Vystrazne tabulky

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Edo, nehnevaj sa. Ja ti verim, ale aj tak ma to pobavilo. Ja mám so škodovkou tiež veselé zážitky. S autami je väčšia nuda ako so škodovkou. :-)

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Edo, doteraz to vzdy tak fungovalo, ze ked niekto chcel nejaku radu, dozvedel sa vzdy kopu vtipov. A len sem-tam dostal aj tu pozadovanu radu.
Myslim ze nikto nemal umysel Ta urazit, aspon ja teda rozhodne nie.
8)

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

Edo,ako Laco napisal,urcite ta nikto nechcel urazit,ale robil som niekolko rockov s autami a casto aj so Skodovkami.Ak prides do klubu s autom,tak sa na to mozem previest a nemusim ist ani 90. A nic za to nebudem chciet ! Inac tomu, co vymyslel Skodovky, by som dal Nobelovu cenu.Len si predstavte kolko ludi ju malo a nekazila by sa !!! Ved by sme nemali tolko predajni nahradnych dielov,mechanici by nemali vtedy co robit,nedavali by sa uplatky za zohnanie nahradnych dielov,na miesto v poradovniku na Favority atd...
Vsetko je to fasa,ale ja som si dnes polietal hodinu na trojkolke...

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

No, keby ste napisali ze mam parkinsona tak by som sa naozaj urazil. :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Edo, ja som to len zo zvedavosti urobil podobne asi pred mesiacom cestou na Stranik (ked este bolo pocasie).. Horne dve dierky som ale ku kridlu priviazal gumizugom (2-3 otocky okolo kridla), rovnako ako dve spodne na oko dolu. Poza Kiu som na ceste skusal rychlost a nad 100-110kmh to uz s tabulkou dost dobre hadzalo.. ale keby som nepozeral do spatneho, tak na to ani nepridem. Myslim, ze na dlhe cesty je to nepouzitelne a treba zapojit kreativitu, ja to totiz za okno dat nemozem.. na toyote mam dost velky sklon a okrem toho tmave sklo..

Ked budem mat riesenie, zverejnim ;)

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Mne najprv len jemne triaslo s volantom, v spatnom zrkadle som vsak nevidel zeby s tabulou nejak velmi triaslo, skor sa mi zdalo ze je to povrchom cesty, vyjazdene kolaje a pod. Pri vyssej rychlosti ma vsak roztriaslo poriadne a vtedy bolo aj v spatnom vidiet ze tabula lieta zo strany na stranu. Skusal som niekolko krat spomalit a pridat, ale vzdy pri rychlosti cca nad 100 to zacalo zase. Myslim ze na "hedzbegoch", alebo sedanoch nie je jedno kam umiestnis tu tabulu a neda sa to vobec porovnat s "kombikmi" ktore su omnoho dlhsie a tym padom im kridlo precnieva vzadu len minimalne a este k tomu maju rovno skosene zadky, cize vzduch vzadu steka uplne inak (podla mna dalej za precnievajucou castou kridla). Moj nazor je ze na kratkom aute ked zle trafis polohu tabule tak sa moze stat ze akurat bude robit odpor stekajucemu vzduchu za autom. Ale to by vedel vypocitat Gaspi. V juni som bol v Budapesti po tej istej dialnici, bez kridla pri 130tke krasne bez otrasov volantu a teraz pri ceste na oravu uplne v pohode. V aute, resp. v riadeni to na 100 percent nebude.
Nedavaj si to za sklo z vnutra. Ja som ju dal na sklo z vonku, lebo mam tiez tmave skla. Horne diery lanom o zadny stresny nosic a spodne gumicugom o tazne oko.. Skopiroval som sklon okna a mohol som ist aj 130 bez toho zeby som nieco citil na volante. Ta tabula je prakticky nedomyslena vec, ktoru vymyslel nejaky chuj od stola (resp. ju prebral z inych krajin kde sa uz pouziva) ktory si mysli ze dlhy naklad prevazaju len nakladne auta, alebo traktory a ked uz nahodou osobne auta tak minimalne "dzip"......
A teraz prihravam tym co chcu napisat ze si mam kupit poriadne auto. Prosim..............................

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Edo, a nenapchal si náhodou do dutiniek tej tabule 10 kg olova? Lebo vtedy by to dávalo trochu zmysel.

A "hedzbeg" - to je nejaká Turecká verzia hečbeku (angl. hatchback) ? :-)

Ale teraz vážne: kúp si auto (nie das auto, ani Das Auto.)

A máš to tam :-)

LUDVIK J
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 11:25 pm
Bydlisko: SNV

Príspevok od užívateľa LUDVIK J »

Dnes som mal na svojej fabke Moyesa s tabulkou.Pri rýchlosti 120Km/h som takmer nevedel, že ju mám. Moja tabulka je z línolea, gumy na podlahu a pri tej rýchlosti sa náporom vetra dostala takmer do vodorovnej polohy.Neviem síce, či je to správe, lebo zo zadu ju nie je asi vobec vidieť. Na krídle je upevnená gumou asi 0.5 m od konca krídla.
Edo, pokial hadže riadenie, mohlo by to byť sposobené nesprávnym vyvážením predných kolies. Možno ti odpadlo nejake malé zavažie a prejavuje sa ti to iba pri vození krídla.
Velmi pekne dakujem Jarovi za jeho ochotu a spoluprácu a jeho čas strávený na Jamníku.
Troška som si oťukal Moyesa.Ĺ tarty celkom dobré, let velmi rýchly s pritiahnutou hrazdou a pristátia celkom ušli, až na to posledné, kedy som neodtlačil hrazdu.Trapézy a lamináty celé ,len moj nos troška škrabnutý.

Brano-TO
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Ut Aug 25, 2009 11:22 pm
Bydlisko: Tesáre

Príspevok od užívateľa Brano-TO »

Dnes som sa náhodou ocitol v predajni autodoplnkov neďaleko Martina.
Pri zisťovaní ceny výstražnej tabuĽky mi obchodník ponúkol výrazne lacnejšiu alternatívu. Materiál pripomína PVC. Cena 10,5 EUR.

http://www.postimage.org/image.php?v=Ts2bIjr

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vystrazne tabulky

Príspevok od užívateľa pegas »

Ak to náhodou budú skúšať policajti aj na vás:
Pohrozili im pokutou za ťažné zariadenie a pre náklad na strešnom nosiči
http://natankuj.sme.sk/c/5371637/pohroz ... osici.html

Zaujalo ma, že nosnosť strechy nie je dôležitá. Rozhoduje iba to, aby náklad nespôsobil prekročenie max. prípustnej celkovej hmotnosti.

Napísať odpoveď