4x4

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Gaspi islo my docela aj o to ze ako sa sprava toyota v takej situaciji
hej zabudol som dopisat a novy forester ma trakcnu kontrolu :lol:

Michal
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: St Okt 24, 2007 9:07 pm
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal »

sledovanie spotreby: http://www.spritmonitor.de/

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Skor si domyslam nez citam ale je to zaujimave.

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

Robo ak chces poradit tak sa pitaj na konkretne otazky na ktore ti budeme odpovedat bude to jednoduksie a mozes si precitat vela veci a skusenosti od inich a hlavne nazorov

Užívateľov profilový obrázok
Robo Murin
Príspevky: 540
Dátum registrácie: So Jan 26, 2008 2:00 pm
Bydlisko: dzungla

Príspevok od užívateľa Robo Murin »

Ja som myslel tu nemcinu...

skutak
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Št Júl 03, 2008 12:25 am
Bydlisko: K priehrade 788/14 Banovce nad bebravou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skutak »

:idea:

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 4x4

Príspevok od užívateľa pegas »

Dnes mi došli predné pružiny na môjho Forestra. Do týždňa by som mal mať aj zadné, takže ak sa niečo nezasekne, do súťaže ho budem mať o 5cm vyššie.
Pružiny sú tvrdšie približne o 25% oproti originálu (hrubší drôt, ostatné je rovnaké).
Prílohy
Ironman SUB001B (predný pár na Forestra'99)
Ironman SUB001B (predný pár na Forestra'99)

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 4x4

Príspevok od užívateľa pegas »

Včera mi konečne prišli posledné pružiny a dnes mi to už aj stihli namontovať v Stilcare. Je to v poradí druhý upgrade pre zvýšenie svetlej výšky (prvým bolo vytvarovanie strednej časti výfuku). So starými opotrebovanými pružinami som mal už iba 165mm (malo byť 190mm). S týmito pružinami som sa dostal na viac než 210mm. A nejde len o to. Okrem zvýšenie svetlej výšky naprázdno som dosiahol ďalšie dve veci:
- keď ho plne naložím, tak toľko neklesne (pružiny B sú tuhšie o 25%)
- malo by to predĺžiť životnosť zadných samonivelačných tlmičov (nemusia toľko makať)

Počas jazdy som nezistil žiadny badateľný rozdiel, až na jednu jamu, ktorú som si nevšimol. Bola dosť hlboká, a buchlo by to tak či tak, ale s týmito pružinami je to počuť viac. Zrejme dôsledok kratšieho zdvihu pri prázdnom aute. Ale v teréne na jedničke alebo dvojke to nebude problém, takisto ani v rýchlosti na diaľnici. To len v meste musím dávať väčší pozor.
Prílohy
Forester s pružinami Ironman
Forester s pružinami Ironman

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Re: 4x4

Príspevok od užívateľa juraj »

Gaspi, uz sa vsetci tesime na Tvoje nove terenne auto :D

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 4x4

Príspevok od užívateľa pegas »

Dnes som meral svetlú výšku. Pri prázdnom aute je to (vpredu/vzadu):
215mm/265mm
Podľa stlačenia pružín mi vychádza svetlosť pri plnej záťaži (4 osoby, 3 ZK, 3 postroje):
192mm/212mm
takže na zadnej náprave je ešte malá rezerva na jazdu do prudkého kopca, alebo na vytečenie zadného tlmiča. Konečne budem mať pokoj.

Pri prázdnom aute to bude trochu náchylné na kríženie náprav (predný tlmič sa vie vytiahnuť max. 42 mm), ale pri plnej záťaži je to OK a to je podstatné.
Definitívne by to vyriešila až uzávierka na zadnej náprave, ale tá sa montoval iba na turbo verzie, a niektoré atmosférické verzie v najvyššej výbave.

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 4x4

Príspevok od užívateľa pegas »

Merané včera pod Dubinou (3 osoby, 3 ZK, 3 postroje) - svetlosť vpredu/vzadu:197mm/233mm,
takže trochu lepšie ako očakávané hodnoty.

Jan Pekar
Príspevky: 9
Dátum registrácie: St Feb 04, 2009 11:15 am

Re: 4x4

Príspevok od užívateľa Jan Pekar »

cau, neviete, ci ma niekto skusenosti s týmto:
http://nissan-x-trail.autobazar.eu/20-id1751673.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vela sa v autach nevyznam ale uvazujem a rozhodujem sa zatial medzi:
subaru forester
nissan x-trial
mazda tribute
Každý názor je dobrý.dik
XS169

pegas
Príspevky: 2692
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2007 9:05 pm
Bydlisko: Ta Košice (The Kosice)
Kontaktovať užívateľa:

Re: 4x4

Príspevok od užívateľa pegas »

Už Majo so svojou Hondou CRV zistil, že v teréne nie je dôležitá iba výška, ale aj ťah. Výkon máme podobný, ale Forester má redukciu, t.j. +30% väčší ťah. Takže pozeraj buď na redukciu, alebo motor 120kW. Redukcia je lepšia, lebo môžeš mať slabší motor (nižšia spotreba paliva na normálnej ceste).

kelek
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi Nov 09, 2007 10:28 am
Bydlisko: Banovce n/Bebr.

Re: 4x4

Príspevok od užívateľa kelek »

to Jano: ja na tvojom mieste pozerám Subaru Forester. Ozaj je pre rogalistou najlepšie. Ja mám Ford Galaxy a zatial som vyšiel všade na našich kopcoch kde aj Škuty s Forestrom . No mal by som problém za mokra(to ale nechodím lietať).
No keby mám VW Sharan čo robili aj 4x4 (105KW) , tak je to tiež dobrý kompromis a svetllá výška je tiež ako u Forestra. Výhodu mám že to mám väčšie , mestím viac betožiny a môžem vyhodiť všetky sedačky a spať v prípade nudze aj v aute na karimatke :roll: Spotreba mi vychádza 7 l naložený po kopcoch, 6-6,5 l normál . :shock: Samozrejme Forester je Forester , no viac papá. :wink: .

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Re: 4x4

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Bez redukcie treba ist rychlejsie lebo to treba drzat v otackach a potom to po rozbitych cestach podskakuje.
Takze jednoznacne nieco co ma redukciu, ze vies ist pekne pomaly. Objem 2.0l a viac. Na klzky povrch ako blato alebo rozmocene luky to chce uzavierku vpredu a vzadu.
Co sa tyka vnutroneho priestoru tak to by som hondu nevymenil za nic :-).
Moja hlava na zaklade svojich vizualnych pozorovani a malich skusenosti vyhodnotila, ze najlepsi je dvihnuty forester ako ma gaspi.

Napísať odpoveď