Seedwing Merlin

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Drak

Príspevok od užívateľa Indian »

hallo ma niekto skusenosti so Zk merlin, alebo vedeli by ste mi nieco poradit ako kridlo na prechod z m2 na nieco lepsie ???,nieco by som chcel kupit do novej sezony, diki za rady...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Indian: mam Merlin 148 (dacron) a povazujem to za velmi slusne kridlo na rekracne a sportove lietanie. Aj ked - pozri moje vysledky v Kokave- vie porazit aj bezantenove brusy. Nie je zaludne a daju sa s nim robit pekne prelety. Musis ale pocitat s klzavostou o 20% mensou nez sucasne vykonne klzaky. V kruzeni je stabilny a nie je taky nervozny ako napr. Combat. Ak je v slusnom stave a za rozumnu cenu, vrelo odporucam

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

Ako je ten merlin s vykonnostov oproti npr. moyes extralite alebo qasar? kukal som jeden na DHV je v super stave dotycny mi poslal vela foto akonabezky a tak vsetko 99%stav,len 2 roky litane, ale cena je dost vysoka cca 700e r.v.98. Diki za Vsetky Info

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Indian: ktory to je, 148 alebo 158? Kolko mas kil? Ak do 75-80, ber 148, ak viac, ber 158. 700 EUR je dost, otazka je, kolko sa da zrazit pri osobnom stretnuti. Predavajuci obvykle zada vyssiu cenu, nez v skutocnosti chce, aby mal z coho spustat. Je pri tej cene napisane Fixpreis alebo VB?
Inak, vykonnostne to je vsetko jedna banda ideovo vymyslena v prvej polovici 90.-tych rokov, teda s podobnou vykonnostou. Pozor, Quasar Flavio uz je novsia konstrukcia a asi bude o nieco vykonnejsi.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

no ved tam ich je viac na dhv,vahu mam cca 80+postrojtak cca max5kg,
jeden je tam aj za 590 to je 148,no napisal ze na cene by sme sa poton isto dohodli, no nie je az taky zachovaly, zda sa trochu vytahany,a aj nabezky trochu pokrcene,ten co som myslel ja to je 158.aku to ma asi max. pri normalnom zatazeny??

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Moyes je moyes!!! :D

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Indian: naco Ti je maximalka? Chces lietat speedgliding alebo akrobaciu? Rozumna preskokova rychlost s Merlinom je cca 50 km/h, leti to aj 80.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

ale pri svahovacke mi ta m2 niekedi cuva a pada, to sa mi moc nepaci preto ta max. mi svahujeme aj pri 10+ms a to na m2 biva dost divne niekedy ale ludia napriklad s qasarom co leti rychlo sa z toho kopca aj dostanu prec, co ja aj
nie v tom vetre, inak zvladlo bi take kridlo aj loping????

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Indian: 50 km/h = 13,88 m/s, 80 km/h= 22,22 m/s. Staci na vase svahovanie? Na looping potrebujes 100+ km/h a spolahlivy zalozak. Ja som loopingy robieval nad lesom - ked nestihnem zalozak, stromy mozu nieco zachranit :D

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

Na akom kridle__tie lopingy??

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Indian: na Quasare a na WW Fusion. Looping nie je otazka kridla ale pilota. Aj s Magicom sa da urobit looping (nesmie byt uplnou handrou). Funkcny zalozak (najlepsie dva - piloti lietajuci akrobaciu zvyknu pouzivat dva) je absolutnou nevyhnutnostou. Pokial nemas dost nalietane a neporozpravas sa s niekym, kto ich vie dobre robit, neodporucam.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

co sa viac oplati ten velmi zachovaly merlin(z foto ako novy) alebo radsej menej zachovaly moese xtralite za cca tu istu cenu? Alebo by bolo lepsie kupit celkom ine krydlo ? O tych lopingoch moc neuvazujem , ale niekedy v buducnosti snad.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Indian: urcite radsej velmi zachovaly ako menej zachovaly, najma ak je to za tie iste peniaze

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

Vdaka aza rady!! tak fajn po porede aj s Ludmi tu v BN, aj po zhliadnuti par FOTO som uz rozhodnuty a pokusim sa spravit vsetko preto aby ten merlin bol co najskor u mna, snad uz tento tyzden potom napisem ako som spokojny. ak ho tipek uz nepredal.....

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

teraz na nom lietam, je to slusne stoziarove kridlo, ide aj proti vetru, v navode ma max 80 a dokonca aj nejaku ? akrobaciu. Otazka je v akom stave by si ho zohnal, lebo ceny su dost vysoke. Ak lietas intenzivne ,radsej sa vylietaj a zhanaj bezstoziara . Aerosy idu na prelet a ja na susednu muldu.

Napísať odpoveď