Vystrazne tabulky

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

to robo: zober to a zavolaj, možno v so alebo v ne budem prechadzať cez KE tak sa skusim ozvat aj ja.

Užívateľov profilový obrázok
Norbert
Príspevky: 1510
Dátum registrácie: Št Sep 27, 2007 5:11 pm
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Norbert »

Mal som so sebou v Taliansku tabulku s 5mm hrubeho polykarbonatu.
Polamala sa cestou a polovicu som stratil.
Mal som ju zavesenu na konci rogala.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Tá tabuĽa, čo vyrobil Robo, vyzerá dobre. Ale až teraz vidím, aká je to veĽká lopata. Má presne rozmery 40x50cm, a reflexné pruhy majú 8cm, takže to vyhovuje vyhláške. Posielam foto:
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Kde to teda zavesíme? Do okna a na koniec ftáka červenú šprcku?

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

:lol: Ja by som si dal tu sprcku tak ci tak... :lol: P.S. ja pouzivam pri dlhych cestach, ked viem ze budem cestovat aj cez noc, cervenu blikacku z bicykla na konci kridla.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Ivan »

eduardo
len bacha aby ta policajti nadodrbali na tom, ze pouzivas vystraznu svetelnu sigalizaciu vyhradne urcenu pre policajny zbor. Cervene blikajuce svetlo.
Neviem do akej miery ti to mozu spojovat z policajnym majakom, ale na aute by asi nemalo nic blikat.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Neviem ako cervene blikacky..., ale pri preprave nadrozmernych nakladov sa pouzivaju oranzove majaky...

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ivan napísal:len bacha aby ta policajti nadodrbali na tom, ze pouzivas vystraznu svetelnu sigalizaciu vyhradne urcenu pre policajny zbor. Cervene blikajuce svetlo.
Myslel som, že červené mihotajúce sa svetielko sa používa na označenie príslušníčiek iného zboru. Ale niekedy sa to asi nerozlišuje :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

V jednej serióznej a vyskúšanej popradskej firme, ktorá robí reklamné tabule a všetko okolo toho, som si dal spočítať, koĽko by vyšla takáto tabuĽa z materiálu ALUCOBOND. Materiál pozostáva z dvoch vrstiev hliníkového plechu (hrúbka jednej vrstvy do 0,5 mm) s medzivrstvou tvrdej 2 mm gumy. Je to pevný, prakticky nezničiteĽný materiál, nehrozí žiadne zlomenie či prasknutie.

PodĽa mňa je uchytenie na prepravu žiadúce dorobiť ináč, než vetcho a plápolavo len silonovými šnúrkami. Trepotajúca sa tabuĽa sa nemusí páčiť každému policajtovi idúcemu za našim vozidlom!
Myslím, že do rohov treba 4 "účkové" uchytky a do nich namontovať 4 hliníkové trúbky sklopné pozdlžne k zbalenému krídlu. Ich následné upevnenie k obalu krídla, resp. poistenie k záhradke je už na každom vodičovi.

Pri počte 10ks to vycháza na 16 EUR (bez DPH a bez ...). S cenou by sa určite ešte asi dalo niečo urobiť, ak by tie počty boli 20 a viac kusov.

Mohol by som si potrebný rozmer dosky kúpiť aj samostatne, dokúpiť v tej istej firme fólie a urobiť si to aj sám. Materiál by ma však tak či tak niečo stál a za ten rozdiel ceny mi to za námahu určite nestojí. Pohrať sa aj tak budem musieť s tým uchytením.

Ak ešte "trh" nie je zahltený tabuĽami z plastu a nemáte chuť zabávať sa samovýrobou, môžete si (100%-né) tabule vyrobené z materiálu Alucobond objednať u mňa. Určite sa Vám budú páčiť (...ale si robím reklamu!!!). Po obdržaní prvej tabule vyrobím a odskúšam vlastné pevné uchytenie.

Užívateľov profilový obrázok
Ivan
Príspevky: 613
Dátum registrácie: Pi Apr 18, 2008 8:17 am
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Ivan »

Neviete ci Robo nahodou nema este tie tabulky? :)

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Moja skusenost s tabulkou:
Ked som siel do Dunaujvarosu, uz som si samozrejme zobral aj tu novu tabulu za Ftaka z ktoreho som vsak so zialom odmontoval starucku, cervenu satocku. Kridlo mi trcalo cca asi meter dozadu a ja som tu tabulu prichytil zhruba do poslednej tretiny precnievajucej casti kridla (teda nie tak ako je to podla predpisu, ze na koniec precnievajuceho nakladu, lebo tolko fantazie ani casu som nemal rozmyslat nad tym ako to tam prichytim...). Horne dve dierky na tabulke normalne okolo kridla nilonovym lanom a spodne dve dierky gumicugom pretiahnutym cez tazne oko. Podotykam ze ten gumicug bol riadne vysponovany. Zistil som ale ze ta tabula robi riadnu sarapatu, resp. jemne mi triaslo s volantom. Do tej 90tky to bolo jemne, ale pri ceste po dialnici to uz bolo citit viac. Hrozne to vsak bolo ked fukal bocny vietor a s tabulou mi zacalo kyvat zo strany na stranu a tym mi uplne roztriaslo cele riadenie. Hned som zastal na prvom odpocivadle a prichytil tu tabulu na zadne okno, ale tak ze som skopiroval jeho sklon kedze mam feldu. A bolo po probleme. Neviem ci niekto z vas uz mal podobny problem.

Hlebasko
Príspevky: 292
Dátum registrácie: So Nov 24, 2007 9:27 pm

Príspevok od užívateľa Hlebasko »

tabulka ti nemoze roztriast volant.Ja som som isiel 140km /hod a nic sa nedialo - ale je pravda ze som isiel na aute a nie na Felde.Pozri si vyvazenie prednych kolies,pokial mas cesky alebo slovensky vyrobok,tak staci chytit zopar dier a pneu sa z vnutra poskodi,alebo ked uz je ojazdena.

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

eduardo napísal:... Zistil som ale ze ta tabula robi riadnu sarapatu, resp. jemne mi triaslo s volantom. Do tej 90tky to bolo jemne, ale pri ceste po dialnici to uz bolo citit viac...
Skus pouzit automobilovy motor. Ten co pouzivas je vhodny pre motorovu kosacku.
eduardo napísal:...Hrozne to vsak bolo ked fukal bocny vietor a s tabulou mi zacalo kyvat zo strany na stranu a tym mi uplne roztriaslo cele riadenie. ...
Pouzivanie auticiek, urcenych na kolotoce v beznej doprave sa asi javi ako dost nebezpecne ....

:lol: :lol: :lol: Pekny den

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Edo, ale pobavil si nás dobre :-)
ĂŹakujeme

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Jano predstav si ze ta tabula moze roztriast prednu napravu. A co mi navrhnes ked ti poviem ze pri 130 km bez kridla na streche volant ani necukne??? Ak by to bola chujovina tak to asi nepisem, lebo viem aky ste vsetci strasne muuudry. Ale vidim ze co clovek nezazije na vlastnej kozi, tomu neveri. Tak SERTE na to. Tiez ste ma dobre pobavili. :lol:

Napísať odpoveď