lokalizácia mobilu

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

lokalizácia mobilu

Príspevok od užívateľa pegas »

Dávam na známosť, že problém zisťovania Ferovej polohy počas dlhých večerných preletov je konečne vyriešený :wink:

Riešením je lokalizácia mobilu (služba mobilného operátora). Dnes sme zistili, že O2 túto službu neposkytuje, takže je to jedna z mála vecí, pre ktoré sa oplatí ostať u Orange. Orange to nazýva "Nájdi svojich známych".
http://www.orangeportal.sk/lbs/ff/index ... tion=login
http://www.orange.sk/web/pomoc/sluzby/l ... luzby.html
http://mobil.sme.sk/c/1467037/lokalizac ... torov.html

Prakticky sa to robí tak, že pomocou internetu v mobile (stránka orangeportal), alebo pomocou špec. SMS v tvare:
NAJDI 09XXYYYZZZ
zažiadate o lokalizáciu čísla, a príde vám MMS s mapovými obrázkami s lokalitou dotyčného. MMS vás bude stáť 0.4eur. Je možné lokalizovať aj telefónne číslo nachádzajúce sa v zahraničí.

Celé to funguje aj bez spolupráce dotyčného - iba mu príde SMS oznam, že ste ho lokalizovali. Ale pri úplne prvej lokalizácii vám to musí hľadaný povoliť špec. SMS správou - preto to treba najprv vyskúšať na zemi. Potom je to už na furt - kým to nezruší

Zatiaľ môžem lokalizovať Fera a Nora. Som ochotný fungovať ako styčný bod aj pre lokalizovanie ostatných pilotov, ale musíte mať Orange. Ako to funguje v T-mobile, si musíte zistiť sami.
Naposledy upravil/-a pegas v Po Júl 02, 2012 1:50 pm, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Re: lokalizácia mobilu

Príspevok od užívateľa PetoR »

V Orange som to parkrat pouzil uz hadam pred 10 rokmi, problem moze byt v riedko zaBTS-kovanych oblastiach.
Funguje to aj v Telekome:
Zistiť polohu je možné aj cez SMS zaslaním správy v tvare: kde 09xxyyyyyy (telefónne číslo známeho, ktorého polohu chcete zistiť) na skrátené číslo 333.
https://www.telekom.sk/osobne/moj-telekom/kde-je/
Taktiez je to potrebne najprv povolit.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: lokalizácia mobilu

Príspevok od užívateľa juraj »

Pani, ako dlho plati to povolenie lokalizacie? Na furt? To by nembolo dobre.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: lokalizácia mobilu

Príspevok od užívateľa jaro »

Zásadný problém ale je že to treba pripraviť tým prvým potvrdením. Ked maš mobil vo fusaku niš s tým nevyriešiš. Teda pri letani sa musí Fero vždy priznať že sa chce stratiť aby si to nastavil a može si isť kade ľahšie.
Teda je to dobré ale treba to v prípade využitia aj dopredu menenžovať.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: lokalizácia mobilu

Príspevok od užívateľa pegas »

Jaro, nič netreba nastavovať pred každým lietaním. Robí sa to iba raz a navždy. Noro mi jednoducho verí, že som jeho manželkou nepodplatiteľný :wink:, a keď zistí, že sa zo mňa stala sviňa prezlečená za kamaráta, tak to povolenie môže hocikedy zrušiť (podobnou SMS-kou). To je zároveň odpoveď pre Juraja. Tvar SMS pre zrušenie povolenia je (poslať na číslo 527):
SUHLAS N 0905... (t.j. moje číslo)
Dôležité je, že vždy keď sa pokúsim zistiť jeho polohu, Norovi príde oznam SMS-kou z Orange, že som ho práve lokalizoval. Takže vie, že ho nikto tajne nesleduje.
Naposledy upravil/-a pegas v Po Júl 02, 2012 2:11 pm, upravené celkom 5 krát.

Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Re: lokalizácia mobilu

Príspevok od užívateľa PetoR »

juraj napísal:Pani, ako dlho plati to povolenie lokalizacie? Na furt? To by nembolo dobre.
Da sa to zrusit. Ak si dobre pamatam, tak nejakou SMS, pripadne na internete.

Napísať odpoveď