Vystrazne tabulky

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Vystrazne tabulky

Príspevok od užívateľa juraj »

Pani, po dlhsom hladani som nasiel vystrazne tabulky na oznacenie precnievajuceho nakladu za rozumnu cenu (9,95€)http://www.woick.de/catalog/product_inf ... ts_id=6696 Zda sa, ze na Slovensku to este nikto nevyraba. Kolki mate zaujem si to objednat? Pripadne viete najst nieco rozumnejsie? Musime s tym rychlo nieco urobit, lebo policajti zacnu na nas ryzovat.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Juraj dakujem moc za link, chcem objednat! Obavam sa vsak, ze ta tabulka ma jedine reflexne prvky tie odrazky a pasiky z reflexnej folie nie su. Citujem z toho zakona..

"prečnievajúci koniec nákladu musí
byť označený reflexným označením s červenými
a bielymi pruhmi širokými 70 mm až 100 mm
a smerujúcimi od pozdažnej strednej roviny vozidla pod
uhlom 45o nadol."

Neviem ci si to vykladam dobre ale myslim, ze od nas chcu aby prave tie pasiky boli reflexne..

drahsi variant takejto tabulky.. (25 EUR)

http://www.mobilefreizeit24.de/rund-ums ... alien.html

najlacnejsi co som nasiel.. (traktorovy ale pasoval by.. a na poctivom pozinkovanom plechu ;) za 12 EUR)

http://www2.westfalia.de/shops/agrishop ... 497860cc90

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

A inak keby ste sa rozhodli pre tu "odrazkovu" variantu, tak tu je kusok lacnejsia.. (6.50 EUR aj s DPH)

http://www.campingplus.de/wbc.php?sid=4 ... etail.html

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa pegas »

Ani 25 EUR nie je veĽa oproti tomu, čo chceli v jednom obchode tu v Košiciach - vraj 1400 Sk z Ă

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Presne tak.. ja uz podkladovu dosku mam.. peknu lahku plastovu.. Problem je vsak zohnat tu foliu :roll: mas riesenie? (biely pasik sa da odparat z reflexnej vesty.. len sa potom bude tazko umyvat, ak tabulku zababrem..)

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Juaraj chcem aj ja. Mozes mi jedno objednat.

Užívateľov profilový obrázok
Edmond PP
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: Ut Júl 29, 2008 5:29 pm

Príspevok od užívateľa Edmond PP »

Firmy, ktoré robia reklamné tabule majú v ponuke reflexné biele i červené fólie. Práve som s pánom z jednej takejto firmy hovoril. Cena za 1 m2 vychádza na 800 - 900 Sk s DPH. Možno sa u nich na jednu-dve tabule za lacno dajú dostať i odpadové kúsky (pásiky). Tieto firmy majú v ponuke tabuĽe z tvrdeného polystyrénu rôznej hrúbky. Myslím, že tabuĽa hrúbky 7 - 10 mm pri šikovnom štvorbodovom uchytení by mala vydržať i nápor vetra za jazdy.
Ak si človek zoženie potrebnú fóliu a podkladovú tabuĽu, tak si to Ľavou zadnou urobí i sám. Ă

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Aj ja by som chcel tabulku ale idem este pozriet do Senca do takeho skladu kde maju privesne voziky a taketo vecicky.

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Presne tu tabulku z "tvrdeneho polystyrenu", tzv. comatexu mam. Hrubka 6mm uplne staci.

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

tabulky tu: http://www.cesmad.sk/beta/motoplus/?kat=50&start=0
su tam aj samotne reflexne pasky na vyrobu, ktore sa daju kupit tusim aj inde (v KE), coroplast ( lahky , neskrabavy, nerobitny, umyvatelny dutinkovy polypropylen mam)
ta tabulka ani nejako velmi nebrzdi - nieje namahana naporom vzduchu.
Ked sme isli s Norom z Tokaja , na jeho fabii sa dokonca vzduchom prilepila ku zadnemu stieracu.

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Miso, zda sa, ze si nasiel pomerne prijatelne riesenie. Alebo si to ides vyrabat sam?

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

takze nezistne - z nadsenia: na obrazku tej pasky na cesmad je znacka znamej svetovej fy. 3M.
V Ke tusim vo fy. http://www.bark.sk/ by mohli daco o tych paskach vediet. Ostatne je vecou pravitka a nozniciek :wink:

Užívateľov profilový obrázok
jaro
Príspevky: 4200
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jaro »

Ja uz mam polykazbonat na podklad. treba zohnat filiu. robo nemá?

Užívateľov profilový obrázok
eduardo
Príspevky: 2754
Dátum registrácie: St Okt 10, 2007 6:30 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa eduardo »

Ach jaj. Ked to tu tak citam, spominam na davne skolske casi ked som nasiel doma ocove stare vidania casopisu radioamater a zacal som si doma vyrabat rozne elektrozariadenia sam. Aj som si myslel ze ma to vijde lacnejsie ak si pokupim vsetky suciastky sam, vyleptam si plosak, osadim suciastky nakoniec vyrobim krabicku atd... ale hlavne som sa pri tom ucil. Dnes ale rad zapaltim za nieco, co stoji len 10 eur, nemusim minat cas a vysledok prace je vopred isty a hlavne nemusim sa bat ci mi to u policajtov prejde, alebo nie...

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

Dnes som urobil to, co bolo treba urobit hned na zaciatku, zavolal som Robovi M. Zda sa, ze by to mal zvladnut za rozumnu cenu a v slusnej kvalite pre cely klub

Napísať odpoveď