Seedwing Merlin

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Seedwing Merlin

Príspevok od užívateľa Norbert »

Ked uz to pojdes zaletiet tak aspon si daj stary postroj ktory poznas nech to vies porovnat. A velky kopec je dobry, lebo budes mat casu na pripadne porovnavanie alebo ustalenie kridla

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Seedwing Merlin

Príspevok od užívateľa Indian »

Brano tak veru, aj by som bol na to zabudol!! :D :D
na vlastnorucne urobenom popruhu :D

belani
Príspevky: 444
Dátum registrácie: Po Dec 31, 2007 2:04 pm
Kontaktovať užívateľa:

Re: Seedwing Merlin

Príspevok od užívateľa belani »

Saman, ak si posuval tazisko tak zalietavaj z velkeho kopca len ak je tam pekny start. Inak chod najskor s tym pobehnut na luku. Na odvijaku radsej nie :)
(o zalozaku som radsej vsetko zabudol hned ako som precital)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Seedwing Merlin

Príspevok od užívateľa pegas »

Ale iba pobehovať!
Neskúšaj odštartovať na plytkom kopci, lebo na pristátie potrebuješ prebytok rýchlosti (už som tak natrhol jednu plachtu na KPL). Vyber si svah s prevýšením aspoň 20m. To je výška potrebná na rozbeh a na dostatočné zrýchlenie pred pristátím.

Užívateľov profilový obrázok
Indian
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Po Okt 22, 2007 8:10 pm
Bydlisko: Banovce n. B.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Seedwing Merlin

Príspevok od užívateľa Indian »

Nebojte pani, nie je to take zle. Na kridle, ked som ho kupil, bolo tazisko tam kde som ho posunul teraz. V tedy som bol ale lahsi nebolo to dobre, preto som ho posunul o dierku do zadu. Teraz som tazsi tak slo o dierku do predu - ako bolo kedysi.
Postroj pouzit stary nejde - uz sa donho fakt nezmestim :D

Jano o ZP sa nebojim, ked som videl ako vyzera po 2 ci 3 rokoch bez prebalenia, tak som rad ze som ho prebalil sam. Kazda prelozena cast ako zazehlena, normalne mal puky :D. Po 4 pokusoch a par popozeranych videach sa mi to podarilo zbalit - verim ze dobre. Este mi bol manikom odporuceny puder na padaky - vraj sa potom nezlepi a rychlejsie otvara.

Gaspi maleho kopca sa bojim, pokial nefuka aspon 6-10m/s.

Napísať odpoveď