termicke lietanie

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

a aky je zakladny rozdiel medzi svahovym a termickym lietanim

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa pegas »

wiz napísal:... kruzit v epicentre a tak ma vynesia az k oblakom?
"... šéfe vy ale dávate ..." :D
Chlapi, ktorý z vás sa hrá, že je wiz? Týmto ste sa prezradili.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ip-cka je z blavy (provider VNET s. r. o.) takze zrejme je to ok.

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

co je vtipne? a nikto sa nehra ja som normalne ina osoba nevzdelana :D a nezistuj mi ipcku lebo si ju zakryjem :D
Naposledy upravil/-a wiz v Ut Jan 31, 2012 4:54 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa sidewinder »

vies rogalisti su vesela banda a ked je nuda tak niektory z nich dostane super napad, vymysli si nick a potom tu chodi oblbovat :-D takze kazdy novy "velmi aktivny" nick je podozrivy :-D :-D

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

a ten rozdiel medzi termickym a svahovym?

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa eduardo »

Aj mna to napadlo, ze si niekto robi srandu. Wiz ak niesi skutocny, teda to si, ale ak si niekto z nas tak sa priprav na to, ze ked Ta odhalime tak si to pekne zliznes. Inak bavim sa ohromne a zasnem kolko mate chlapi sili odpovedat. Aj ked si myslim ze je to zbytocne, lebo keby si chlapec !!!!!!!!! NAJPRV !!!!!!! precital vsetko co sme mu tu doporucili, tak sa pyta menej a hlavne inak. Myslim si ze to je normalny postup ked clovek nieco chce, najprv si to "nasprta" sam z dostupnych zdrojov a potom zacne pytat vysvetlenia od ludi ktory tomu rozumeju. Lebo vobec nema zmysel pytat sa na nieco, co ani poriadne neviem co to je a ako sa to vyslovuje atd... Ak budes mat precitaneho Goncarenka a potom polozis otazku, velmi rad na nu odpoviem. Ale myslim si ze po docitani Ti uz bude mnoho veci jasnych, bez toho aby si sa pytal. Nic v zlom. Ta tak.

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa belani »

diky Edu :)

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa eduardo »

Inak aj ja mam na vas jednu otazku. Odpoviete mi? Som mlady, nadejny, 35 rocny nadsenec lietania. Chcem byt pilotom lietadla, nie praskovacieho ktore nalieta par km denne a aj to v malickych vyskach tu u nas za domom, ale dopravneho, najlepsie Boeing 777 ktore lieta u LAUDA Air na linke Vieden-Sidney, prevazne vo vyske 8000 mnm a 23 hodin s jednym medzipristatim. Neviem ale ako sa riadi take velke lietadlo, teda viem, su v nom take packy o ktorych som sa docital ze sa nimi reguluju vztlakove klapky. Ale neviem co je to vztlak a naco ho vlastne treba regulovat ked to lietadlo ma predsa motor ktory staci pridat aby lietadlo letelo. A tusim ze to ma byt tlak nie vztlak, lebo som niekde cital, alebo pocul ze tlak sa s vyskou meni. Strasne ma chytilo lietanie a chcem sa o nom dozvediet co najviac. V hlave mi vyri mnoho otazok. Urcite ste aj vy boli v mladosti taky nadseny z lietania a chceli ste sa o nom dozvediet co najskor, co najviac.
Nechcem ale zbytocne plytvat vasim drahocennym casom, pre vas mozno hlupymi otazkami a preto vas prosim o odpoved aspon na tieto tri:

Otazka 1: Kde a ako sa mozem co najviac naucit o lietani? Privitam kazdy link, odkaz na literaturu, kontakt na cloveka.
Otazka 2: Co mi odporucate precitat si najskor: meteorologiu, aerodynamiku, techniku pilotaze, alebo navigaciu? aby som mohol davat konstruktivne otazky.
Otazka 3: Ako dlho trva pilotny kurz, kolko stoji a kde na slovensku sa da urobit pilotny preukaz.

Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa Chefo »

Edu ak to myslis vazne, tak ti to zistim, bratranec lietal do moskvy.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa raf3 »

pre :wiz
Exelente video, una escuela100% para los alumnos,
esperamos otros videitos sobre otros temas con la misma
importancia en su contenido para toda la comunidad del vuelo. un abrazo a sus creadores!
Si? :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=MzphST2P ... re=related

wiz

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa wiz »

neviete poradit kde sa kupuju tie nosice na strechu na prevoz kridla?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa Laco »

Ty kokso, daj aj nám...
:lol: :lol: :lol:
Mám iba jedinú poznámku. Prečo si chceš zakrývať ip-čku? Každého rogaslistu na tomto fóre vieš nájsť buď tu, alebo na stránkach klubov, nikto sa pred nikým neskrýva. Ty si tu anonym! a predsa dostávaš odpovede na svoje "roztopašné" otázky. A nemaj nám za zlé, že nám do tohto mrazivého počasia vnášaš toľkú veselosť.
Podľa toho čo si uviedol predpokladám, že už si po škole, (alebo blízko).
Keby sa Ťa prváčik po hodine matmatiky (už vie počítať do 10 a vie čo je plus) opýtal či 47% stačí na cestu z Bratislavy cez Topoľčany? Alebo, preto že je tam 90-ka, tak nie?...
Asi tak pripadajú tvoje otázky ľuďom, čo aspoň pričuchli k lietaniu. ... :wink:
Želám Ti, aby si začal lietať, a potom si tu na fóre pozieš vlákno s názvom: "termické lietanie" :D

Na prepravu rogala na streche osobného auta sa používa štandardný strešný nosič. Väčšina súčasných áut už má špecifickú prípravu na uchytenie nosiča, preto musíš použiť nosič, ktorý ti ponúkne výrobca daného auta. Sú aj výrobcovia, ktorí sa zaoberajú špecíalne práve týmto sortimentom, ale aj im musíš zadefinovať na aký typ auta chceš nosič použiť. Asi najznámejší z nich je THULE.
Je ešte jedna možnosť. Nakúpiť jaklové profily (najvhodnejší je tak 50/20/2) a s použitím pílky a zváračky implementovať predmetný materiál na strechu automobilu. Pre fajnšmekrov doporučujem aj farbu a štetec.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa miro »

neviete poradiť kde sa kupujú tie špagátiky čo sa priväzuje krídlo na nosič?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: termicke lietanie

Príspevok od užívateľa juraj »

U nas v KE napr. v Hornbachu medzi popruhmi, kolko metrov potrebujes? :D
P.S. Uprednostnujem popruhy pred spagatikmi, spagatiky mozu poskodit plachtu :(

Zamknuté