Vario - telefon?

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa Laco »

Už týždeň ma zožiera myšlienka, prečo neviem nájsť vhodný software na tento telefón
Má GPS, má tlakovú sondu, má kopu pamäte, rýchly procesor a ...android. Navyše je to telefón v outdoorovom prevedení, teda trochu hrubšie zaobchádzanie mu neškodí.
Kde v pr...li je aplikácia pre rogalistov? Keď tak nad tým rozmýšľam, tak by to mala byť kompletná briketa (okrem pitotky) a ešte to nepotrbuješ komplikovane prepájať s telefónom (viď. Gašpi...)

Užívateľov profilový obrázok
PetoR
Príspevky: 182
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 8:10 am
Bydlisko: Georgsville
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa PetoR »

Zeby sa konecne naslo nieco na com sa mozem dokopat k programovaniu na Android? ;-)
Co by si chcel od rogalistickej aplikacie?

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa raf3 »

Čoskoro plánujú prekopať aplikáciu pre Android!!!
http://www.lk8000.it/
Toto by ti mohlo stačiť ..... :wink:
Je to super softík......

A jeho predchodca ktorý už beží pod Androidom! Nech sa páči ....

http://www.xcsoar.org/

http://download.xcsoar.org/releases/6.4.1/ANDROID/

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa Chefo »

Zaujimave bude, kolko pri pipani, svieteni displeja a plnej zatazi gps prijimaca vydrzi bateria...hmmm

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa Michal »

PetoR napísal:Zeby sa konecne naslo nieco
- pitotku Ti dorobim, aj tlakovu sondu - ak by ta, co je dnu nestacila

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa Laco »

Baterka vydrží dosť. prečítaj si recenzie od borcov, ktorí sa venujú mobilom... Dosť beriem cca do 10 hodín. Miško má v tom telefóne aj takú aplikáciu, čo ti píše ktorý proces má aký odber. GPS (napodiv) nežerie až tak veľa. A okrem toho sa v pohode chytá aj vo vnútri (nejakých 7 družíc), na čo môj etrex legend "ani ňeškitňe". Tlaková sonda je taktiež v poriadku, to vário čo tam nahodil Miško ide v podstate tak isto, ako flytec.
Aby som to konkretizoval, V tom telefone ide perfektne GPS, má aj magnetický kompas, ten je úžasne rýchly a bez zotrvačnosti (ale ten má vysokú spotrebu baterky!!) Takmer dokonalý výškomer a spoľahlivé vario.
Akurát na každú aplikáciu sú samostatné programy :shock:
A pri váriu nemá priemerovák a taktiež mi tam chýba grafické zobrazenie vária. Lebo keď máš iba okienko v ktorom ti píše čísielka (+/-)
...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa jaro »

dnes som počul skasku ako sa da z mobilu dobyť baterka na aute ... či? :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Odkaz na USB tlakový senzor s presnosťou cca 10cm výšky (+teplomer). Už len krôčik (SW) k letovému tabletu....

http://developer.toradex.com/files/tora ... asheet.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Robo

raf3
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: Št Júl 09, 2009 9:15 pm
Bydlisko: Ďurďošík

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa raf3 »

Robo myslíš niečo také? Telefón s 8" displejom ??? ...

Motorola MZ 608 Xoom 2 Black, 3G, 16GB, 8,2" IPS 1280x800, Android 4.0 Upd., Vodeodolný, 2.1 Surround
Senzory akcelerometer, gyroskop, kompas, barometer

Popis produktu:

8.2” tablet dotykový displej IPS widescreen 1280 x 800 ochrana Gorrila glass, Android Honeycomb 3.2 (Uvolnený update ICS 4.0) , 3G modem HSDPA 14 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps, Bluetooth, WiFi 802,11 n, výdrž na batériu až 10 hodín, podpora multitasking a split view. Prehliadanie internetu, pozeranie filmov v HD, procesor Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9, pamät 1GB DDR2, HDMI konektor, podpora DLNA, fotoaparát 5 MP, predná kamera 1.3Mp, pamäť 16 GB, hliníkové telo, 2.1 surround, MicroSIM

Cena s DPH cca 280,- EUR .....

Problém sú displeje ktoré nie sú transreflexné ..... :?

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa Laco »

Ešte na jeseň ´12 stál cca 400 eur. A ešte dobre že má aj stereo reproduktory a subwoofer - 3D virtuálny priestorový zvuk. :lol:

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa juraj »

Hm, nikde tam nevidim FM radio. Bez toho by som odmietol lietat :D

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa eduardo »

Laco napísal:Ešte na jeseň ´12 stál cca 400 eur. A ešte dobre že má aj stereo reproduktory a subwoofer - 3D virtuálny priestorový zvuk. :lol:
Laco, nahodou 3D virtualny priestorovy zvuk je velmi dobra vec. Ked ti zacne pipat vario, budes vediet ci je termika pred tebou, za tebou, alebo vedla. :lol: :lol: :lol: Subwoofer sa zijde ked budes prelietat turbulenciou, alebo vletis do silneho klesaku. :roll: Ci??? :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Vario - telefon?

Príspevok od užívateľa eduardo »

No Laco, neviem ci je to nahoda, alebo blbec, ale po tom ako som pozrel co nove na fore, som si otvoril mail a tam ... Tvorba mobilných aplikácií pre iOS, Android a Windows Mobile. Klikni na uvedený odkaz: http://www.wsd-europe.com" onclick="window.open(this.href);return false;.
Odosielatel nejaky WSD, asi spam, ale hodi sa to k teme...snad.

Napísať odpoveď