Seedwing Merlin

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Prechod z M2 na bezstoziara neodporucam. :?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

ani ja neodporucam prechod z M2 na bezstoziar

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Kdesi hlboko vo svojom vnutri o M2 nieco viem. Ked na otazku "Kolko z 10 pristati s kridlom M2 som mal na jednotku?" odpovies 9 alebo viac, potom mozno mozes uvazovat o nejakom poslusnom bezsstoziarovom kridle. Ten kto lietal na M2 mi iste da za pravdu. :lol:
Po precitani svojich vlastnych viet rozmyslam, ci nemam na predaj jedno bezstoziarove kridlo :shock: :P :P

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

no s tymi pristatiami na m2 to je tak vseliak, ale m2 vie aj pekne pristatia a dokonca aj bez padov na spicu a aj viacej po sebe( ale 10 sa mi este nezdarilo....preto radsej ten merlin), inak merlina mam uz doma a tak sa ho pokusim najblizsie dni odskusat, bol dost drahy ale je v celkom dobrom stave.......pripajam aj foto
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

Miso_G: Chcel by som sa spytat ako ten Merlin pristava, startuje, ci je lepsie ako pisu na dhv startovat a pristavat s 1/3 vytiahnutej snury, alebo uplne povolenou, pripadne nejake rady ... ... .... dakujem

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Indian: v principe kazde kridlo s napinanim priecnika by sa malo startovat aj pristavat priblizne s tretinovym napnutim - dovod je jednoduchy. Napinanim dosiahnes mensiu minimalku pri starte a lepsie odtrhnutie prudnic pri pristavani. S uplne povolenym kridlom lietas vtedy, ked potrebujes co najlepsiu ovladatelnost, t.j. v silnej turbulencii alebo blizko svahu

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

juraj napísal:S uplne povolenym kridlom lietas vtedy, ked potrebujes co najlepsiu ovladatelnost, t.j. v silnej turbulencii alebo blizko svahu
Takze pri svahovacke ked sa treba liepit na svah treba uplne povolit? :-)
no to som nevedel, ja som stale lietal s 1/3 :-)

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

pozri si ci prve dve spiry su na odtokovke zahnute do hora, kde mas posunuty uvaz na kylovke, ako zaistis predne lanka :lol: , ak su bice ohnute montuj obe strany symetricky, pozor na napinanie priecnika a chod to zalietat na cvicny svah
letu zdar
... a napis ako to ide

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Indian len davaj pozor pri tych lopingoch, aby si nedopadol takto. Hlavne na Straniku. http://www.youtube.com/watch?v=ZKmnvnIQ0v4

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

hej ste este nezrazili chodca na straniku nabezkou na starte...
bezim si na starte co to da v momente ako sa idem preklopit supa do pravej nabezky, otocenie mojej m2 o 90 stupnov, nohy taham po tych malych krikoch pod startom, brezy napravo len preskok s naslednou padovkou, a po nabrati vysky som len sledoval ako sa chodec zbiera zo zeme...

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Ked zrazis naraz dvoch cyklistov, potom machruj. :P

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Indian: chodca este nikto z nas nezrazil, ale uz som videl, ako rogalo zrazilo dvoch cyklistov :D , bol som ocitym svedkom

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

to neni problem ale co chudak chlapec... prisiel spinavy domov.. a ked na otazku rodicov co robil odpovedal ze ho zrazilo rogalo urcite dostal vyprask ze co si robi z rodicov prdel :D

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Indian »

Neviete kde by som zohnal taku tu Skytex-ovu nalepku (alebo co to je) asi tak 10x20cm na take drobne opravy plachty na zk ?? alebo co by bolo na to vhodne?? ono to niesu ani diery ale len take odratia plachty cca3-4cmx1cm v oblasti kde sa do nabezky zasuva bic?? vdaka

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Seedwing Merlin

Príspevok od užívateľa Indian »

Cafte, prosim vas, ak mate este Merlina niekto, na ktorych spirach su original na koncoch gumy a na kt. su lanka ? Mam na spirach momentalne vsade lanka, no niektore mam uz ponicene a chcel by som to vymenit a spravit tak ako to ma byt. Viem ze gumy boli dakde na koncoch, ale neviem prpesne na kt. spirach. Ak by sa vam chcelo niekedy mi to pri lietani pozrite. Neviem sa k tomu dopatrat. Dikes.

Jo a este daco , neskusali ste niekto davat do traperzy este pomocnu kladku na sponovak ? Lebo s tou co som tam dal(chodi lahko, je to kladka ako je na padaku na ridickach) mi to dajak nefunguje, dajak mi to drie niekde, nechce mi vliezat snura spat. Alebo ako by sa dalo to sponovanie vyriesit aby chodilo lahsie ? Kladky v kridle su skontrolovane, nedochlpene, premazane.
Dikes.

Napísať odpoveď