Relief - generalna oprava

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Jasně. jsem rád, že jsem Ti udělal radost. Zdravím. http://www.hanggliding.cz/
Karel

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Karle, mal by si obchodne vyuzit situaciu, ktora nastala po tumble toho Svajciara a prichystat plutvickove montazne sety na Aerosy a ine typy kridel. Vas delegat by na CIVL mal prist s navrhom, aby boli plutvicky (samozrejme vylucne Tvoje :D ) povinnou vybavou klzakov na sutaziach 1. kategorie FAI. Takto urcite zabranime tumblom. Ved co si len spominam od roku 2003, na kazdych pretekoch 1. kategorie niekto tumbloval, vacsina to rozchodila padakom, niektori (ktori sa napr, odtrhli od kridla), to stastie nemali. Znie to sice zartovne, ale asi by sme touto cestou mali ist. Ked budu mat vsetci rovnake plutvicky, nikto sa nebude moct vyhovarat na nerovnost sanci. Ta nepohodlnost s plutvickami za zachranu co len jedneho zivota urcite stoji.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Ahoj Juraji. Mám na to přesně stejný názor jako Ty a na FAI si to uvědomují a už před 2 lety obeslali všechny výrobce a vyzvali je aby s tím něco dělali. Tehdy jsem jim v odpovědi napsal svaj názor, velmi podobný tomu co mi píšeš, jen bez obchodních ambicí a rozepsaný víc do šířky. Je mi jasné, že z komerčních davoda bych měl uchopit příležitost a ještě o tom budu uvažovat. V současné době jsem rozjel i motorové rogala a přestal jsem být životně závislý na "rogalistické obci". Od vánoc jsem ještě neměl jediný volný víkend. Jsem už taky trochu unaven vysvětlováním a navíc mám dojem, že hodně rogalista je daleko chytřejších. Dělám rogala pro piloty, kterým je blízké mé pojetí rogala a filozofie bezpečnosti. Zdravím Tě a těší mě, že máme podobné názory.
Karel

fristik
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št Nov 08, 2007 2:06 pm
Bydlisko: Zapotok 9, 900 81 šenkvice

Už lieta

Príspevok od užívateľa fristik »

Tak už mi lieta :D
Však je krásne?
Obrázok

Obrázok

Obrázok

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Peto, kridlo je krasne, co ale urobis s tym vrecom zemiakov, ktore vzdy obliekas do postroja? Chcelo by to uz nazbierat nove :D

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Výrobky firmy Haman sú obĽúbené medzi "skúsenejšími" (čítaj starými), a "lepšie stavanými" (čítaj pupkatejšími) pilotmi :wink: Takže Peťo sa snaží zaradiť do priemeru.

fristik
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št Nov 08, 2007 2:06 pm
Bydlisko: Zapotok 9, 900 81 šenkvice

Príspevok od užívateľa fristik »

My skúsenejší a lepšie stavaný piloti sme už prešli do druhého štádia lietania na zk. Nám ide o pôžitok, ladnosť a eleganciu.V lietaní, jedení atď.

Napísať odpoveď