Meranie podperiek - Wills Wing

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Cez vikend som si meral podperky na talone. WillsWing ma sposob merania natiahnutim stagatu a meranim vzdialenosti nad a pod hornou hranou kylu. Meranie uhlo ma az T2C v manualy. Ja som zmeral aj aj..
postup (ako som ho prelozil a urobil):
1. Kompletne postavit kridlo a nastavit plny napinak FOTO
2. Podopriet kridlo na koncoch nabeziek podperou vysokou cca 760 mm. Preverit aby sa podpera neopierala o koncovy byc. FOTO FOTO FOTO
3. Natiahnut "vlakno" medzi kazdou vnutournou spirou pri podperke. Pred meranim zatlacit na plachtu a povolit v mieste podperky. Ja som meral horny lic plachty v mieste spiry.
Ma sa merat spira cislo 4 a 6 pricom najkratsia koncova je cislo 2.FOTO FOTO FOTO

A toto som nameral ja:
Obrázok

Snazil som sa to robit co najcistejsie. Medzi meraniami som zobral kridlo dole z podopretia, vypustil napinak, znova natiahol na tu istu polohu a znova podoprel a meral..
5x po sebe.. Vychadza vselico :(. Nestastny som z toho. Lebo ten rozptyl je velmi velky.
Ked som si pomeral uhly (kyl do vodorovnej roviny, a meral 600mm vodovahou cez pravouhly trojuholnik na kazdej podperke. Boli vysledky velmi blizko seba.

A včil babo rad?

Užívateľov profilový obrázok
Chefo
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Ut Feb 23, 2010 3:50 pm
Bydlisko: Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa Chefo »

Majo ak ti to pomoze, pozicam ti digitalnu vodovahu s uhlomerom, ale presnost +-0.5stupna ti asi nepomoze velmi.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa sidewinder »

uhly problem nie su, lebo tam su vysledky ok. A po opakovani merani su rozdiely v poriadku. Nehovoriac o tom, ze na talona vyrobca hodnoty v uhloch nema a ani nedoda, odpinkali ma na manual.. uz som do WW pisal. A to merania natihnutou snurou je podla mna uplne nafigu.. Lebo co meranie to diametralne odlisne hodnoty..
Merat bude este laco, tak uvidime k comu dospeje.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa jaro »

... a mal si overené meradlo? :?:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa jaro »

My sme to svojho času meralo na otočenom krídle. Ale bez anteny je to riešitelné tak v telocvični.
Ja som takto meral KPL a rozdiel do 1 cm som bral ako dobrý.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa Michal »

Ale v navode Ti pisu, ze mas nabezky podopriet tak, aby sa Ti kyl dvihol. Odporucam Ti aj zaroven podopriet kyl do vodorovnej roviny v mieste uchytenia zadnych laniek tak, ako to robi Moyes http://www.delta-club-82.com/bible/manu ... peed-S.pdf. Potom skontroluj jeho rovnost a ci su napnute vsetky lanka. Pokial nie podopri kridlo aj v mieste uchytenia prednych laniek (cumak) . Vsimni si , ze uz pri malom zatazeni, alebo zakriveni kylu(kridlo polozene na kyl) tam rozmery lietaju hore - dole. Mimochodom napada ma to pomerat pomocu rotacneho lasera a prepocitat uhly. Uhly v navodoch neudavaju, lebo snurku ma kazdy - uhlomer nie. Mimochodom, ak je nieco s ostatnymi castam kridla , tak tie rozmery nesedia.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa sidewinder »

vsetko co pises som dodrzal pola navodu.. sice to na fotke nevidno kyl je cca pol metra nad zemou a bocne lanka napnute ako pozaduju.
sice snurku ma kazdy, ale to meranie je uplne nafigu.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa Michal »

Musia byt napnute aj predo - zadne lanka. Aj tak je to citlive. Pokial napriklad mas jednu podpierku hore a druhu dole, napriek tomu snurka moze prechadzat nad kylom v spravnej vyske. Navyse vsetky diely musia mat original rozmery. Skus pomerat uhly. Napriek tomu ten original navod je urcite dobry.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa sidewinder »

hore v tabulke mam pomerane aj uhly.. ale tie nie je s cim porovnat. lebo vyrobca ich neudava a ani nebude.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa Laco »

Michal napísal:Pokial napriklad mas jednu podpierku hore a druhu dole, napriek tomu snurka moze prechadzat nad kylom v spravnej vyske.
Ano, ale to mas na to, aby si nastavil ked ti kridlo taha na niektoru stranu. Je to v navode. :wink:

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa Michal »

Laco napísal:
Michal napísal:Pokial napriklad mas jednu podpierku hore a druhu dole, napriek tomu snurka moze prechadzat nad kylom v spravnej vyske.
Ano, ale to mas na to, aby si nastavil ked ti kridlo taha na niektoru stranu. Je to v navode. :wink:
Ja iba proskam pekne ponizene, ze to snurkou neodmerias : Note that this method will not disclose sprogs that are asymmetric. :D

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Re: Meranie podperiek - Wills Wing

Príspevok od užívateľa Michal »

Pokial si prepocitas uhly a vzdialenosti podla druhej tabulky , tak Ti to sedi na milimeter. Robil si to poctivo. :)

Napísať odpoveď