Altair

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Altair

Príspevok od užívateľa jaro »

Píšem si s Olegom, evidentne funguje v Altaire. Nikto ste s ním nehovorili o tejto ich aplikácii?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: Altair

Príspevok od užívateľa juraj »

Ktorý Oleg (Bondarčuk, Matvejev)?, čo je to Altair? :(

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa jaro »

Matvejev, bol teraz na suťaži s Juliou. Altair je niečo ako XCsoar ale s hardverovou podporou.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa sidewinder »

jak habesani diskutujete..
daj link napis o tom nieco, tieto hadankove diskusie su nanic..
Preco? lebo ked to dam do googla alebo googleplay, tak najde vsetko mozne len nie letovy pristroj alebo co to je.
Proste napiste co to je, co to zere a kde to spi! Naco to je? ako pristroj? ako zaznam letu? ako online tracking? moze to vyuzit LU aby ma pokefoval.. a podobne.. myslim, ze to nie je take takze. Ak idete hrat hadanky, nato je vlakno kde su vtipy...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa jaro »

Ešte nebol čas Majo, powebujem dnes okolo obeda a napíšem.

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa jaro »


Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa jaro »


Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Altair

Príspevok od užívateľa eduardo »

Chlapci!
O tomto ste vedeli?
https://www.facebook.com/altairvario/
http://altair.no-ip.org/whatsnew.html

Jeden maďarský pilot s tým už lieta. Za 210eur to má bluetooth vario, powerbank, spínač vyvedený do rukavice cez usb kábel, pitotka, aerodynamický držiak.
Treba k tomu iba vlastný telefón max 6". Displej pod 5" je už dosť malý. Program je zdarma. Najlepšie to asi bude čitateľné s Yotaphonom, ale s jeho použitím vzniká tá nevýhoda, že program nieje optimalizovaný na č/b display, ale je farebne rozlíšený a preto sa môže stať že niektoré veci nebude možné na monochromatickom dispeji vidieť. Ale je to použiteľné. Farebný dispay je zas nečitateľný pri priamom oslnení, ale ak doň slnko priamo nesvieti (prevažne) tak čitateľnosť je dobrá.



Saját telefon kell hozzá. 6 colos fér be maximum, 5 colosnál kisebb display túl kicsi. A program ingyenes. A Yotaphon-t lehet a legjobban látni, de az a hátránya hogy nem fekete fehérre van optimizálva a progi, hanem a színekkel fejezi ki magát, így van olyan dolog ami a monkróm kijelzőn nem látszik, de azért használható. A színes kijelző csak akkor nem látszik (a Zsiga szerint aki már repül vele) amikor pont belesüt a nap, de amikor nem (általában) akkor jól látszik.

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Edo uz sme to tu preberali niekde, jaro daval link na facebook. na poslednej PB s tym lietali ukrajinci.
Co mne na tom vadi, ze smartfony nie su konstruovane na dlhu zivotnost.. cize kazde 4 az 5 rokov musis vymenit telefon. A pojde ti to o 10r ???
kym vsetky nase pristroje na lietanie su v podstate vecne.. tie stare flytec-ky co mame fungovali uz pred telefonmi a idu bez chyby dodnes..
potom zivotnosti baterii.. v mojom competine skoro cela sezona.. telefon vo vzduchu kolko 2h? dasa sice powerbank, ale zase dasia skrinka + kabel a starost naviac. moj nazor

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Altair

Príspevok od užívateľa eduardo »

Aha... Tak to som nevedel, že sa to tu už preberalo. Dal si dobre argumenty. Je to blbosť, naozaj. Môžeš vymazať tému.

miro
Príspevky: 851
Dátum registrácie: Ne Apr 06, 2008 7:28 pm
Bydlisko: Hlohovec
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa miro »

No dá sa na to pozerať aj tak, že ďalšia skrinka na viac je práve to Compeo, lebo smartfón máš so sebou tak, či tak

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Edo nemazem, ale zlucil som temy do jednej
Grafika a reprezentacia udajov compeo/competino je podla mna strasna.. Zase taky xctrack je pecka..
idealny by bolo spojit vyhody nasich pristrojov s vyhodami appky pre androida, to by bol dokonaly letovy pristroj. Alebo hardware compea a do toho android.. to by bolo genialne :-).
Mozem pisat len za seba, co som poskusal android v beznom zivote. Mal som jeden, potom dva potom zase jeden.. a vysledok za mna je, ze android nevie robit poriadne viac ako jednu vec.. tak jeden telefon mam na telefonovanie+internet. sigic mam v aute ale v "radiu" s androidom,. a tyto dvaja spolu dokonale komunikuju . P pod competinom v kokpite mam smartfon s xctrackom (aby som sa mohol aspon na 2s kuknut na peknu mapku ked zlietavam kopec :mrgreen: a potom zavesit okamzite 5 minutovy zletak na xcontest :mrgreen: )
ale jeden android na vsetko u mna uz EE.

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Re: Altair

Príspevok od užívateľa eduardo »

Keď nad tým začínam tak hlbšie podumávať, napadlo ma, že čo ak pristanem a nebudem môcť telefonovať, lebo som si baterku vyšťavil vo vzduchu. A zase nosiť so sebou powerbank? Ak by som znova išiel lietať do Austrálie, tak si ho kúpim ako kedysi camelbag ktorý mi teraz už 12 rokov leží v skrini...

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa jaro »

Edo Altair má v sebe power banku. To by si musel lietat trikrát do dňa aby si to vyšťavil.

bohus
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Pi Aug 29, 2008 4:52 am
Bydlisko: Slovenska Lupca
Kontaktovať užívateľa:

Re: Altair

Príspevok od užívateľa bohus »

xctrack pouziva vela padackarov, hlavne ak nemaju samostatne GPS

Napísať odpoveď