termicke lietanie

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa eduardo »

Chefo napísal:Edu ak to myslis vazne, tak ti to zistim, bratranec lietal do moskvy.
Nie, nemyslim to vazne. To je vzor ako by sa mal pripadny zaujemca o lietanie prezentovat na fore.
Ale ked este stale mate vsetci silne nervy, tak sa opytam jednu blbost zanho. A ake uzliky viazete na tie spagatiky ktore kupujete u vas v Hombachu, ked privazujete rogalo? :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa sidewinder »

ja preferujem maslicku, pekne to vyzera.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa Laco »

Týmto chcem vyzvať všetkých, čo ešte neprispeli do tohto vlákna, aby tak urýchlene urobili.
(82 príspevkov za 2 dni... to nemáme každý deň) :wink:

Hifi
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št Okt 02, 2008 7:46 am
Bydlisko: Gbeľany
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa Hifi »

Ste ho vyplašili, wiz nedaj sa, pokračuj.
Ja som bol opak teba s ambíciami, keď som sa stretol s Jančom Belanom. Vedel som, len ako vyzerá rogalo a chcel som vidieť a spoznať človeka čo sa nebojí prevážať vo vzduchu. A dnes som nervózny keď je fajn počasie a nad kopcom sa prevážajú na tých retiazkových kolotočoch (raf ja iba v dobrom :wink: ) no nemôžem do vzduchu s rogalom pre rôzne povinnosti (pre niektorých evolučne vyhynutý druh v lietaní) :lol: . Najprv okoštuj a potom budeš lepšie vedieť o čom snívať... každý potom zistí aké ma tempo napredovania. :idea: Ešte si sa nespýtal ako dlho sa dokážeme držať pod rgalom. Ja som na túto otázku už odpovedal dvkrát na Straníku pozerajúcim sa :lol: :lol: .... no podľa toho, či jednou rukou alebo oboma. :wink:

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

takze sa vam vlastne staram o zabavu

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa raf3 »

wiz, Pozri sa na to, čo si urobil!!! :wink:
Dokázal si za dva dni zbuntošiť všetkých rogalistov aj tých bývalých .... aby ti prišli na pomoc!!!
Ja hovorím, neuveriteľné! dávam palec hore termickému lietaniu v -15 stupňoch pod nulou!!! :mrgreen:

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

este by som sa chcel spytat neco uplne OT. Neviete kde okrem SHMU by som mohol zohnat meteorologicke data za poslednych 30 rokov na Kysuciach,ked mi ich SHMU odmietol dat

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa belani »

Ked sa konecne predstavis a prezradis na co ti to je tak ti viem posunut jednu diplomku kde su zhrnute a analyzovane meteo udaje za poslednych asi 20 (mozno viac, nepamatam) rokov z letiska Hricov.

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

Dobry den, chcem sa este opytat aky je rozdiel v startovani medzi rogalom a padakom,paraglidista potrebuje nejaky este spec, podmienky aby mohol vzlietnut,napr silnejsi vietor al jak to je?

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ak startuju rogala.. start je viac memej prazdny. Ked "startuju" padaky vacsinou obsadia celi start ako pupavy a treba ich potom tlacit do vzduchu a podobne :twisted: :twisted:
Rado kde siiii :-D
rogalo znesie vacsi rozsah rychlosti vetra. Ked padackary preslapuju a uvazuju ci este startovat, rogalisti maju vtedy najviac oslintane trapezy a pretlacaju sa kto pojde hore skor.

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

Lebo pozeram statistiky rogalistov je ovela menej ako padakarov aj tu stranku co ste mi dali na vyhladavanie preletov tam neni ani jedno rogalo sami padak.Preco je to o tolko viac oblubenejsi sport? Mne sa na nom paci len jedna vyhoda a to ze padak sa da lahko preniest aj bez auta, je skladnejsi

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Hej. aj sa dobre rychlo bali.. hlavne vietor ho rad a rychlo bali.

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

a preco je teda oblubenjeis a rozsirenejsi

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa sidewinder »

mas nato googla hladaj, zaciatkom 80 rokov bol boom rogal.. teraz su to padaky..
Je to ovela lahsie ako rogalo ci uz na lietanie alebo vycvik.
A co je lepsie?
odpoviem otazkou, co je lepsie lyze alebo snowboard?
Asi tak je to aj rogalo vs padak.

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

tak ale myslim ze tam je podstatnejsi rozdiel jak medzi lyzami a boardom.Nasiel som taketo porovnanie ak viete po anglicky
http://www.hanggliding.org/wiki/A_Compa ... aragliding" onclick="window.open(this.href);return false;

Zamknuté