Altair

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Altair

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ano dnes sme sa o tom znova bavili v aute cestou z lietania. Môj názor je, že toto si kúpia ľudia ktorý nechcú lietať súťažne a nechcú robiť ďalšie investície do lietania kúpou leteckých prístrojov. Tipický pripad padáčkárov, z ktorého sa už stáva živelná záležitosť. Nevadí im nepresnosť a to, že cca každé 2 roky musia kupovať nový mobil.
Balázs tiež vyslovil názor, že ak niekomu vyhovuje prenosný computer, tak oproti masovo vyrábaným veciam žiaľ nevedia špecializovaný výrobcovia súťažiť.
Ale ak chceš špeciálne, super citlivé senzory, chceš poriadne vario, presný kompas, rýchlomer potom si musíš kúpiť špeciálny pristroj. Neuschwandler lieta stále s nejakým FlyTec-om, na ktorom má jeden reproduktor, aby ho počul aj pri veľkých rýchlostiach ale nosí so sebou tiež jednu takúto telefónnu sračku s mapou.
Mňa konkrétne by nasralo, keby mi prístroj urobil bod mimo sektor otočáku.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa jaro »


bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa bohus »

Aj tak mi najlepšie vychádza kombinácia flytec - používam už 24 rokov, PDA Ipaq s programom SeeYou mobile - 15 rokov, Garmin GPSmap 60cx 5 rokov. PDA a GPS sú prepojené sériovým káblom. SeeYou,robí aj záznam igc, dajú sa s tým lietať doklzy, dá sa vložiť polára ZK, WPT, letiská, zakázané priestory atd., lebo bol navrhnutý pre vetrone.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Ja idem skusit oudie 4 od Naviter. See you...
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 8djfGH3jMk

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa pegas »

Oudie 2 a vyššie sú dobré, lebo majú poriadny displej, ktorý vidno aj na slnku (800 nit a viac). Ja mám niečo podobné - volá sa to Vertica 2, ale k tomu som si musel kúpiť certifikovaný IGC logger. Oudie to má už v sebe. Oudie má v sebe aj softvér Seeyou Mobile. Ja používam XCSoar.

Ale na rogale by som to nevedel použiť. Aj vo vetroni, bez rukavíc, mám v turbulencii problém presne trafiť dotykovú obrazovku. Na to je najlepšie ovládanie pomocou jednoduchých veľkých tlačítiek ako má Flytec/Compeo. A vďaka displeju netreba ani riešiť problém s baterkami. Len vývoj softvéru je veľmi pomalý - nie ako pri Androide.

Užívateľov profilový obrázok
Rebro
Príspevky: 1214
Dátum registrácie: Št Okt 25, 2012 2:49 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Altair

Príspevok od užívateľa Rebro »

Este ak hladate alternativy, tak ja uzivat tentok: http://www.digifly.com/en/home-2/
Pride mi velmi intuitivny, dobre citatelny, zaznamenave stupaky a ich tocenie, vie sa prepojit s mobilom,... Ja ho mam len na pipanie :)
Monotrike

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa bohus »

pekný, ale dosť drahý

Napísať odpoveď