Kde sa naučiť lietať

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Tomas
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi Apr 17, 2009 10:12 am
Bydlisko: Krompachy

Kde sa naučiť lietať

Príspevok od užívateľa Tomas »

Som tu nový, bývam v Krompachoch (Spiš), do školy chodím do Liptovského Mikuláša, kde som sa cca pol roka učil lietať na rogale, ale po tragickej nehode môjho učteĽa som sa toho musel vzdať.

Tento šport má silno chytil za srdce a veĽmi rad by som sa chcel naučiť resp. pokračovať v učení lietať na rogale, len neviem, kde v mojom okolí, či už doma alebo v škole sa nachádza nejaký klub, alebo inštruktor, kde by som sa mohol učiť.

Vie mi niekto z vás možno budúcich kolegov :-) poradiť ohĽadom miesta výcviku, spôsobu a tak všeobecne o rogale ako sa k nemu dostať.
ĂŹakujem
Tomáš
Naposledy upravil/-a Tomas v Ne Apr 19, 2009 10:09 pm, upravené celkom 1 krát.

Hifi
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št Okt 02, 2008 7:46 am
Bydlisko: Gbeľany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Hifi »

:?: Chodíš na vojenskú akadémiu v Demenovej :?:
Som len zvedavý :wink:
Táto otázka by sa hodila do knihy návštev ':lol:'

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

Ide o to,ci chces lietat viac doma, alebo v LM. Ked budes doma, najlepsie urobis, ked sa spojis s Janom Ludvikom a spolu dojdete na kopec...
Este zalezi aj na tom, do akeho stavu rozlietania Ta nebohy Janko (cest jeho pamiatke) doviedol.
Kazdopadne sleduj aspon tu co sa deje, tento veekend si napriklad premeskal ... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Tomas..

precitaj si SS tam som ti to vsetko rozpisal.

Tomas
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pi Apr 17, 2009 10:12 am
Bydlisko: Krompachy

Príspevok od užívateľa Tomas »

Pre Hifiho: Chodim na vojensku akademiu :)

No pravdupovediac, najradšj by som bol, kebže sa učím lietať niekde v okolí Mikuláša, max Ružomberka, pretože tu trávim celý týždeň a bolo by viac času na výcvik ako doma, lebo tam som len na víkend.

Ale ak by sa tu na Liptove nič nenašlo, skúsil by som to aj niekde u nás, len problém by bol halvne v doprave, som musel by som nejak dochádzať, lebo momentálne nemám žiadne auto :(

A čo sa týka môjho stavu lietania, tak ten nie je veĽmi veĽký, keďže som na rogale nebol už skoro 2 roky a s nebohým Jankom sme sa ešte len učili zvládať len krátke zvlety a pristátia, väčšinou hlavne na zemi.

Napísať odpoveď