.
90% z elementrarnych somarin, co si myslim, ze sa este opytas, su tu na fore alebo na internete. Tak hladaj a citaj.
Ak chces lietat tak si obvolaj instruktorov , aj kontakty tu uz boli dane.. a dohodni sa nimi na vycviku.
Trochu porozmyslaj nad tym co chces.

Zaroven zamykam toto vlakno.

PS: Nechcelo sa mi hrabat v ip-ckach ale asik to urobim a ked zistim ze wiz je len virtualna postavicka niektoreho experta tu registrovabeho, zabanujem mu aj jeho skutocny ucet.

Zamknuté