Lietanie v riadenych priestoroch

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Lietanie v riadenych priestoroch

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Na Lacovú konštrukciu spravím tabuľku .... dodajte podklady.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Lietanie v riadenych priestoroch

Príspevok od užívateľa Michal »

Bol by som opatrny s tymi tabulkami, neviem si predstavit, ze v lese vyrastu len tak nejake tabulky.

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Lietanie v riadenych priestoroch

Príspevok od užívateľa raf3 »

Hm .... ak v lese dokáže bez umelého zahnojovania vyrásť nelegálna skládka odpadu, viem si živo predstaviť tabuľku s upozormením, "Ak ste sa už rozhodli skočiť do vzduchu, uvedomte si, že sa nachádzate v CTR Tatry, volajte preto do Hory a žiadajte povolenie od TWR TATRY" ..... :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Re: Kniha navstev

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

pegas napísal:Edmond, nevedel by si vytvoriť nejakú výcvikovú príručku o pravidlách lietania v riadenom priestore pre LAA? Myslím tým iba základné princípy a veci, ktoré sa často neaktualizujú. Nikto z nás to nevie, a nemá nás to kto naučiť. Podobný problém bude aj v aeroklube (aj keď tam je aspoň pár pilotov, ktorý lietajú aj veľké dopraváky).

Na začiatku roka, na stretnutí o vzdušnom priestore, kde sme boli aj za LAA, vystúpil jeden starší pán z LPS (meno som už zabudol ale ty ho asi uhádneš), ktorý má na starosti aj výcvik riadiacich, a ponúkol ostatným organizáciám, že by nám v LPS urobili krátke školenie, aby sme vedeli o čom to celé je - podobne ako začínajú noví adepti v LPS. Ja by som sa takého školenia rád zúčastnil. Ak by si sa pustil do koordinácie tejto aktivity medzi LPS a LAA, nikto by asi nebol proti.
Priznám sa, že som na tento Peťov príspevok celkom zabudol, a teraz som ho listovaním v tejto téme znovu objavil. :wink:
Zavolal som nášmu bývalému kolegovi, v súčasnosti vedúcemu výcvikového strediska LPS a tlmočil som mu našu ochotu (LAA) zúčastniť sa tématicky zameraného školenia, ak by LPS niečo také bolo ochotné zorganizovať. Potvrdil mi, že by to bolo možné, a že niečo pripraví. Na konci budúceho týždňa bude v PP, tak sa na túto tému spolu porozprávame.
Dám vedieť, ak niečo konkrétne bude pripravené. Ak o takéto školenie má niekto záujem, môže sa nezáväzne prihlásiť do novej podtémy "Školenie LPS pre LAA", ktorú tu čo najskôr "nahodím". Určite zavolám aj Andymu, nech o možnom školení povie aj inštruktorom od PG.
Thalhofer GT
Bautek Fizz

Napísať odpoveď