FEXAMERICA

Veci a zariadenia ktoré použí­vame na lietanie, diskusia o počasí, aerodynamike a predpisoch
Užívateľov profilový obrázok
SLV
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št Máj 07, 2009 12:07 pm
Bydlisko: Nitra

FEXAMERICA

Príspevok od užívateľa SLV »

Ma tu niekto skusenosti so ZK od Fex america?

Užívateľov profilový obrázok
SLV
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št Máj 07, 2009 12:07 pm
Bydlisko: Nitra

tu to najdete

Príspevok od užívateľa SLV »


Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Funfex ma laco a perfex tusim matoZA :-) takze az tu budu tak ti o tychto kridlach co to povedia. zatial boli na nich len chvali. Hejze laco - konecne kridlo to ta nepriklincuje o zem. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
SLV
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št Máj 07, 2009 12:07 pm
Bydlisko: Nitra

super

Príspevok od užívateľa SLV »

Ja som zvyknuti od paraglidingu na nieco skladne a nieco take maju premna prave fex a prekvapilma ich typ airfex...ze len 16 kg...

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Originalny vyrobca je firma Finsterwalder v Nemecku
http://www.charly-produkte.de/

Mimochodom som ich diler tak ak mas zaujem o funglovku alebo nieco olietane rad ti neskor (po kurze) pomozem :lol:

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Ako zacal plucko, treba zacat kurzom ... Vycvik totiz potrva dlhsie ako tyzden dva. Na to kridelko bude treba zrejme preskakat vranu a asi aj atlasa :-).
Na vycvik to mas blizko k Plucovy prepodkladam, takze:
http://deltaclubba.sk/index.php?aid=53

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

sidewinder napísal:Ako zacal plucko, treba zacat kurzom ... Vycvik totiz potrva dlhsie ako tyzden dva. Na to kridelko bude treba zrejme preskakat vranu a asi aj atlasa :-).
Na vycvik to mas blizko k Plucovy prepodkladam, takze:
http://deltaclubba.sk/index.php?aid=53
Jeden chalanisko mi dochadza zo Zlatych Moraviec takze by ste to mohli dat do kopy

Užívateľov profilový obrázok
Ivan Plucko - NAY
Príspevky: 988
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2007 8:17 pm
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Ivan Plucko - NAY »

Inac ak mas zaujem zajtra vyzera dobre pocasie na zoznamovaci kurz na Smoleniciach.
Jeden zaujemca uz je prihlaseny na zajtra takze ak chces ist, ozvi sa mi na 0910 265 550

Mapa
http://maps.google.com/maps/ms?hl=en&ie ... 7&t=h&z=15
Mapa
http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... =UTF8&z=10

Užívateľov profilový obrázok
SLV
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št Máj 07, 2009 12:07 pm
Bydlisko: Nitra

dakujem za info

Príspevok od užívateľa SLV »

ste super chalani ..fakt dakujem aj za radu okolo toho fexu...len teraz momentalne nemam ani cas ani finance...ale so ZK to myslim vazne...takze budem velmi rad....a ozvem sa...mne bude stacit dostat to do ruk ...posledne 2 roky som lietal na paraglajde dhv 2/3 s termikov, svahom ani pravidlami vo vzduchu problem nemam ... atd...chcem len pochopit fungovavanie tuhej konstrukcie :D a vsetko okolo toho...

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Re: dakujem za info

Príspevok od užívateľa Laco »

SLV napísal:ste super chalani ..fakt dakujem aj za radu okolo toho fexu...len teraz momentalne nemam ani cas ani finance...ale so ZK to myslim vazne...takze budem velmi rad....a ozvem sa...mne bude stacit dostat to do ruk ...posledne 2 roky som lietal na paraglajde dhv 2/3 s termikov, svahom ani pravidlami vo vzduchu problem nemam ... atd...chcem len pochopit fungovavanie tuhej konstrukcie :D a vsetko okolo toho...
To ze namas na kridlo ti nebrani naucit sa lietat. Predpokladam, ze to nebude az take jednoduche, ako pises. Oproti nelietajucim ludom mas tu vyhodu, ze vies ako to vyzera vo vzduchu. Ale start a pristatie su uplne ine. Mal som moznost ucit PG pilota ... :wink:
(ale plati to aj naopak, vid moje pokusy na padaku... :lol: )

Tomu ze Airfex vazi 16 kg never, moze to byt tak nieco cez 20. Funfex(je rovnaky, len ma vacsiu plochu) je fany kridlo, mam ho naozej len ako alternativu, (zima, lietanie so ziakmi ...), ale mam ho rad :shock:

Užívateľov profilový obrázok
SLV
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Št Máj 07, 2009 12:07 pm
Bydlisko: Nitra

super

Príspevok od užívateľa SLV »

urcite sa chcem naucit lietat na ZK ale cas a spol .... a smiem sa spytat preco mas funfex ako alternativu?

juraj
Príspevky: 3423
Dátum registrácie: Št Sep 20, 2007 12:29 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa juraj »

lebo je to lahke kridielko na bezstresove lietanie (to, s cim teraz Laco lieta, vazi takmer 40 kg), ktore sa da vyniest na kopec aj na pleci a lietat aj vtedy, ked kvoli snehu nie je mozny vyvoz autom. A okrem toho, ked zacnes lietat na vykonnej haraburde, zistis, ake je to odrazu fajn, ked na pristatie nepotrebujes tri futbalove stadiony, ale staci Ti jeden :D , o smere vetra ani nehovoriac

Laco
Príspevky: 2259
Dátum registrácie: Po Sep 24, 2007 5:35 pm
Bydlisko: Košice

Príspevok od užívateľa Laco »

juraj napísal:lebo je to lahke kridielko na bezstresove lietanie (to, s cim teraz Laco lieta, vazi takmer 40 kg), ktore sa da vyniest na kopec aj na pleci a lietat aj vtedy, ked kvoli snehu nie je mozny vyvoz autom. A okrem toho, ked zacnes lietat na vykonnej haraburde, zistis, ake je to odrazu fajn, ked na pristatie nepotrebujes tri futbalove stadiony, ale staci Ti jeden :D , o smere vetra ani nehovoriac
Dakujem, sam by som to nenapisal lepsie. 8)

Užívateľov profilový obrázok
matoZA
Príspevky: 460
Dátum registrácie: Ut Nov 06, 2007 9:27 pm
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matoZA »

Nazdar SLV, mam Perfex, super kridelko, lahucke, skladacie, ovladatelne (v Nemecku na tom robia ziaci Ackovy preukaz) easy starty a pristania (moje koleno ma sice iny nazor, ale tam bola chyba niekde medzi zavesom a hrazdou..). Na 16kg zabudni.. Prehlad mas na http://www.finsterwalder-charly.de/html ... rachen.php
..tada airfex 22kg. FEXAMERICA je iba predajca v US, kridla sa robia v Mnichove.

Fexy su super rekreacne kridelka, uplne super, no pokial sa chces orientovat na zbalovanie kridla a flexibilnost, budem otvoreny, rovno ostan pri PG..nieze by som ta chcel odradzat od HG, ale mne sa veru nepodarilo najst efektivny sposob balenia a rozbalovania. Aj ked je montaz-demontaz urobena skutocne premakane, pod hodinu sa mi nepodarilo dostat.. co je dost. Zbalovanie je dobre tak na zimu, aby si mal kridelko pekne doma pod postelou.. alebo na prepravu lietadlom, lanovkou a pod. ale na kazdodenne pouzivanie som tomu este chut nenasiel.

Nevyhodu Perfexu som nasiel asi iba v Medune pri silnom vetre.. to kridlo proste chce ist do vzduchu ako malamut na cestu, ked ho zapriahnes do zaprahu.. A udrzat 16m2 na zemi ked do toho opiera 8-10m/s je vazny problem, rovnako ako uhol nabehu pri starte. Z casti to vyriesi jeden pomocnik..

Este je tu jedna oblast.. Turistiku s fexom sme uz s Lacom planovali a urcite to chcem vyskusat, potom dam spravu..

Užívateľov profilový obrázok
sidewinder
Príspevky: 2750
Dátum registrácie: St Sep 19, 2007 9:00 am
Bydlisko: Kosice- Toporec - SR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sidewinder »

Len doplnim.
AK ho zlozis do stavu ako vsetky ostatne rogala (nie "na kratko" ako pise mato - cez hodinu) tak to trva cca 10 ~ 15 minut. ale to mas "ruru" dlhu 6m. urcite si videl.

Napísať odpoveď