Nová folie do náběžky

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Nová folie do náběžky

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Pánové pokud chcete novou folii do náběžky, je možné ji objednat: http://www.hanggliding.cz/aktuality/nov ... ky-rogala/" onclick="window.open(this.href);return false;
Všechny zdravím.
Karel

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nová folie do náběžky

Príspevok od užívateľa jaro »

Takže až dnes nejaký report z môjho inovovania.
Už som skôr písal že som vymenil foliu do nábežky a teraz som nasadil do nábežky aj uhlíkové pásy.
S výmenou fólii bolo evidentné zrýchlenie krídla odhadujem cca 10%. Počas letu to vnímam v menších silách v riadení pri preskoku. ja to zvyknem ťahať 70-80 km/hod a v polohe rúk na úrovni brucha to je dosť markantné a teda jednoduchšie.
S nasadením uhlíkových výstuži sa potvrdilo to čo mi Karel avízoval. krídlo je pri väčších rýchlostiach podstatne kľudnejšie. Más s týmto jeden let a môže to byť aj podmienkami, ale letel som v termicky aktívnych hodinách a mas som s krídlom rozhodne menej roboty. Budem to určite sledovať a porovnávať.
CHcem skúsiť dostať kameru na čumák a pofilmovať nábežku tak uvidím čo uvidím. Pri mojich pristátiach hrozí kamere prúser.
Teda ďakujem Karlovi za technickú pomoc, materiál a dobre odvedenú robotu.

Užívateľov profilový obrázok
Karel Haman
Príspevky: 411
Dátum registrácie: St Nov 28, 2007 11:40 am
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nová folie do náběžky

Príspevok od užívateľa Karel Haman »

Ahoj Jaro. Děkuji Ti za kladný ohlas. Jsem rád, že Ti to dobře funguje. Chtěl bych k tomu ještě dodat, že nová nezmačkaná a neunavená folie výrazně zlepšuje i vlastnosti při nízkých rychlostech, a to se projeví hlavně v kroužení a zlepší i přistávání. Ještě jednou díky. Ahoj.
Karel

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Nová folie do náběžky

Príspevok od užívateľa jaro »

Takže Karle, takto to je.
Včera sme na Sľubici drilovali veterné počasie a svahotermiku. Začalo to niekde od 28 km/hod, prechádzalo cez 38 a k večeru to končilo na 18 km/hod.
Dal sa brúsiť hrebeň a predvádzať sa pred PG. Tí sedel na kopci a menej zdatné povahy to vzdali po 13:30.
Skúšal som si teda aj rýchle lety, nálety ponad PG a tak. Tí PG na zemi ma bavili najviac :)
Bude aj nejaké videjko.
Potvrdzujem tvoje myšlienky a predpoklady, krídlo je naozaj podstatne pokojnejšie pri rýchlom lete. Nejaký nárast pri mojej plachte sa už asi extra neprejaví ale aj napriek turbulencii som z toho mal dobrý pocit.

Napísať odpoveď